Connect with us

Rajonas

Virtualus gidas pristato 172 Kauno rajono objektus

Paskelbta

Atvira iššūkiams ir pokyčiams Kauno rajono savivaldybės viešojo biblioteka nuolat plečia elektroninių paslaugų spektrą išmaniajam vartotojui. Naujosioms technologijoms sparčiai žengiant į bibliotekas, viešoji biblioteka pristato virtualų gidą „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone – III“.

Jau sėkmingai įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojami 2017–2019 m. projektai „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone“, „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone – II“. Visi šie projektai skatina visuomenę domėtis Kauno rajono kultūros istorija.

Virtualiame gide naujas maršrutas

Virtualus gidas – interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė, skirta Lietuvos ir užsienio vartotojams susipažinti su Kauno rajone esančiais reikšmingais ir unikaliais kultūros, architektūros, archeologijos, gamtos ir istorijos paveldo objektais bei žymiais Kauno rajono žmonėmis. Sukurta trečia virtualaus gido dalis papildyta nauju maršrutu – ISTORINIAI PAMINKLAI.

Šiuolaikinės technologijos atskleidžia Kauno rajono istoriją

Kauno rajono savivaldybės teritorijoje yra įvairių Kauno rajono istoriją menančių paminklų. Tai paminklai, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimui, savanorių, partizanų, karių, fašizmo aukų, šaulių ir kitų asmenybių, kūrusių ir saugojusių Lietuvos valstybingumą atminti. Nemažai paminklų, skirtų išnykusioms vietovėms, miestelių įkūrimo datoms bei S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti. Šio projekto tikslas – šiuolaikinių technologijų pagrįstais sprendimais atskleisti, įamžinti ir užtikrinti visuomenės prieigą prie Kauno rajono istoriją menančių vertybių.

Maršrute – 172 objektai

Virtualų gidą „Išmanusis kultūros kelias Kauno rajone III“ sudaro 10 maršrutų: dvarai (8 objektai), sakraliniai pastatai (24 objektai), archeologijos paminklai (3 objektai), muziejai (5 objektai),12 lankytinų vietų knygnešių takais, 13 lankytinų vietų literatų takais, 11 suolelių, skirtų savanoriams įamžinti, gamtos paveldas (6 objektai), kitos reikšmingos lankytinos vietos (6 objektai), istoriniai paminklai (84 objektai). Iš viso – 172 objektai.

Kiekvienas maršrutas turi jam priskirtus objektus bei trumpą literatūrinį pristatymą, t. y. įžanginį žodį. Pasirinkus ir pažymėjus maršrutą matysime jam priskirtus objektus meniu punkte kairėje ir interaktyviame žemėlapyje dešinėje. Pasinaudojus Google Maps internetinio žemėlapio paslauga galima keliauti pagal sukurtą maršrutą arba atskirus objektus. Keliaujant nuo vieno objekto iki kito žemėlapyje nurodoma kelionės trukmė ir atstumas tarp jų kilometrais.

Ant dešimties žymiausių Kauno rajono kultūros paveldo objektų pritvirtinti QR kodai. Su išmaniuoju įrenginiu nuskaitę ant dominančio objekto pritvirtintą QR kodą, įrenginio ekrane matysite objekto vidaus panoraminę nuotrauką ir kitą informaciją, esančią virtualiame gide.

Kauno istorija pasiekiama ir užsieniečiams

Sukurtą interaktyvią priemonę rasite Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos tinklalapyje adresu //www.krsvbiblioteka.lt/virtualusturas/.

Krašto vertybės pasiekiamos ir tarptautinei bendruomenei – prieinamumą bei sklaidą didina vertimas į anglų kalbą. Į Virtualų gidą integruota rezoliucija, suteikianti galimybę panoraminius vaizdus stebėti 3D vaizdu su virtualios realybės akiniais. (//www.krsvbiblioteka.lt/vr_kauno_rajonas/.

Sukurtas virtualus gidas ne tik papildo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos fondą nauju, inovatyviu, ilgalaikę išliekamąją vertę turinčiu informacijos saugojimo rinkiniu, bet ir užtikrina Kauno rajono kultūros bei istorijos vertybių išlikimą ir jų sklaidą vietinei bei tarptautinei bendruomenei.

Garliavos seniūnijos informacija

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajonas

Prasideda Ramučių kultūros centro pastato rekonstrukcija

Paskelbta

Liepos 14-oji – džiugi diena Kauno rajono Ramučių kultūros centro darbuotojams – oficialiai prasidėjo pastato rekonstrukcija. Atlikus visus darbus, darbuotojai ir lankytojai įsikurs moderniai renovuotose erdvėse. Vėliau šalia atsiras priestatas, kuriame įsikurs šešių grupių vaikų darželis.
Darbai daromi iš širdies

Centro darbuotojai dėkojo Kauno rajono merui Valerijui Makūnui už tai, kad puoselėja kultūrą ir stengiasi sudaryti sąlygas bendruomenei augti.

„Ši diena ypatinga mums visiems. Ilgai laukėme šio momento, bet šiandien pastatą atiduodame į rangovų rankas. Ramučiai Kauno rajonui yra labai svarbūs, nes šalia įsikūręs oro uostas, laisvoji ekonominė zona, čia gyvena nuostabūs ir veiklūs žmonės“, – sakė meras V. Makūnas.

Jis užsiminė, kad Ramučių kultūros centro rekonstrukcija kainuos 1,3 mln. eurų. Netrukus Ramučių laukia ir daugiau pokyčių – prasidės Kauno gatvės rekonstrukciją, bus tvarkomi kiti inžineriniai objektai.

„Noriu visų gyventojų paprašyti kantrybės – mes visus darbus darome iš širdies. Darbai vyksta visame rajone. Manau, sutiksite, jog pokyčių vertos visos seniūnijos ir jose esančios gyvenvietės, kaimai, todėl apsišarvuokime kantrybe“, – teigė meras.

Įteikė simbolinį šalmą

Prie pokyčių laukimu alsuojančio Ramučių kultūros centro Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius Šarūnas Šukevičius ir UAB „Baltijos plienas“ atstovas pasirašė statybvietės priėmimo – perdavimo aktą.

Tam, kad darbai  klostytųsi ne tik sklandžiai, kūrybingai bet ir, žinoma, saugiai Kauno rajono meras V. Makūnas UAB „Baltijos plienas“ direktoriui įteikė simbolinį šalmą.

„Kauno rajono savivaldybė kultūrą laiko prioritetine sritimi, pamatine vertybe. Kasmet vis kitoje seniūnijoje naujam gyvenimui atgimsta kultūrai ir jos žmonėms skirtas pastatas“, – dėkojo Kauno rajono Ramučių kultūros centro direktorė Živilė Jurgaitienė.

Renginyje dalyvavęs Ramučių kultūros centre nuo pastato pastatymo dienos dirbęs Juozapą Frankas pasidalino prisiminimais, kokia veikla buvo organizuojama šiuose namuose. Džiaugėsi, kad centras visada buvo Ramučių bendruomenės traukos objektu. „Labai smagu, kad kultūros centras atsinaujins, pagražės ir jame toliau bus plėtojama ir vystoma kultūrinė veikla. Lauksime, kada rekonstrukcijos darbai bus baigti“, – kalbėjo J. Frankas.

Yra tokia tradicija pradedant darbus perduoti rangovams pastato raktus, bet šie kultūros namai yra atviri ir be užraktų, laukiantys kiekvieno bendruomenės nario. Todėl renginio vedėjai pakvietė Kauno rajono merą ir UAB „Baltijos plienas“ vadovą statybos darbus pradėti kitaip – užrašyti ant pastato sienos žodžius „Gera keistis“, kurie įprasmintų šį įvykį, pakrautų kultūros namus teigiama energija ir paruoštų laukiamiems pokyčiams.

Pastatas taps patraukliu bendruomenei

Rekonstrukcijos metu bus perprojektuotos esamos patalpos – pastatas išaugs, bus pastatytas antras aukštas. Rangovai renovuos šildymo, elektros, vandentiekio sistemas, naujai įrengs priešgaisrinę, saugos signalizaciją, vėdinimo ir lietaus surinkimo sistemas, ant stogo įrengs saulės kolektorius, kurie užtikrins karšto vandens gamybą pastatui.

Taip pat ketinama apšiltinti pastato sienas, pakeisti langus ir duris – taip pastato fasadas taps patrauklesnis. Nebus užmiršta ir aplinka: darbininkai sutvarkys terasą, laiptus, įvažą neįgaliesiems, automobilių stovėjimo vietas, bus įrengtas lauko amfiteatras, vaikų žaidimo erdvės.

Baigus pirmąjį rekonstrukcijos etapą, kultūros centro pastato tvarkymą, prasidės kiti darbai. Šalia centro atsiras priestatas, kuriame įsikurs šešių grupių vaikų darželis.

Visi darbai finansuojami Kauno rajono savivaldybės, Vyriausybės ir Europos Sąjungos lėšomis.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Skaityti toliau

Lietuva

Visą vasarą pareigūnų papildomas dėmesys vandens telkinių ir poilsio zonų prieigoms

Paskelbta

Šylant orams vis daugiau laisvo laiko leidžiama prie vandens telkinių, tačiau ne visada gyventojai yra linkę poilsiauti saugiai ir atsakingai. Siekiant palaikyti viešąją tvarką bei užtikrinti saugų poilsį prie vandens telkinių ir jų prieigų, Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praėjusį mėnesį vykdė įvairias prevencines priemones, kuriomis siekta skatinti atsakingą pažiūrį į savo ir aplinkinių saugumą, užkirsti kelią viešosios tvarkos pažeidimams ar saugaus elgesio prie vandens telkinių reikalavimų nesilaikymui.

Priemonių metu lankomiausiuose paplūdimiuose ir kitose poilsio zonose stebėta, ar paisoma draudžiamųjų, įspėjamųjų ženklų, ar laikomasi saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių reikalavimų, tikrinta, ar nepažeidžiamos kelių eismo taisyklės.

Iš viso apskrityje per mėnesį buvo įspėta beveik 150 asmenų, leidusių laisvą laiką prie vandens telkinių. Dar 73 asmenims buvo surašyti administracinių nusižengimų protokolai: daugiausia iš jų, net 50, už privalomų nurodymų nevykdymą, 13 už kelio ženklų nesilaikymą, taip pat po keletą už vairavimą neblaiviam, už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą ar alkoholinių gėrimų vartojimą viešose vietose.

Tokio pobūdžio prevencinės priemonės bus vykdomos visą vasarą visoje šalyje. Pareigūnai ragina gyventojus prie vandens telkinių elgtis atsakingai, laisvalaikį leisti saugiai, nežeidžiant viešosios tvarkos.

Šaltinis: Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

Skaityti toliau

Rajonas

Nutraukiami kai kurie priemiestiniai autobusų maršrutai

Paskelbta

Ekstremaliosios padėties sąlygomis, t. y. dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, nuo 2020 m. liepos 13 d. nebus vykdomi kai kurie priemiestiniai autobusų  reisai.

UAB „Merula“ aptarnaujamuose maršrutuose esant ekstremaliai padėčiai laikinai nutraukiami šie autobusų reisai:

Autobuso 101-asis maršrutas Kauno pilis–Giraitė–Užliedžiai.

Darbo dienomis iš Kauno pilies – 10:05, 12:30, 14:25.

Darbo dienomis iš Užliedžių – 10:55, 13:20, 15:10.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis keleiviai autobusais vežami pagal sekmadienio eismo tvarkaraštį.

Autobuso 150-asis maršrutas į Karmėlavos kapines.

Darbo dienomis iš Kauno klinikų – 18:30.

Darbo dienomis iš  Karmėlavos kapinių – 9:40, 19:00.

Darbo dienomis iš  Kauno pilies – 8:40.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Mastaičių – 19:05.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Karmėlavos – 20:20.

Autobuso 150-asis maršrutas į Karmėlavą, Salupius.

Darbo dienomis iš Karmėlavos – 6:15; 9:20; 12:40; 19:05.

Darbo dienomis iš Mastaičių – 7:35; 10:45; 14:05; 17:25;

Darbo dienomis iš Mastaičių į Kauno pilį – 18:25; 20:25.

Darbo dienomis iš Karmėlavos į Kauno pilį – 18:45, 19:50.

Darbo dienomis iš Kauno pilies Karmėlavą – 5:40.

Darbo dienomis iš Salupių – 15:45.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Karmėlavos – 8:50, 12:10, 15:30; 18:50.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Mastaičių – 7:05, 10:25, 13:45, 17:05.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Kauno pilies Mastaičius – 6:40.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Mastaičių į Kauno pilį – 20:15.  

Autobuso 150-asis maršrutas į LEZ, Sergečikus, Neveronis.

Darbo dienomis iš autobusų stoties – 6:05, 12:40, 19:00, 20:45.

Darbo dienomis iš  Neveronių – 6:55, 14:20, 20:05; 20:20.

Darbo dienomis iš Ramučių į Neveronis – 14:24.

Darbo dienomis iš Neveronių į Ramučius – 13:55.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš autobusų stoties – 6:05, 6:55, 9:25, 12:35, 15:40; 18:00, 20:50.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis iš Neveronių – 6:55, 8:05; 10:40, 14:20, 16:40, 19:05, 22:20.

Autobuso 103-asis maršrutas Kauno pilis–Muniškiai–Babtai.

Darbo dienomis iš Kauno pilies – 5:15.

Darbo dienomis iš Babtų – 5:40

 UAB „Kautra“ aptarnaujamuose maršrutuose esant ekstremaliai padėčiai laikinai nutraukiami šie autobusų reisai:

Autobuso 135-asis maršrutas Kauno autobusų stotis–Rokai–Girininkai“.

Darbo dienomis iš autobusų stoties – 14:10.

Darbo dienomis iš  Girininkų – 15:30.  

UAB „Uma trans“ aptarnaujamuose maršrutuose esant ekstremaliai padėčiai laikinai nutraukiami šie autobusų reisai:

Autobuso 157-ais maršrutas Kauno autobusų stotis–Kačerginė–Ežerėlis.

Darbo dienomis iš Kauno autobusų stoties – 14:20, 14:50, 18:55.

Darbo dienomis iš Ežerėlio – 15:10; 15:45, 19:45.

Šeštadieniais iš Kauno autobusų stoties – 8:40,  10:40, 12:40, 14:40, 16:40.

Šeštadieniais iš Ežerėlio – 9:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30.

Sekmadieniais iš Kauno autobusų stoties – 9:20, 11:40, 14:00, 16:20, 18:40.

Sekmadieniais iš Ežerėlio – 10:10, 12:30, 14:50, 17:10, 19:30.

 UAB „Antirijus“ aptarnaujamuose maršrutuose esant ekstremaliai padėčiai laikinai nutraukiami šie autobusų reisai:

Autobuso 106-aisis maršrutas.

Darbo dienomis iš Kauno autobusų stoties – 6:55; 17:30; 19:15.

Darbo dienomis iš Jurginiškių – 19:00; 20:40.

Šaltinis: Kauno rajono savivaldybė

Skaityti toliau

Skaitomiausi