MokslasVirtualioje KTU parodoje – nematytos Kovo 11-osios signatarų gyvenimo akimirkos

Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų jubiliejų Kauno technologijos universiteto (KTU) muziejus kviečia aplankyti virtualią parodą „KTU dėstytojai – Kovo 11-osios signatarai“. Parodoje galima pamatyti signatarų gyvenimo akimirkas, užfiksuotas istorinėse fotografijose, jų asmeninius dokumentus, rankraščius.

1990 m. kovo 11 d. Nepriklausomybės akto signatarais iš 123 asmenų tapo keturi Kauno politechnikos instituto (tų pačių metų spalio 31 d. tapusio Kauno technologijos universitetu) dėstytojai: Aukštosios matematikos katedros docentas Antanas Karoblis, Teorinės mechanikos katedros profesorius Vytautas Paliūnas, Filosofijos katedros lektorius Algirdas Vaclovas Patackas ir Mokslinio centro „Vibrotechnika“ laboratorijos vedėjas docentas Povilas Varanauskas.

Nepriklausomybės akto signataras – profesorius Vytautas Paliūnas. ktu.edu nuotr.

Parodą surengusi A. Veilentienė dėkoja A. Karoblio, V. Paliūno ir A. Patacko artimiesiems ir P. Varanauskui, paskolinusiems parodai nuotraukas ir dokumentus iš asmeninių archyvų.

P. Varanauskas su tėvais buvo 1941 m. ištremtas į Sibirą, o 1947 m. mama su 6-erių metų sūnumi pabėgo į Lietuvą. Nuotraukoje P. Varanauskas Lietuvoje, 1951 m. ktu.edu nuotr.

 

Virtualią parodą „KTU dėstytojai – Kovo 11-osios signatarai“ galima pamatyti čia.

 

ktu.edu informacija

« 1 3 »
« 1 3 »
Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up