Connect with us

Įmonės

Žiemos atostogų metu lietuviai renkasi Egiptą: patarimai keliaujantiems

Paskelbta

Artėjant žiemai saulės ir šilumos pasiilgę lietuviai aktyviau dairosi poilsinių kelionių. Dažniausiai apsisprendimą lemia noras pasipliuškenti šiltoje jūroje, nebrangiai papramogauti ir aplankyti svarbias istorines vietas. Egiptas daugeliui tampa idealiu pasirinkimu, nes išpildo visus šiuos troškimus, o pasiekiamas vos per 4 valandų skrydį.

Kai pakaks saulės ir maudynių, nepritrūks nei pramogų, nei idėjų lauktuvėms

Kaip pastebi kelionių ekspertė Kristina Graužinienė, dažniausiai žiemos atostogų kelialapius Egipte lietuviai įsigyja 10-14 dienų. Per šį laiką spėjama ir įdegti, ir pasimėgauti maudynėmis. O tūkstantmečių istorija alsuojanti šalis siūlo daug pažintinių ekskursijų ir smagių pramogų.

Adrenalino fanams, nebijantiems, kad smėlio gali būti pilni plaukai, patiks nepamirštamos kelionės per dykumą visureigiais ar keturračiais. Norintys autentiškų patyrimų ar įspūdingų nuotraukų, galės užsėsti ant kupranugario, galinčio panešti iki 180 kg svorio, ir kasdien per dykumą nukeliauti net 50 km. Povandeninėms pramogoms neatsispirs tie, kam patinka itin skaidrus ir maloniai šiltas Raudonosios jūros vanduo. Nepakartojami nardymo patyrimai ar plaukimas laivu stikliniu dugnu paliks daugybę įspūdžių kiekvienam keliautojui.

Be kaitrios saulės ir adrenalino kupinų pramogų į Egiptą keliautojus traukia ir galimybė parsivežti unikalių lauktuvių, taip pat įsigyti nebrangių ir išskirtinių daiktų. Hurgados senamiestyje įsikūrusiame turguje galima rasti nebrangių sendaikčių, drabužių, piešinių ant papiruso, specializuotų aliejinių kvepalų parduotuvių, kuriose asmeniškai jums pagal mėgstamą kvapų gamą bus sukurti kvapų mišiniai.

Tačiau, perspėja kelionių ekspertė, prieš vykstant į savitos kultūros šalį, verta susipažinti su jos tradicijomis ir pagarbiai laikytis kelių taisyklių – tokiu atveju viešnagė Egipte bus sklandi ir saugi.

Ką reikėtų žinoti moterims keliaujant į Egiptą?

Pagal musulmoniškas tradicijas, moterims nedera gatvėje demonstruoti per daug kūno. Taigi einant pasivaikščioti senamiesčio gatvėmis ar į atokesnius rajonus geriausia prisidengti pečius bei segėti ilgesnį sijonuką, dengiantį kojas. To pakaks, kad nesukeltumėte vietiniams gyventojams susierzinimo ir  parodytumėte pagarbą jų įsitikinimams. Taip pat jausitės saugiau, jei atostogų vyksite kartu su vyru ar draugu. Jei bičiulio dar neturite, patariama elgtis santūriau.

Ar verta nuomotis automobilį Egipte?

Automobilio nuomotis kelionių ekspertai jokiu būdu nepataria. Gatvėse eismas chaotiškas, pėstieji kerta kelią tose vietose, kur tik sugalvoja, automobiliai važiuoja neprognozuojamomis trajektorijomis, tad netgi pėsčiomis kertant vienpusio eismo juostą reikia dairytis į abi puses. Egiptiečiai neretai net vakare nesivargina įsijungti automobilio žibintų, dažnai signalizuoja. Todėl Egipte už automobilio vairo atsisėsti nusprendusių lietuvių gali laukti ekstremalios patirtys ir nemenki finansiniai nuostoliai.

Kada palankiausia maudytis Raudonojoje jūroje?

Pliuškentis baseinuose ir jūroje galite ištisomis dienomis. Poilsiautojai, kuriems patinka itin šiltas 28 laipsnių vanduo, šalia viešbučių visuomet ras šildomų baseinų. Dėl kaitrios saulės odą būtinai reikėtų saugoti nuo nudegimų arba patariama ieškoti pavėsio. Vis dėlto, po saulėlydžio jūroje maudytis nerekomenduojama, nes tamsiuoju paros metu vandenyje suaktyvėja medūzos ir kita vandens gyvūnija.

Kada Egipte sutemsta?

Saulė pateka ir leidžiasi gana anksti. Švinta jau 4-5 valandą ryto, o apie 6 valandą po pietų saulė staigiai nusileidžia – tampa tamsu, lyg kas staiga būtų išjungęs šviesą. Todėl vakarienės viešbučiuose paprastai būna labai romantiškos – galite rinktis staliuką lauko restorane, prie žvakių šviesos, kai oras dar būna maloniai šiltas, tačiau dienos kaitra – jau atslūgusi. Būtent ilgos vakarienės su muzikine programa, geru maistu ir artima kompanija yra dar vienas  išskirtinis Egipto bruožas.

Kur dingo egiptiečių moterys?

Daug turistų pastebi, kad beveik visi viešbučių darbuotojai – nuo kambarių tvarkytojų iki rankšluosčių dalintojų paplūdimiuose – yra vien vyrai. Taip yra todėl, kad moterims dirbti Egipte yra gana neįprasta, jos augina vaikus ir prižiūri namus, kol jų vyrai uždarbiauja. Nors moteriškų rankų neretai pritrūksta, dažniausiai matysite tik vyrus.

Kokią valiutą vežtis į Egiptą ir kur pasikeisti vietinius pinigus?

Vykstant į Egiptą tikrai nebūtina skubėti išsikeisti pinigų: ir eurais, ir doleriais galima atsiskaityti visur – egiptiečiai priims atsiskaitymą šiomis valiutomis. Jei užsuksite į maisto prekių parduotuves, kur galima atsikaityti tik vietine valiuta, patariame sumokėti už prekes banko kortele.

Skaityti toliau

Įmonės

Vieta šventei tikros magijos apsuptyje – kur tokią rasti Kaune?

Paskelbta

Vienas pagrindinių sėkmingos ir įsimintinos šventės atributų – tinkamai parinkta vieta. Juk visada norisi užtikrinti, kad šventės dalyviai, šiai pasibaigus, su savimi išsineštų pačius geriausius įspūdžius ir dar ilgai prisimintų svarbiausias akimirkas. Tokią vietą Jūsų šventei Kaune siūlo „Lost escape“, kur pasisėdėjimą pokylių salėje galėsite suderinti su magijos ir paslapčių kupinu pasauliu, atsiveriančiu čia įrengtuose pabėgimo kambariuose.

Aleksote, Seniavos pl., įrengta erdvė dėl galimybės sutalpinti apie 30-40 žmonių, gali tapti puikiu pasirinkimu tiek įmonės vakarėliui, tiek komandos formavimo – team-building’o renginiams, tiek įspūdingo gimtadienio šventei ar smagiam draugų kompanijos pasisėdėjimui. Nesvarbu, kokią šventę nuspręstumėte čia surengti – neužmirštami įspūdžiai garantuoti!

Pramogos – visų poreikiams

Naujai įrengtoje salėje šventės svečiams nuobodžiauti tikrai nebus kada – čia kiekvienas ras sau patinkantį užsiėmimą. Sporto entuziastai čia turės galimybę išmėginti stalo futbolą, šiuolaikinių technologijų gerbėjai galės pasinerti į virtualios realybės pramogas ar išbandyti jėgas Playstation žaidimuose, o norintieji pabendrauti gamtos apsuptyje, tai galės padaryti erdvioje lauko terasoje. Šventės dalyviams neteks sukti galvos ir dėl to, kur palikti automobilį – čia savo transporto priemonę galėsite saugiai pasistatyti aptvertoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Tad išmetus iš galvos visus rūpesčius, beliks atsipalaiduoti ir mėgautis švente!

Galimybė nusikelti į kitus pasaulius

Norint savo šventei suteikti dar daugiau magiškų atspalvių, toli keliauti neteks – tame pačiame pastate įrengti ir du pabėgimo kambariai, kurie leis apsilankyti burtininko irštvoje ar trumpam persikelti į praeitį. Pirmajame kambaryje turėsite valandą laiko burtininko name surasti nemirtingumo eliksyrą, o antrajame, „Steampunk“ – laiku atgal sugrįšite į pramonės perversmo laikotarpį! „Lost escape“ įkūrėjo Evaldo teigimu, apimti adrenalino, lankytojai, įveikę užduotis viename kambaryje, dažnai iš karto skuba ir į antrąjį: „Visi būna kupini emocijų, susijaudinę, džiaugiasi, kad įveikė užduotis. Jaučiasi komandinė dvasia, kad kartu išsprendė galvosūkius. Jaučiamas ir adrenalinas, neretai jo veikiami žmonės nori eiti išbandyti jėgas iš karto kitame kambaryje.“

Apsilankymas pabėgimo kambariuose suteikia ir puikią galimybę šventės dalyviams sutvirtinti tarpusavio ryšius, mat kai kurios užduotys reikalauja itin gero vienas kito supratimo ir susikalbėjimo. „Pabėgimų kambariuose labai svarbu komandinis darbas. Yra nemažai užduočių, kurių vienas žmogus negali niekaip įvykdyti, todėl būtina dirbti kartu, padėti vienas kitam, dalintis idėjomis. Komandos, kurios dirba kartu, dažniausiai ištrūksta iš kambario geresniu laiku, todėl visada primename būti komandiškiems“, – pasakoja Evaldas.

Jeigu norite neužmirštamos šventės, kupinos magiškų akimirkų – rezervuokite laiką „Lost escape“!

 

Skaityti toliau

Įmonės

Automobilio pardavimas vos per kelias valandas – misija įmanoma!

Paskelbta

Nuo liepos 1 d. Lietuvoje įsigaliojus naujam automobilių taršos mokesčiui, šių prekyba kiek stabtelėjo, mat dalis ketinančių įsigyti naują transporto priemonę, dabar priversti dar kartą apgalvoti šį sprendimą. Situacija tapo sudėtingesnė ir tiems, kurie savo automobilį siekia parduoti – dėl naujojo mokesčio, kurio dažnas nenori mokėti, dabar pirkėją surasti gali būti žymiai sunkiau. Tačiau tikru išsigelbėjimu čia gali tapti automobilių supirkėjai, kurie yra pasirengę užtikrinti itin greitą ir paprastą pardavimo procesą.

Automobilių supirkimo paslauga – puiki galimybė tiems, kurie savo seną, nebenaudojamą ar tiesiog jau pabodusį automobilį nori parduoti kaip įmanoma greičiau ir neapsikrauti galybės dokumentų tvarkymu.

Pagrindiniai žingsniai

Norintiems pasinaudoti automobilių supirkimo paslauga gali kilti keletas klausimų – nuo ko, visų pirma, reikėtų pradėti? Kaip vyksta visas procesas? Šia veikla užsiimantis Aurimas Valuckas teigia, kad procesas itin paprastas ir susideda iš kelių pagrindinių žingsnių. Pirmiausiai, asmuo, norintis parduoti automobilį, turėtų susisiekti su supirkėjais ir pasiūlyti jiems savo transporto priemonę. Tuomet klientui užduodami klausimai apie automobilio būklę, jo eksploataciją, defektus, techninę apžiūrą ir pan. Susitarus dėl abiem pusėms tinkančios kainos, klientų prašoma elektroniniu paštu atsiųsti parduodamo automobilio nuotraukas. Galiausiai, supirkėjams įvertinus visus aspektus, šie atvyksta išsivežti automobilio.

Viskas klientų patogumui

Automobilių supirkimo paslauga nuo įprastinio automobilių pardavimo proceso skiriasi tuo, kad čia klientui atkrenta daugybė rūpesčių ir viskas atliekama taip, kad pardavimas būtų įvykdytas kuo sklandžiau ir operatyviau. Paklaustas apie pagrindinius tokios paslaugos privalumus, Aurimas įvardija būtent išskirtinai greitą pardavimą. Automobilių supirkimu užsiimantis vyras teigia, kad gavus pasiūlymą, supirkėjai gali atvykti pas klientą į bet kurį Lietuvos miestą vos per kelias valandas.

Prie privalumų sąrašo dar reikėtų pridėti ir tai, kad klientai į supirkėjus gali kreiptis bet kurią savaitės dieną – paslauga teikiama tiek darbo dienomis, tiek savaitgaliais, tiek net ir šventinėmis dienomis. Čia visada galima susitarti dėl patogiausio laiko, todėl nereikia jaudintis, kad norint aprodyti automobilį teks išsiprašyti iš darbo ar aukoti kitos veiklos laiką. „Klientui rūpintis niekuo nereikia. Mes atvykstame į vietą patys, jei reikia išsivežame automobilius ir, be abejonės, sutvarkome reikiamus dokumentus“, – teigia Aurimas. Dokumentų pildymas ne tik užima nemažai laiko, tačiau reikalauja ir tam tikrų specifinių žinių, Todėl faktas, kad nereikės sukti galvos dėl įvairios dokumentacijos tvarkymo, gerokai palengvina ir pagreitina visą pardavimo procesą.

Norėdami pasinaudoti automobilių supirkimo paslauga, galite kreiptis telefonu 869399905 arba elektroniniu paštu autoopirkimas@gmail.com

Skaityti toliau

Įmonės

Kobido masažas – kūno ir proto atgaiva

Paskelbta

„Saulėja SPA“ masažuotoja Viktorija teigia, kad šimtametė kobido masažo technika, kurią praktikuoja jau ketverius metus, skirta atpalaiduoti kūną, nuraminti protą, suaktyvinti kraujotaką ir sustiprinti veido odos raumenis. 

Pasak masažuotojos, kobido masažas yra ypatinga technika, paremta šimtmečių tradicijomis. Tačiau ši technika išsiskiria sudėtingumu, kadangi rankoms tenka nemenkas krūvis – atliekama daug skirtingų judesių. „Kobido masažas yra paremtas vibracijos principu, reikia turėti tikslią pirštų ir plaštakų veiklą, o riešai turi būti labai atpalaiduoti, todėl masažas atpalaiduoja tiek kūną, tiek protą“, – apie masažo techniką pasakoja Viktorija.  

„Masažo technika per šimtus metų labai mažai pakito, išliko vibracijos principas, yra labai daug švelnių, glostomųjų, stuksenimo ir tempimo judesių. Taip pat masažas apima ir visą kūną“, – teigia masažuotoja.

Specialistė akcentuoja, kad labai svarbus ir pasiruošimas masažui. Prieš procedūrą atliekamas demakiažas ir viso kūno atpalaidavimas bei veido tonizavimas. 

Masažuotojos teigimu, procedūra gali būti atliekama visiems, tačiau ji pabrėžia, kad masažą ypatingai mėgsta vyrai, nes „labai gerai įsimasažuoja kaklas, pečių juosta, galva.“ 

„Moterys šį masažą dažniausiai renkasi dėl veido ovalo pakėlimo. Gali rinktis moterys, kurios yra numetusios svorio, nes tarkim, fiziniai pratimai labai gerai tonizuoja kūną ir sustiprina raumenis. Veido masažas tonizuoja ir sustiprina veido raumenis“, – priežastis, kodėl masažą renkasi moterys, nurodo masažuotoja. 

Kobido masažo nauda

Po masažo, trunkančio 1–1,5 val., oda tampa skaistesnė, nes suaktyvėja kraujotaka ir atsinaujina ląstelės.

„Masažo kursą kiekvienam klientui specialistas turėtų sudaryti individualiai pagal odos tonusą ir veido odos būklę. Idealus atvejis – septyni masažai kas keturias, penkias dienas. Po to rekomenduojama papildoma sesija – vienas masažas per mėnesį ar dvi savaites, bet vėlgi reikėtų atsižvelgti į odos būklę“, – pasakoja pašnekovė. 

Taip pat kobido masažas tinka žmonėms, patyrusiems paralyžių ar kamuojamiems spazmų. 

Masažo kilmė

„Masažas yra kilęs iš Japonijos, <…> atsirado 1472 metais. Sakoma, kad du meistrai norėjo išsiaiškinti, kuris yra geresnis ir susirungė, tačiau rungties nei vienas nelaimėjo, kadangi jie abu buvo sukaupę labai didelį žinių bagažą. Galiausiai jie nusprendė savo jėgas suvienyti ir atidarė mokyklą, kurioje ir atsirado tas masažas“, – pasakoja masažuotoja Viktorija.

Daugiau apie masažą žiūrėkite vaizdo įraše:

Skaityti toliau

Skaitomiausi