ĮmonėsVideo

Viskas, ką turite žinoti apie sienų dažus ir dekorą (video)

0

Pavasaris yra puikus  metas atsinaujinti ne tik garderobą ar šukuoseną, bet ir namus. Tačiau pasirinkus netinkamus dažus, remontą gali tekti pakartoti dar tais pačiais metais. „Dažytojų brolijos“ vadovas Vidas Leščinskas dalinasi praktiniais patarimais, kaip ir kokius dažus rinktis bei kaip suprasti, kada pasamdyti dažytojai gudrauja. 

Didžiausia klaida rinktis dažus tik pagal vardą

Vidas pasakoja, kad neretai tenka susidurti su užsakovais, kurie įsitikinę, jog gerai žinomo gamintojo dažai bus tinkamiausias pasirinkimas – „Dabar labai populiarūs amerikietiški dažai, nes manoma, kad jie yra patys geriausi vien dėl to, jog gaminami už Atlanto. Galiu patikinti – taip tikrai nėra.  

Renkantis dažus svarbiausia dėmesį atkreipti į nurodytą plovimo klasę. Jei dažai sertifikuoti ir jiems suteikta pirma plovimo klasė, reiškia jie yra atspariausi šlapiam ir sausam valymui. Ir visiškai nesvarbu, ar jie bus pagaminti Lietuvoje, Amerikoje ar Italijoje. Jeigu yra sertifikatas, tokie dažai nepriklausomai nuo gamintojo bus atsparesni už žemesnės klasės dažus.“ 

Kaip nepasiklysti tarp skaičių ir klasių? 

Dažų ekspertas sako, kad plovimo klasę galite nuspręsti ir pagal dažų matiškumo rodiklį – „Bendra taisyklė tokia, kad kuo dažas blizgesnis, tuo jis atsparesnis ir valymui ir plovimui. Jei dažas labai matinis, jis neturės aukštos plovimo klasės. Populiariausios matiškumo klasės yra antra, trečia ir septinta. Antros matiškumo klasės dažai bus mažiausiai atsparūs plovimui. Tokie būtų tinkami luboms dažyti. Nes pasirinkus šios klasės dažus paviršius bus visiškai matinis, o lubų dažnai ir intensyviai plauti juk netenka. 

Trečia matiškumo klasė atitinka antrąją plovimo klasę. Tai reiškia, kad tokie dažai tinkami neintensyviai naudojamoms patalpoms, kur dažus valyti teks tik retkarčiais. Septintoji matiškumo klasė įprastai nurodo, kad dažai bus pusiau blizgūs ir beveik visada priklausys pirmajai plovimo klasei.“ 

Tingūs dažytojai labiau mėgsta matinius dažus

Vyras pasakoja, kad matiniai dažai meistrams yra kur kas palankesni – „Kuo dažai blizgesni, tuo atidžiau reikia dirbti, nes tada matosi net menkiausios klaidos. O štai nudažius visiškai matiniais dažais, net ir atsistojus šonu smulkaus broko nesimato, siena atrodo lygi ir graži. 

Tačiau rinkdamiesi neapsirikite, nes dažai turi būti tinkamiausi jūsų poreikiams, o ne dažytojų patogumui. Geriausia rinktis pusiau blizgius, pirmos valymo klasės dažus. Tada lengvai nuvalysite ant sienų atsiradusius nešvarumus bei bėgant laikui dažai nepakeis nei spalvos nei blizgesio.“ 

Sienų dekoras – stilinga detalė ar pinigų švaistymas? 

Vidas sako, kad sienų dekoras atrodys stilingai tik tada, kai bus atliktas preciziškai – „Tai specifiniai sienų padengimo būdai, kuomet naudojami specialūs tinkai, glaistai dažai ir tam tikros technikos. Man šio meno teko mokytis ir Italijoje bei Prancūzijoje, tad tikrai galiu pasakyti, jog skirtumas tarp kruopščiai ir atmestinai padaryto dekoro yra milžiniškas. 

Sieną galima paruošti ir nudažyti taip, kad ji taptų tikra marmuro ar granito imitacija. Dabar labai išpopuliarėjo ir vadinamoji šilko imitacija. Ji ypač tinka patalpose, kuriose reikalingas didesnis atsparumas nusidėvėjimui, plovimui. Taip pat suteikia išskirtinį prabangos pojūtį. 

Sienų dekoras pasitarnauja ir siekiant išskirti tam tikrus, ypatingus interjero elementus. Tad jei nuspręsite namus papuošti sienų dekoru – būtinai skirkite laiko įsitikinti, ar pasamdyti meistrai turi pakankamai kompetencijos tokiam darbui atlikti.“

Daugiau informacijos apie Dažytojų brolijos atliekamus darbus rasite čia. 

5 2 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Įmonės