NaujienosŽymų vokiečių kino aktorių pamatysime ir Kauno kino centre “Romuva”

Kovo 17 dieną „Romuvos“ ekrane įvyks Latvijos režisieriaus Davio Simanio filmo “Pelenų sanatorija” premjera. Filme pagrindinį vaidmenį suvaidino garsus Vokietijos aktorius Ulrichas Matthes. Jį Lietuvos žiūrovai matė ne viename filme, tačiau įsimintiniausias, matyt, buvo filme “Trečiojo Reicho žlugimas”, kuriame U. Matthes suvaidino propagandos ministrą Goebbelsą. Iškart po premjeros Latvijoje “Pelenų sanatorija” pelnė daugybę kino kritikų pagyrų dėl subtilios, rafinuotos kino kalbos ir gilaus režisieriaus žvilgsnio į bendražmogiškas problemas, kurias sukelia didžiosios istorinės traumos. “Pelenų sanatorija”...

Kovo 17 dieną „Romuvos“ ekrane įvyks Latvijos režisieriaus Davio Simanio filmo “Pelenų sanatorija” premjera. Filme pagrindinį vaidmenį suvaidino garsus Vokietijos aktorius Ulrichas Matthes. Jį Lietuvos žiūrovai matė ne viename filme, tačiau įsimintiniausias, matyt, buvo filme “Trečiojo Reicho žlugimas”, kuriame U. Matthes suvaidino propagandos ministrą Goebbelsą.

Iškart po premjeros Latvijoje “Pelenų sanatorija” pelnė daugybę kino kritikų pagyrų dėl subtilios, rafinuotos kino kalbos ir gilaus režisieriaus žvilgsnio į bendražmogiškas problemas, kurias sukelia didžiosios istorinės traumos.

“Pelenų sanatorija” – pasakojimas apie paskutiniuosius Pirmojo pasaulinio karo metus. Jo herojus vokiečių armijos gydytojas Ulrichas siunčiamas jį nuošalią sanatoriją, skirtą karo metu psichines traumas patyrusiems ligoniams. Gydytojas tikisi pakeisti šią keistą vietą ir netikėtai sutikto paslaptingo sulaukėjusio berniuko gyvenimą. Įtemptoje, baimės kupinoje atmosferoje vietinių gyventojų ir karių neapykanta auga, nes jie mano, kad berniukas yra vilkolakis, nori jį sugauti, sunaikinti, ir yra pasirengę susidoroti su bet kuo, kas stos jiems skersai kelio.

“Man būtų didžiausias pagyrimas, jei kiekvienas iš mūsų pažiūrėjęs šį filmą įsisąmonintų, kokį išskirtinį gyvenimą mes gyvename taikos metu, ir kaip dažnai to gyvenimo nebranginame”, – sako režisierius D. Simanis. Šiam garsių dokumentinių filmų režisieriui “Pelenų sanatorija” yra debiutas vaidybiniame kine.

“Gydytojas Ulrichas, kurį vaidina talentingasis Ulrich Matthes, atvyksta su tikslu įvesti tvarką sanatorijoje; tiesą sakant, jo tamsios, blaiviai mąstančios ir žmogiškos akys – tai filmo jungiančioji gija. Tuo pačiu žiūrovams įsimins ne siužetas, o ypatinga sanatorijos atmosfera (…) Vizualiai filmas yra nepriekaištingas: kameros darbas – puikus, kostiumai ir rekvizitas parinkti su dokumentiniu preciziškumu. Apkasų bombardavimo scena yra viena iš geriausių tokio pobūdžio epizodų, mano kada nors matytų kino ekrane. Pirmasis D. Simanio pilnametražis vaidybinis filmas – tai brandaus menininko kūrinys”, – rašė politologas ir publicistas Ivars Ijabs. “Pelenų sanatorija” yra bendras Latvijos ir Lietuvos kinematografininkų darbas, kurį įgyvendino jau ne pirmame filme puoselėjantys bendros Baltijos filmų platformos idėją prodiuseriai Robertas Vinovskis iš Latvijos (“Locomotive Productions”) ir Lietuvos prodiuserė Uljana Kim. Filmo kūrybinėje grupėje iš Lietuvos – montažo režisierius Danielius Kokanauskis ir garso režisierius Saulius Urbanavičius. Filmą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Filmas “Pelenų sanatorija” nuo kovo 17 d. Kauno kino teatre “Romuva”.

Filmo vaizdo anonsą rasite https://youtu.be/TdKBiddW9_E

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up