Apie 80% prekės kainos sudaro ne pats turinys, o jo marketingas. Net 16 % pinigų, išleidžiamų produktams yra pakuotė. O ji atsiduria šiukšliadėžėje praėjusios kelioms sekundėms nuo išpakavimo. Į ką reikia atkreipti dėmesį perkant kosmetiką, kad už ją nepermokėti – atskleidžia kosmetikos marketingo specialistė Gailutė Mačiūnaitė – Vaitkė.

Pirkdami prekę ne gamintojai, o mes sumokame už vitrinas parduotuvėje, jų apšvietimą, pardavėjo algas, reklamą ekranuose, žurnaluose, televizijoje, internete ir t.t. Ne už pačias, pavyzdžiui, pudros sudedamąsias dalis, konsistenciją, o už tą iliuzinį ir emocinį dalyką. 

pexels nuotr.

Kitaip sakant, mes patys duodame marketingui pinigus tam, kad jis mus įtikintų apie tų prekių vertę. Esame tarsi investuotojai į savo pačių emocijas. Mums lyg reikia užtikrinimo, kad brangiau sumokėję už vardinę prekę – garantuosime sau kokybę. Nepriklausomai, koks tas turinys viduje.

Tai yra emocinė manipuliacija, kurią beje patys finansuojame, o marketingistai tiesiog įgyvendina. Nes žmonės nori tikėti pažadais.

Nebrangi kosmetika taip pat gali būti kokybiška

Gailutė šiuo metu dirba su kosmetika, kuri labai mažai investuoja į pakuočių dizainą, neturi fizinių parduotuvių, nerodo reklamų nei ekranuose nei televizijose. Moteris pripažįsta, kad labai dažnai sulaukia žmonių klausimų: „Jūsų profesionali, bet tokia pigi? Kažkas čia ne taip… Negali taip būti.“

« 1 5 »
« 1 11 »

Gailutė pripažįsta, kad tos kosmetikos didžiausias gamybos išlaidas (60 % galutinės kainos) sudaro pati konsistencija ir sudedamosios dalys. Kai kurie buteliukai ar tūbelės net neturi pakuotės. Vieniems tai patogumas, kitiems kelia įtarimą. Tačiau perkant bet kurią kosmetiką, moteris pataria nesivadovauti prekinių ženklų statusu, o paprašyti mėginio ir jį parsinešti namo, ramiai išsitestuoti.

pexels nuotr.

„Jeigu pardavėjai nesutinka duoti testerio (mėginio) ir tos kosmetikos nesate bandę – pirksite, praktiškai, katę maišę. Dėl tokių aklų pirkimų pas moteris stovi perkrautos lentynos pilnų, bet nenaudojamų buteliukų. Neleiskite, kad jus valdytų marketingas. Darykite atvirkščiai – jūs valdykite marketingą. Išbandykite. Jeigu jums tiks – tada nusipirkite visą buteliuką ir girkite draugėms, draugams“.

[youtube v=”V8Tj0M6wkX0″]

« 1 5 »
« 1 11 »
Kuriama prabangios prekės iliuzija

Marketingo specialistė atskleidžia kaip yra kuriamas ekskliuzyvinės prekės įvaizdis.

„Viskas daroma, per “deficitinės” prekės prizmę. Kaip išpūsti ir sukurti tą iliuziją? 

  • Uždėti tokią, kainą, kad ne visiems ji būtų prieinama. Bet visi to norėtų.
  • Sukuriama spindinti, ekskliuzyvinė pakuotė.
  • Reklamai pasitelkti prabangiai gyvenančių žmonių veidus ir jų patirtis.

Ir žmonės pradeda tiesiog trokšti tos kosmetikos. “

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments