NaujienosVilniuje ir Kaune paminėtos pulkininko Kazio Škirpos 40-osios mirties metinės

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga (LLKS) Vilniuje Kazio Škirpos (1895-1979) alėjos ir Arsenalo gatvės sankirtoje paminėjo 1941-ųjų metų birželio sukilimo rengėjo Kazio Škirpos 40-ąsias mirties metines. Minėjime kalbėjo LLKS garbės pirmininkas Jonas Burokas, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, teisininkas prof. Alfonsas Vaišvila, istorikas ir buvęs Vilniaus tarybos narys, vienas iš gatves pavadinimo K. Škirpos alėja iniciatorių Vladas Turčinavičius, istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis. Pulkininko K. Škirpos atminimui nuo LLKS buvo padėtas padėtas trispalvis gėlių krepšelis, uždegtos...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 19 rugpjūčio

Rugpjūčio 18 d. Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga (LLKS) Vilniuje Kazio Škirpos (1895-1979) alėjos ir Arsenalo gatvės sankirtoje paminėjo 1941-ųjų metų birželio sukilimo rengėjo Kazio Škirpos 40-ąsias mirties metines.

Minėjime kalbėjo LLKS garbės pirmininkas Jonas Burokas, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas, teisininkas prof. Alfonsas Vaišvila, istorikas ir buvęs Vilniaus tarybos narys, vienas iš gatves pavadinimo K. Škirpos alėja iniciatorių Vladas Turčinavičius, istorikas, žurnalistas Vidmantas Valiušaitis.

Pulkininko K. Škirpos atminimui nuo LLKS buvo padėtas padėtas trispalvis gėlių krepšelis, uždegtos žvakė, padaryta bendra minėjimo dalyvių nuotrauka. Po to ant Gedimino kalno buvo sugiedotas Lietuvos himnas.

Minėjimo dalyviai ketino ta proga užlipti į  Gedimino pilies bokštą. Tačiau naujoji Lietuvos nacionalinio muziejaus administracija, pasak V. Valiušaičio, jiems tos galimybės nesuteikė dėl politinių motyvų…

„Užlipus ant kalno, buvo išsiderėta leisti pakilti į bokštą jaunam vaikinui, iš tremtinių šeimos, su Lietuvos vėliava, tik nurišus ją nuo vėliavos koto. Bent tiek. Jis užlipo ir vėliavą išskleidė virš Gedimino bokšto. Kaip ir jaunasis K. Škirpa 1919 m. sausio 1 d.“, – savo Veidaknygės paskyroje po minėjimo rašė V. Valiušaitis.

Kaip žinia, Vilniaus savivaldybė liepos 24 d. nutarė pervadinti Kazio Škirpos alėją į Trispalvės alėją, tačiau K. Škirpos al. lentelė vis dar nenukabinta. Savivaldybės sprendimas apskųstas Vyriausybės atstovui, taip pat – teismui, byla nebaigta. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kol kas nesiryžta veikti taip, kaip pasielgė su J. Noreikos-Generolo Vėtros atminimo lenta.

Informacija paimta iš: alkas.lt

Dalinkitės su savo draugais

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up