Kauniečiams redakcijaSveikataVyrų krizių centras visada pasirengęs valandai X

„Įsišaknijęs supratimas, kad vyrai turi viską iškęsti ir kad gėda yra prisipažinti apie apėmusį bejėgiškumo jausmą, be galo stiprus. Tai mažina galimybę padėti tiems, kam pagalba išties būtina“, – tvirtina Kauno apskrities Vyrų krizių centro vadovė psichologė Dovilė Bubnienė. Valanda X Patyrusios psichologės teigimu, jau beveik dešimtmetį Kaune, K. Donelaičio gatvėje veikiančio centro paslaugos populiarėja. „Į mūsų įstaiga dabar kreipiasi penkis kartus daugiau vyrų nei prieš dešimtį metų. Tai rodo tokios tarnybos poreikį. Gaila, bet...

„Įsišaknijęs supratimas, kad vyrai turi viską iškęsti ir kad gėda yra prisipažinti apie apėmusį bejėgiškumo jausmą, be galo stiprus. Tai mažina galimybę padėti tiems, kam pagalba išties būtina“, – tvirtina Kauno apskrities Vyrų krizių centro vadovė psichologė Dovilė Bubnienė.

Valanda X

Patyrusios psichologės teigimu, jau beveik dešimtmetį Kaune, K. Donelaičio gatvėje veikiančio centro paslaugos populiarėja.

„Į mūsų įstaiga dabar kreipiasi penkis kartus daugiau vyrų nei prieš dešimtį metų. Tai rodo tokios tarnybos poreikį. Gaila, bet dėl lėšų trūkumo mūsų pagalba gana ribota. Nemokamą konsultaciją galime suteikti tik po 2 – 3 savaičių nuo kreipimosi dienos“, – portalui „kauniečiams.lt“ sakė D. Bubnienė.

Tačiau specialistė akcentavo, kad ypatingiems atvejams centre visada yra rezervuota vadinamoji valanda X.

„Rezerve visada yra valanda tiems, kurie atsidūrė savižudybės krizėje arba labai gilioje depresijoje, galinčioje baigtis bandymu pakelti ranką prieš save. Tiems žmonėms visada turime paliktą nemokamą papildomą valandą. Ypatingos krizės atveju mums gali skambinti nuo 8 iki 20 val. Jei skambučio sulaukiame vėliau, siunčiame kitur, kur konsultuoja visą parą“, – informavo D. Bubnienė.

Prašo praplauti smegenis

D. Bubnienės nuomone, vyrų, kurie gėdijasi pripažinti turintys problemų, mažėja. Tačiau tai lėtas ir sudėtingas procesas.

„Kartais artimieji sako: na, padėkite, atitempsime jį, praplaukite jam smegenis. Bet jei pats nenori, nieko nebus“, – pabrėžė specialistė.

Nemaža dalis į Krizių centrą besikreipiančių vyrų psichologinėje krizėje atsiduria dėl to, kad negali rasti darbo.

„Kartais tarpininkaujame tarp žmogaus ir kitos įstaigos, pavyzdžiui, įdarbinimo agentūros. Kartais užtenka paraginti nueiti į darbo biržą arba paieškoti skelbimų internete. Aišku, norėtųsi aktyviau tarpininkauti, bet tokiai veiklai, deja, neskiriama lėšų“, – apgailestavo specialistė.

Skundžiasi moterimis

Vyrų krizių centre teikiamos psichologo konsultacijos dažnai yra mokamos. Anot D. Bubnienės, kai kurie vyrai yra labai geranoriški ir mielai susimoka patys.

„Sako, jei aš dirbu, aš galiu susimokėti, tegul lieka nemokamos konsultacijos tiems, kuriems labiau reikia“, – tikino specialistė. Ji pabrėžė, kad nemokamas konsultacijas dažniausiai galima gauti darbo metu. Jei konsultuojama nedarbo valandomis – paslauga mokama.

Vyrų krizių centre pasitaiko ir gana keistai atrodančių situacijų: pavyzdžiui, vyrai skundžiasi smurtaujančiomis moterimis.

„Vyrai, prieš kuriuos smurtauja moterys, būna labai sutrikę, nes nežino, kaip elgtis. Trenkti moteriai atgal mes negalime, sako jie, mes ne taip išauklėti, tad ką daryti? Mes jiems aiškiname, kad jei patiria fizinį smurtą, turi kreiptis į teisėsaugą“, – sakė krizinėse situacijoje atsidūrusiems vyrams padėti turinčios įstaigos vadovė.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up