ĮmonėsŽmonių istorijosŽvilgsnis pro fotoaparato akutę: ką meniška siela rado Kaune?

Avatar Gabrielė Lukšytė2019 6 gegužės
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Gimęs Alytuje, užaugęs Kupiškyje, o namų ramybę radęs Kaune, šiandien fotografas Lukas Kalkys džiaugiasi atėjusiu pavasariu ir galimybe vis dažniau pakviesti į fotopasimatymus, kurie suteikia galimybę atrasti kažką naujo ir sukurti tai, ko iki šiol nematėte nei jūs, nei fotografas.

Ilgai auginta meilė fotografijai

Lukas Kalkys sako, kad menas net ir vaikystės namuose nebuvo svetimas, todėl šiandien gali džiaugtis turįs net keletą nespalvotų meninių fotografijų albumų.

20190425-DJI_0095
Lukas Kalkys profesionalia fotografija domėtis pradėjo vos kiek daugiau nei prieš metus.

„Meniška prigimtis, turbūt iš tėčio – jis jaunystėje buvo fotografas mėgėjas, bet pas mane fotografija atklydo visai neseniai ir netikėtai. Vos prieš kelerius metus su pasiskolintu profesionaliu fotografu užfiksavau pirmuosius savo kadrus. Nors ir patiko, kartu su vasara baigėsi ir fotografavimas.“, – kūrybinio kelio užuomazgas pasakoja L. Kalkys.

Vėliau, kaip pats teigia, tik telefonu užfiksuodavo draugus, kurie vėliau ir padrąsino įsigyti savo fotoaparatą. Su juo, kiek daugiau nei prieš metus, ir prasidėjo tikrasis fotografo kelio pažinimas.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Menininkas ar profesionalas?

Lukas Kalkys teigia, kad fotografija jam – hobis, nuo kurio dar nebuvo pavargęs, nors fotografuoti, ypač vasarą, tenka tikrai nemažai. Tačiau vyras nelaiko savęs profesionalu ir verčiau renkasi talentą nei teoriją.

„Manau, kad neužtenka vien tik žinoti parametrus ir teoriją. Reikia turėti, kaip sakoma, „gerą akį“ ir pamatyti reikiamą kampą, tinkamai panaudoti šviesą. Šiais laikais labai daug informacijos yra internete – pamokos, forumai ir daug straipsnių. Tad tikrai nėra būtina eiti į brangius kursus. Geriausias mokymosi būdas – praktika.“, – patirtimi ir gero fotografo vizija dalinasi menininkas bei primena, kad geriausias rezultatas dažnai gimsta iš eksperimentų.

20190317-XDS_1602
Automobilių fotografija – hobis leidžiantis smagiai praleisti žiemą.

Draugystė su programomis

Fotografas neslepia, kad net ir geriausius kadrus kartais tenka apdirbti įvairiomis programomis, tačiau teigia, kad to nevengia net ir patys profesionaliausi Pasaulio foto menininkai. Svarbu atkreipti dėmesį, kad šios programos naudojamos ne pakeisti, o išryškinti nuotrauką.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

„Su kompiuterio programų pagalba galima daryti stebuklus, keisti šviesą, šešėlius, atspalvius neprarandant nuotraukos kokybės. Ir tikrai galiu pasakyti, kad ir didžiausi pasaulio profesionalai naudoja tokias programas.“, – sako Lukas Kalkys.

20190119-XDS_0455 copy
Fotografas: „Reikia turėti, kaip sakoma, „gerą akį“ ir pamatyti reikiamą kampą, tinkamai panaudoti šviesą.“

Menininkas taip pat pastebi, kad net ir buitiniame lygmenyje šių  programų naudojimas tikrai yra pateisinamas. Žinoma, neperžengiant sveiko proto ribų.

Net jeigu šiandien dar nedrąsu

Fotografas primena, kad net jeigu šiandien dar nedrąsu imti fotoaparatą ir staiga pasinerti į šį meninį pasaulį, tai jo bijoti vis vien nereikėtų. Vidinė motyvacija ir dar geros būklės veidrodinis fotoaparatas – tai viskas, ko jums reikia geram startui.

„Profesionali fotografija nėra elektros lemputė, neužtenka paspausti fotoaparato mygtuką ir gausi profesionalų kadrą. Labai svarbu vidinė motyvacija. Turite daug domėtis, skaityti, bendrauti su bendraminčiais, dalintis patirtimi. Iš techninės pusės, siūlyčiau pradėti nuo veidrodinio, senesnio modelio fotoaparato, kurį geros būklės galima drąsiai įsigyti už 100 eurų. Išsianalizavus visas funkcijas, suprasite, koks parametras ką lemia.“, – patarimas norintiems pradėti fotografuoti dalinasi Lukas Kalkys.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »
20190423-DJI_0066
„O bendrai, svarbu atrasti savo stilių, kuris patinka ir kurį vystysite toliau.“, – Lukas Kalkys.

Menininkas taip pat pabrėžia, kad geriausias mokytojas – praktika, todėl fotografuoti reikėtų kuo daugiau ir įvairiau. O geriausia pasinerti į miesto šurmulį, fotografuoti renginius. Kai suprasite, kad jau užtektinai paaugote, galite įsigyti ir tobulesnę techniką. Žinoma, kaip sako pats fotografas, nereikia pamiršti ir kompiuterinės įrangos bei programų. Be jų šiuolaikinis fotografas taip pat toli nenueis.

„O bendrai, svarbu atrasti savo stilių, kuris patinka ir kurį vystysite toliau. Tačiau fotoaparatas dar ne viskas – reikia susipažinti su kompiuterinėmis programomis. Pastarosios padeda sukurti spalvų žaismus. Jeigu tikrai norite pradėti fotografuoti ir pasisemti žinių, visada galite man parašyti puslapyje privačią žinutę ir galėdamas, atsakysiu į klausimus. Žiniomis dalintis nesunku. “, – sako fotomenininkas Lukas Kalkys.

Norėdami pamatyti daugiau fotografo darbų, pasikonsultuoti įvairiais fotografiniais klausimais ar tiesiog susitikti ir įamžinti akimirką, susisiekite facebook puslapyje „Luciopic photography“ arba tel. 862867848

Dalinkitės su savo draugais
  • Prenumeruokite naujienas