Naujienos

Žymiausi Lietuvos sportininkai

0

Lietuvos vardas yra garsinamas įvairiausių sporto šakų atletų: krepšinio, teniso, plaukimo, lengvosios atletikos bei penkiakovės atstovai džiugina rezultatais. Kalbant apie žymiausius šalies sportininkus verta paminėti ne tik šiuo metu besirungiančius, bet ir jau Lietuvai nusipelniusius ir karjerą bebaigiančius atletus, kurie yra be galo populiarūs ir mylimi.

Žymiausių bei įtakingiausių sportininkų sąrašas neapsieina be Virgilijaus Aleknos–dukart Olimpinių žaidynių bei Pasaulio čempionas – šis disko metikas yra vienas žymiausių mūsų šalies sportininkų. Savo profesionalios karjeros piko metu V. Alekna tapo pirmuoju lietuviu išrinktu Europos metų lengvaatlečiu bei buvo paskelbtas UNESCO sporto čempionu. Garbės komandoro ženklo „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ įteikimas taip pat patvirtina, jog V. Alekna yra vienas daugiausiai nusipelniusių šalies sportininkų, kuris kasmet patenka į visuomėnes gerbiamiausių sporto profesionalų sąrašus. Baigęs profesionalaus sportininko karjerą V. Alekna tapo Seimo nariu, tuo tarpu jo sūnus, Mykolas, seka tėvo pėdomis ir jau yra pasiekęs stulbinančių rezultatų šiemet vykusiame Pasaulio čempionate.

Bene žinomiausias Lietuvos sportininkas tiek mūsų šalyje, tiek užsienyje, be abejo, yra Arvydas Sabonis – Sovietų Sąjungos bei Lietuvos krepšinio žaidėjas, laimėjęs Olimpines žaidynes bei tapęs pirmuoju lietuviu, patekusiu į NBA Šlovės muziejų. Baigęs krepšininko karjerą A. Sabonis tapo Lietuvos Krepšinio Federacijos prezidentu bei užėmė šias pareigas net 10 metų. Daug pergalių ir apdovanojimų per savo ilgą karjerą pelnęs A. Sabonis neabejotinai yra vienas įtakingiausių bei visuomėnės mylimiausių sportininkų, išgarsinusių Lietuvos vardą. Šiuo metu A. Sabonio sūnaus Domanto krepšininko karjera rutuliojasi sėkmingai ir jau keletą sezonų jis žaidžia Indianos „Pacers“ komandoje. Domantas Sabonis tapo pirmuoju lietuviu pasirašiusiu rekordinės, net 77 mln., vertės kontraktą.

Iš Kauno kilęs ir įspūdinga karjera NBA pasigirti galintis Žydrūnas Ilgauskas drąsiai gali būtitituluojamas vienu geriausiu visų laikų krepšininku. Tapęs pirmuoju lietuviu žaidusiu NBA finale bei pasiekusiu įspūdingų rezultatų su Klyvlendo „Cavaliers“ komanda per 15-os metų karjerą NBA, Ž. Ilgauskas neabejotinai yra vienas iš labiausiai Lietuvos vardą išgarsinusių sportininkų. Profesionalią krepšininko karjerą baigęs prieš dešimt metų šiuo metu sportininkas gyvena JAV ir yra retas svečias Lietuvoje.

Aptariant Lietuvos krepšinį būtina paminėti ir kitą mūsų šalies vardą išgarsinusį bei vienu geriausiu Lietuvos sportininku tituluojamą iš Kauno kilusį krepšininką Šarūną Jasikevičių. Olimpinių Žaidynių bronzos medalio laimėtojas bei Europos čempionas šiuo metu yra gerbiamas bei sėkmingas krepšinio treneris, kurio pavardę rasite visuose įtakingiausių šalies sportininkų sąrašuose. Keletą sezonų praleidęs Žalgirio komandos vyr.trenerio poste šiuo metu Š. Jasikevičius treniruoja „Barcelona“ krepšinio komandą. Nors ir išvykęs iš Lietuvos, Š. Jasikevičius vis dar domina krepšinio gerbėjus Lietuvoje, kurie įdėmiai seka jo treniruojamos komandos pasirodymus. Eurolygos rungtynių metu nestinga norinčiųjų lažintis dėl tam tikros komandos laimėjimo arba galutinio pranašumo dydžio. Ne tik krepšinio, bet ir kitų Lietuvoje populiarių sporto šakų gerbėjai turi didelį sporto lažybų internetu pasirinkimą: statistika rodo, jog Nacionalinės Lietuvos krepšinio rinktinės bei Eurolygos varžybos sulaukia bene daugiausiai besilažinančiųjų susidomėjimo ir entuziazmo.

Daugkartinė Lietuvos moterų plaukimo rekordininkė bei Olimpinė, Pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė yra, be abejo, puikiai žinoma visoje Lietuvoje bei už jos ribų. Iš Kauno kilusi plaukikė išgarsėjo 2012-aisiais, kai pasiekusi geriausią pasaulio sezono rezultatą iškovojo Olimpinių žaidynių aukso medalį. Tuo metu R. Meilutytei buvo 15 metų ir jos pavardė atsidūrė visose pasaulio sporto žiniose. Plaukdama 50 ir 100 metrų rungtyse jaunoji sportininkė neturėjo sau lygių varžovių ir skynė Europos bei Pasaulio apdovanojimus bei siekė rekordų. Nors ir baigė profesionalios plaukikės karjerą būdama vos 22-iejų, R. Meilutytė išlieka viena žinomiausių mūsų šalies sportininkių bei šiuo metu yra Kauno miesto savivaldybės mero patarėja sporto bei sveikos gyvensenos klausimais.

Net tris kartus geriausia metų sportininke pripažinta penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė yra viena žinomiausių ir sėkmingiausių šalies sportininkių. Olimpinė ir Pasaulio čempionė šiemet iškovojo Lietuvai svarbų medalį – iš Tokijo Olimpinių Žaidynių parsivežė sidabrą. Įspūdinga karjera galinti pasigirti L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė dar nežino, ar dalyvaus ir kitose Olimpinėse žaidynėse, tačiau yra tikra, jog didžiausių rezultatų jau pasiekė. Tai patvirtina tiek profesionalūs pasiekimai, tiek gerbėjų palaikymas.

Visų laikų geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis yra pirmasis lietuvis, patekęs į ATP reitingo pirmąjį šimtuką. Daugelį metų garsinęs Lietuvos vardą visame pasaulyje šiuo metu R. Berankis užima 109-ąją vietą ATP reitinge bei tęsia savo sėkmingą karjerą. Pasaulio čempionu tapęs iki 14-os metų amžiaus grupėje vėliau R. Berankis laimėjo net 7 „Challenger“ vienetų turnyrus ir vieną dvejetų ATP turnyrą bei išgarsėjo tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

Kiekvienas sportininkas žino, koks svarbus yra žmonių palaikymas ir mūsų išvardyti atletai gali tai patvirtinti. Kasmet yra sudaromas ir įtakingiausių Lietuvos sportininkų sąrašas, kuriame yra sumuojami tiek visuomenės, tiek politikų, žiniasklaidos atstovų, verslininkų bei popkultūros atstovų balsai. Tai tik patvirtina faktą, jog sportas yra be galo svarbi ir įdomi sritis Lietuvos gyventojams: net nesidomintys tam tikra sporto šaka tikrai žinos svarbiausius Lietuvos sporto atstovus ir jų pasiekimus.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos