NaujienosZoologijos muziejaus entomologai aptiko naujų Lietuvos faunai niūravabalių rūšių

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 13 spalio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus šimtmečiui skirta moksline studija apie Lietuvoje aptinkamus saproksilinius vabalus šio muziejaus entomologai dr. Romas Ferenca ir dr. Vytautas Tamutis nori atkreipti visuomenės dėmesį į šių vabalų svarbą miškui, žinių apie juos stoką, jų apsaugos problemas ir siekia paskatinti išsamiau juos tyrinėti visame Baltijos regione.

Tyrimų metu buvo aptiktos dvi naujos Lietuvos faunai niūravabalių Phloiotrya subtilis ir Orchesia fusiformis rūšys.

Saproksiliniai (susiję su negyva, pūvančia mediena) vabalai yra labai svarbūs miško ekosistemoms. Pastaraisiais dešimtmečiais mažėjanti jų populiacija – intensyvėjančios žmogaus ūkinės veiklos ir jos neigiamo poveikio šioms ekosistemoms išdava.

Europoje kai kurios saprokslinių vabalų rūšių yra įtrauktos į saugomų gyvūnų sąrašus, itin daug dėmesio skiriama jų apsaugai. Tačiau apie tuos vabalus labai trūksta žinių. Todėl juos aktyviai tyrinėja daugelio šalių mokslininkai.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Entomologai Vytautas Tamutis ir Romas Ferenca kartu su kolega iš JAV prof. Darren’u Andrew’u Pollock’u atliko Lietuvoje aptinkamų saproksilinių vabalų taksonominę ir ekofaunistinę analizę ir sudarė anotuotą rūšių sąrašą. Šis darbas neabejotinai svarbus tiek moksliniu, tiek praktiniu aspektu.

Ryšių su visuomenės skyriaus informacija

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments
  • Prenumeruokite naujienas
  • 0
    Would love your thoughts, please comment.x
    ()
    x