Connect with us

Mokslas

Virtuali paskaita mokykloms: B. Dimavičienė „MUST HAVE įgūdžiai rytojaus žmogui“

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (KTU SHMMF) kviečia 11-12 kl. moksleivius į paskaitą „Must have įgūdžiai rytojaus žmogui“.

Paskaitą veda: dr. Brigita Dimavičienė – KTU SHMMF lektorė ir privačios kalbų mokyklos „Speak Up“ įkūrėja.

Apie paskaitą: Paskutiniu metu vis dažniau girdime kaip išmintingieji robotai atlieka tam tikras veiklas, kurios anksčiau buvo laikytos išimtinai tik žmogaus. Įdomu kaip bus netolimoje ateityje? Ar susimąstome kokie įgūdžiai bei žmogiškosios savybės bus vertinami labiausiai? Paskaitos metu padiskutuosime ar tam tikrų įgūdžių galima išmokti mokykloje ar universitete, ar visgi jie priklauso asmeniškai nuo kiekvieno žmogaus? O gal juos lavinti galima pradėti jau dabar? Šioje interaktyvioje paskaitoje įvairių užduočių bei veiklų pagalba labiau pažinsite save. Taip pat „pasimatuosime“ savo galimybes įvairiose ateities profesijoje.

Kviečiame mokyklas aktyviai registruotis!

Mokykloms, klasėms norinčioms virtualios paskaitos – registruotis: indre.baltrusaitiene@ktu.lt arba tel. +370 682 917 50

Virtualios paskaitos vedamos iš anksto suderintu laiku internetu per „Zoom“ platformą. Užsiregistravus atsiųsime nuorodą į susitikimą.
*Yra galimybė vesti gyvą paskaitą. Ji vedama kontaktine forma – atvykstant į mokyklą suderintu laiku.

Reklama

Mokslas

SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Papildomą informaciją apie renginį suteiks Eglė Butkevičienė (el.p. egle.butkeviciene@ktu.lt)

The post SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje appeared first on Kauno technologijos universitetas.

Skaityti toliau

Mokslas

SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje

kaunieciams.lt

Paskelbta

Papildomą informaciją apie renginį suteiks Eglė Butkevičienė (el.p. egle.butkeviciene@ktu.lt)

The post SMILES 2021: Socialiniai,humanitariniai mokslai ir menai šiuolaikinėje visuomenėje appeared first on Kauno technologijos universitetas.

Skaityti toliau

Mokslas

Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2021

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kovo 24-ąją dieną kviečiame sudalyvauti pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame renginyje – „Tarptautinė hadronų terapijos meistriškumo pamoka 2021“.

Rentgeno spindulius, protonus ar anglies jonus galima naudoti kaip „peilį“, kuriuo itin tiksliai yra naikinami vėžiniai audiniai, nepažeidžiant aplinkinių kritinių organų. Naudodami spindulinės terapijos planavimo programą „matRad“ galėsite stebėti skirtingos spinduliuotės galimybes naikinant vėžinius audinius. Jūs pajusite tiesioginį fundamentalių tyrimų poveikį medicinai!

Pirmoji meistriškumo pamokos dienos pusė bus skirta susipažinti su Europos branduolinių tyrimų organizacijoje (CERN) vykdomais tyrimais, hadronų terapija ir būsimu praktiniu užsiėmimu. Antrojoje dienos pusėje seks praktinis užsiėmimas su hadronų terapijos planavimo programine įranga. Šis praktinis užsiėmimas jums leis patirti vėžinių susirgimų gydymo spinduline terapija ypatumus. Renginio dienos pabaigoje į tarptautinę hadronų terapijos meistriškumo pamoką jungsis įvairios pasaulio šalys, kurios naudoja pažangiausias technologijas medicinoje, ir bus aptarti praktinio užsiėmimo rezultatai.

Šiemet renginys įvyks nuotoliniu būdu – Zoom programos aplinkoje. Renginys skirtas 15-19 metų amžiaus moksleiviams (-ėms) ir pirmų kursų studentams (-ėms).

Pagrindinis renginio iniciatoriai: Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Branduolių ir elementariųjų dalelių fizikos sklaidos centras.

Renginio partneris: Nacionalinis vėžio institutas.

Registracija į renginį:  https://hadrontherapy.ktu.edu/#Registracija

Daugiau informacijos apie renginį: https://hadrontherapy.ktu.edu

Renginio programa

Skaityti toliau

Mokslas

Karjeros planavimo konsultanto darbo pasiūlymas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kauno technologijos universitetas įm. k. 111950581
PVM k. LT119505811, adresas K. Donelaičio g. 73, LT-44249 Kaunas
tel. +370 (37) 300 000, 300 421, faks. +370 (37) 324 144, e. p. ktu@ktu.lt

We are using cookies to provide statistics that help us give you the best experience of our site. You can find out more or switch them off if you prefer. However, by continuing to use the site without changing settings, you are agreeing to our use of cookies.

Sutinku

Skaityti toliau

Mokslas

B. Grybaitės daktaro disertacijos “Funkcionalizuotų N-(4-metilfenil)- ir N-(4-naftalen-1-il)aminotiazolo darinių sintezė ir tyrimas” gynimas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Autorius, institucija: Birutė Grybaitė, Kauno technologijos universitetas

Mokslo sritis, kryptis: gamtos mokslai, chemija, N003

Mokslinis vadovas: Prof. habil. dr. Vytautas Mickevičius (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija – N003)

Chemijos mokslo krypties daktaro disertacijos gynimo taryba:
Prof. Dr. Vytautas Getautis (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003) – pirmininkas
Doc. Dr. Eglė Arbačiauskienė (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003)
Dr. Marytė Daškevičienė (Kauno technologijos universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003)
Doc. Dr. Jolanta Rousseau (Artua universitetas, Prancūzija, gamtos mokslai, chemija, N003)
Prof. Habil. Dr. Sigitas Tumkevičius (Vilniaus universitetas, gamtos mokslai, chemija, N003)

Su disertacija galima susipažinti internete ir Kauno technologijos universiteto bibliotekoje (K. Donelaičio g. 20, Kaunas).

Anotacija:

Keičiantis mus supančiai aplinkai, atsiranda naujų bakterijų rūšių, o esamos tampa atsparios naudojamiems vaistams, todėl ypač svarbi yra naujų, biologiškai aktyvių vaistinių medžiagų paieška. Šioje srityje itin reikšmingą potencialą turi penkianariai ir šešianariai heterocikliniai junginiai ir jų dariniai. Jie dalyvauja svarbiuose biocheminiuose procesuose, vykstančiuose gyvuosiuose organizmuose, taip užtikrindami normalias gyvybines funkcijas. Ypač svarbūs sintetiniai tiazolo dariniai, kuriems būdingas platus biologinio veikimo spektras. Daug biologiškai aktyvių junginių turi β-alanino fragmentą, dėl to juos galima panaudoti farmacijoje svarbiems preparatams kurti. Nustatyta, kad N-pakeistų aminorūgščių dariniai pasižymi antimikrobiniu, priešvėžiniu ir augalų augimą skatinančiu poveikiu. N-pakeistosios β-aminorūgštys panaudojamos sintetinant azetidino, chinolino, imidazolo, piridino, pirimidino, benzodiazepino darinius. Šiame darbe pasitelkus Hantzscho sintezę, gauti hidrinti aminotiazolo dariniai. Pradinėms medžiagoms reaguojant su skirtingais halogenkarboniliniais junginiais, atitinkamai susintetinti aminotiazolo dariniai su alifatiniais bei aromatiniais pakaitais. Atlikta selektyvi mono- ir dihidrazidų sintezė ir jų ciklizacija. Panaudojus Vilsmeierio reagentą, gauti 5-formiltiazolai. MacDonaldo kondensacijos metodu tarp aromatinius pakaitus turinčių aminotiazolų ir aromatinių aldehidų susintetinti bisfenilmetanai.

Skaityti toliau

Mokslas

Pi dienos konkursas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Kovo 14 diena – pasaulinė skaičiaus pi šventė!

Šią dieną viso pasaulio tiksliųjų mokslų atstovai švenčia tarptautinę matematinės konstantos, plačiai naudojamos matematikoje ir fizikoje, dieną.

Paskaičiuota, kad pagal pi santykį pastatyta Didžioji Gizos piramidė, o šį skaičių analizavo ir pats antikos matematikas Archimedas. Pi įdomus ne tik mokslininkams, bet ir menininkams. Jį galima pastebėti įvairiuose kūriniuose ir net Šventajame Rašte!

KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetas sveikina visus su Pi diena ir kviečia dalyvauti konkurse!

Kovo 14-15 dienomis spręskite fakulteto matematikų paruoštas užduotis ir laimėkite puikius prizus – kuprines ir gertuves!

Apdovanoti bus trys geriausiai pasirodę dalyviai. Konkurse dalyvauti gali tik moksleiviai.

Užduotis rasite čia ➡️ https://tinyurl.com/pi-dienos-konkursas

Atsakymus pateikti galima nuo kovo 14 d. 9 val. iki kovo 15 d. 18 val.

Laimėtojai bus išrinkti iš daugiausiai balų surinkusių dalyvių burtų keliu ir paskelbti kovo 17 d., o prizai išsiųsti į laimėtojų mokyklas.

Kilus klausimams, susisiekite el. paštu mgmf.mokykloms@ktu.lt

Skaityti toliau

Skaitomiausi