Connect with us

Naujienos

„Vilko kartodromas“ kviečia moksleivius dalyvauti žmogaus saugos konkurse „Būk saugus“

Paskelbta

„Vilko Kartodromas“ kviečia bendrojo ugdymo mokyklų mokinius dalyvauti žmogaus saugos konkurse „Būk saugus.“ Renginys įvyks šių metų spalio 16 d., trečiadienį, 13 val., „Vilko kartodromo“ patalpose, adresu Kaunakiemio g. 5, Kaunas. Konkurse kviečiami dalyvauti 5 – 8 ir 9 – 12 klasių moksleiviai. Tą pačią mokyklą gali atstovauti abiejų amžiaus grupių komandos. Vieną komandą turėtų sudaryti 4 moksleiviai. Renginyje gali dalyvauti tiek mergaitės, tiek berniukai. Šį konkursą organizuoja Kauno pedagogų žmogaus saugos būrelis, todėl konkurso praktinės užduotys vaikams bus parengtos remiantis žmogaus saugos bendrąja mokymosi programa.

Mokiniai įgys daug naudingų žinių bei praktinių įgūdžiųP

Bendrojo lavinimo mokyklų mokiniams skirto renginio „Būk saugus“ tikslas – formuoti moksleivių saugaus elgesio įgūdžius bei ugdyti gebėjimą naudotis pagrindiniais saugaus eismo įgyvendinimo būdais. Mokiniai konkurso metu išmoks orientuotis ekstremalių situacijų metu, naudotis visomis galimomis apsaugos priemonėmis bei užtikrinti savo ir šalia esančių žmonių saugumą. Tokiu būdu bus skatinamas mokinių įsitraukimas į savo ir šalia esančių žmonių saugaus gyvenimo kūrimą. Kiekviena komanda turės atlikti 4 užduotis. Moksleivių lauks šios užduotys: pirmos pagalbos užduotis, civilinės saugos užduotis, priešgaisrinės saugos užduotis ir saugaus eismo užduotis.  Užduotys komandoms bus diferencijuojamos atsižvelgiant į skirtingas amžiaus grupes (5–8 klasės ir 9–12 klasės). Užduotys vis dar yra ruošiamos, tad kokios jos bus, dalyviai sužinos tik konkurso metu!

Moksleivių lauks daug įdomių veiklų bei atminimo dovanos

Saugaus eismo praktinę užduotį vaikams praves „Lietuvos automobilių klubas”, Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija „Transeksta“ bei Kauno apskrities VPK kelių policijos pareigūnai. Vaikai ne tik prisimins bei pagilins turimus saugaus eismo įgūdžius, bet ir pamatys galingus motociklus. Pirmosios pagalbos užduotį vaikams ves paramedikai bei KA-ringas darbuotojai. Trečiosios – priešgaisrinės saugos – užduoties metu moksleiviai turės atlikti Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnų parengtą užduotį. Ją įvykdžiusios komandos turės galimybę apžiūrėti ZBIKE elektrinius dviračius ir paspirtukus. Na, o paskutinę, civilinės saugos praktinę užduotį, moksleiviams pristatys ir praves DP60 pabėgimo kambario darbuotojai. Po privalomųjų užduočių „Vilko kartodrome“ mokiniai galės apžiūrėti specialiųjų tarnybų automobilius, sportinius ir kelioninius motociklus, sportinį automobilį, naujus BMW automobilius ir dviračius. Renginio pabaigoje klubų nariai ne tik papasakos apie šias transporto priemones, pademonstruos jų techninius sugebėjimus, bet ir mielai atsakys į visus moksleiviams iškilusius klausimus.

Planuojama, kad šiame įgūdžius lavinančiame ir smagių įspūdžių kupiname konkurse dalyvaus ne tik Kauno miesto moksleiviai, bet ir jų bendraamžiai iš Kauno rajono, Prienų, Kėdainių, Alytaus, Marijampolės mokyklų. Visą gausų moksleivių būrį vertins ir iš jų geriausius išrinks vertinimo komisija. Apie tarpinius atskirų rungčių rezultatus organizatoriai moksleivių komandas informuos individualiai, o pasibaigus renginiui, komisija susumuos ir pateiks bendrą 4-ų užduočių rezultatą. I–III vietų laimėtojai bus apdovanoti diplomais ir atminimo dovanėlėmis. Jas gaus ir komandos, atlikusios visas užduotis. Mokinius konkursui rengusiems mokytojams bus įteiktos Kauno pedagogų kvalifikacijos centro pažymos.

Savo mokyklos komandą  užregistruoti galite el. paštu info@vilkokartodromas.lt. Laiške nurodykite atstovaujamos mokyklos pavadinimą, dalyvių vardus bei pavardes, amžiaus grupę (1 grupė: 5–8 klasės, 2 grupė: 9–12 klasės), taip pat dalyvius konkursui rengusio mokytojo vardą, pavardę, telefoną bei el. paštą. Registracija vyksta iki 2019 m. spalio 1 d. Apie gautą registracijos paraišką būsite informuoti el. paštu. Jums bus atsiųstas užduočių atlikimo žemėlapis ir kelionės lapai. Juos privalu atsispausdinti ir turėti konkurso metu. Negavus patvirtinimo registracija negalioja. Norėdami gauti daugiau informacijos apie konkursą bei registraciją, kreipkitės į Liną Šembergę tel. +37061597159.

Skaityti toliau

Mokslas

Švietimo, mokslo ir sporto ministro A. Monkevičiaus įsakymu sudaryta darbo grupė teiks siūlymus dėl matematikos mokymo

Paskelbta

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sudarė darbo grupę, teiksiančią siūlymus ir papildymus jau parengtam matematikos mokymo planui, kuris bus diegiamas nuo naujų mokslo metų. Ši darbo grupė taip pat siūlys papildomas priemones ir būdus, kaip pagerinti matematikos mokymą mokyklose.   

„Kalbėdami apie būtinus švietimo sistemos pokyčius, mes nelaukiame, kol jie bus padaryti, o, priešingai, pradedame juos įgyvendinti. Tam jau ruošėmės iš anksčiau. Šią savaitę paskelbti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai patvirtino, kad ministerijos parengtas mokinių ugdymo kokybės gerinimo planas yra reikalingas nedelsiant. Todėl nuo šio rudens jame numatytas priemones pradėsime taikyti tam tikrose mokyklose. Siekdami dar labiau stiprinti matematikos, gamtos mokslų mokymą, pasitelksime šios darbo grupės narių įžvalgas ir siūlymus, kartu bus koordinuojamas minėtų priemonių įgyvendinimas“, – teigia ministras A. Monkevičius.

Į darbo grupę įeina matematikos mokytojai, aukštųjų mokyklų dėstytojai. Jai vadovauja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič. Ministro įsakymu, darbo grupei pavesta koordinuoti priemonių, skirtų matematikos mokymo, mokymosi ir pasiekimų vertinimo gerinimui, įgyvendinimą 2020–2021 metais, pateikti siūlymus dėl tvaraus matematikos pasiekimų gerinimo ilgalaikėje perspektyvoje.

Darbo grupė į posėdį rinksis jau kitą savaitę.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

Skaityti toliau

Politika

Lietuva griežtai smerkia pradedamą branduolinio kuro pakrovimą į nesaugią atominę elektrinę Baltarusijoje

Paskelbta

Rugpjūčio 7 dieną Baltarusijos ambasadai buvo įteikta Lietuvos užsienio reikalų ministerijos protesto nota,  griežtai smerkianti Baltarusijos veiksmus, kuriais pradedamas branduolinio kuro pakrovimas į nesaugią atominę elektrinę Baltarusijoje, Astravo aikštelėje.

Notoje konstatuojama, kad Baltarusijos veiksmai vykdant atominės elektrinės projektą pažeidė atvirumo, skaidrumo ir geros kaimynystės principus, o elektrinės veikla dėl artumo Lietuvos sostinei Vilniui neišspręstų branduolinės saugos problemų ir saugos kultūros neužtikrinimo statybų metu sukelia tiesioginę grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir gyventojams.

Notoje Baltarusija raginama sustabdyti pradedamus atominės elektrinės paleidimo darbus iki bus įgyvendintos Europos Sąjungos (ES) streso testų proceso metu pateiktos rekomendacijos, o taip pat kviečiama visapusiškai bendradarbiauti su Europos branduolinės saugos reguliuotojų grupe, Europos Komisija bei kitomis tarptautinėmis organizacijomis, siekiant užtikrinti reikiamą branduolinės saugos ir aplinkosauginių reikalavimų, įskaitant numatytų Espo konvencijoje, lygį.

Rugpjūčio 6 dieną, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius telefoninio pokalbio metu ES vyriausiąjį įgaliotinį užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepą Borrellį informavo apie artimiausiu metu numatomą atominės elektrinės paleidimą Baltarusijoje. L. Linkevičius taip pat akcentavo, jog Lietuva tikisi aktyvaus ES institucijų įsitraukimo. Baltarusijos atominės elektrinės klausimas taip pat buvo aptartas su Lenkijos užsienio reikalų ministru Jaceku Czaputowicziumi.

„Branduolinės saugos standartų ir aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimas yra esminis tiek Lietuvai, tiek pačiai Baltarusijai. Tai yra ne tik dvišalė, bet ir regioninė bei ES problema, tai ES vadovai yra ne kartą yra pasakę. Šiais klausimais nėra vietos kompromisui ir nematome galimybės susitarti su Baltarusija“, – teigė ministras L. Linkevičius.

Užsienio reikalų ministerija, kartu su kitomis Lietuvos institucijomis, toliau tęs veiksmus siekiant bendrų sprendimų Europos Sąjungoje, tarptautinių konvencijų bei kituose daugiašaliuose formatuose dėl Baltarusijos padarytų pažeidimų konstatavimo ir trūkumų ištaisymo.

URM Komunikacijos ir kultūrinės diplomatijos departamento Visuomenės informavimo skyriaus informacija
Skaityti toliau

Miestas

Atsinaujina vienas ryškiausių Kauno architektūrinių akcentų – Soboras

Paskelbta

Kauno Naujamiesčio širdyje, Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, įsibėgėjo kapitaliniai restauracijos darbai. Daugelį metų neliestas, papilkėjęs ir byrantis fasadas, stogo kupolai bei kiti autentiški bažnyčios elementai atnaujinami miesto biudžeto, Kultūros paveldo departamento ir ES fondų lėšomis – daugiau kaip 2 mln. eurų. Planuojama, kad rūbą pakeitusi XIX a. architektūros ikona dar šiemet bus pritaikyta visuomenės poreikiams ir išplės savo veiklų spektrą. 

„Ne viena kauniečių karta Įgulos bažnyčią laiko vienu iš miesto simbolių. Nepriklausomybės aikštė tapusi populiaria susitikimų vieta, iš kur atsiveria vaizdinga atnaujintos Laisvės alėjos perspektyva, puikiai jaučiamas miesto gyvenimo ritmas. Miesto svečių fotoaparatai taip pat krypsta į centrinėje aikštės dalyje esantį unikalios architektūros pastatą.

Per daugelį metų Soboras prarado savo reprezentacinę išvaizdą, vis būdavo „palopomas“, tačiau atėjo laikas sugrąžinti jam tikrąjį grožį, kad ir toliau puoštų miestą. Iš daugelio taškų matoma bažnyčia neabejotinai taps dar vienu iš akcentų kompleksinėje Laisvės alėjos bei jos prieigų rekonstrukcijoje. Po restauracijos darbų pastatas bus prieinamesnis visiems – kauniečiams, turistams. Pagaliau jame pilnavertiškai galės lankytis žmonės, turintys judėjimo negalią“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Darbus pradėjo nuo viršaus

Praėjusių metų pabaigoje Sobore virė intensyvių darbų etapas, kurio metu buvo atnaujintas bažnyčią karūnuojantis pagrindinis kupolas. Šiuo metu tvarkomos ketverių kampinių kupolų-varpinių konstrukcijos, skliautinių stogelių danga. Taip pat keičiami susidėvėję metalo skardos žvynelių dangos lakštai. Darbai neatsitiktinai pradėti nuo pastato viršaus – stogas vietomis praleisdavo vandenį.

„Prakiuręs stogas ir įtrūkimai dangoje buvo mūsų prioritetas, kadangi sunkiantis drėgmei galėjo būti pažeidžiamos pastato medinės ir metalinės konstrukcijos, didėti gaisro tikimybė dėl galimo vandens sąlyčio su elektros instaliacija. Galime pasidžiaugti, kad su darbais nebuvo pavėluota – Soboro būklė yra stabili, o daugiausiai nerimo kėlusi dalis jau keliauja į pabaigą“, – apie darbų seką aiškino Kauno savivaldybės Kultūros paveldo skyriaus vedėjas Saulius Rimas.

Bažnyčios viduje statybininkai taip pat sutvirtino stogą ir kupolus laikančias konstrukcijas, įrengė vėdinimą. Medinės-sijinės perdangos, gegninė ir kupolinė stogo struktūra buvo impregnuota, apsaugant nuo kenkėjų, puvimo ir drėgmės bei sustiprinant jos atsparumą ugniai.

Daugiau erdvių menui

Šiemet 125 metus skaičiuojanti Švento arkangelo Mykolo bažnyčia sulaukia dar vieno Renesanso – restauruojamas pastato fasadas. Darbai palies ne tik sienas, kolonas ir reljefinius dekoro elementus – keičiami išoriniai langai, metalinės grotos, bus atrestauruotos pietinėje dalyje esančios durys, sudėti ilgaamžiai ketaus lietvamzdžiai. Kauniečius pasitiks atnaujinti lauko laiptai bei keltuvas, pritaikytas neįgaliųjų patekimui į pagrindines pastato erdves.

Šiuo metu jau atlikti šiaurinio fasado valymo nuo purvo ir apnašų darbai, užglaistytos pažeistos ir smarkiai ištrupėjusios tinko vietos, kiti atsivėrę plyšiai. Nuplovus ir nuvalius apsilaupiusias išorines pastato dalis, jos perdažomos. Čia taip pat jau vyksta langų montavimo ir parapetų apskardinimo procesai.

Jau visai netrukus šie darbai bus tęsiami pietrytinėje ir pietinėje maldos namų dalyse. Visus minėtus darbus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje numatoma užbaigti iki šių metų lapkričio.

„Atlikus numatytus darbus bus išsaugotos bei atskleistos unikalaus kultūros paveldo objekto vertingosios savybės, o tuo pačiu erdvės taps patrauklesnės ne vien tikintiesiems. Siekiame, kad vienas iš labiausiai atpažįstamų Kauno architektūrinių simbolių taptų atviresnis kultūrinėms, turistinėms bei socialinėms veikloms.

Prieš 15 metų rūsiuose įrengtas muziejus neregiams  – „XXI amžiaus katakombos“ – tapo pirmuoju tiltu tarp bažnyčios ir kultūros, kviečiančiu pažinti aplinką per jutimines patirtis ir meną, tačiau nesinori sustoti pusiaukelėje. Čia gali atsirasti erdvės ekskursijoms apie turtingą pastato istoriją, koncertams ir parodoms, įvairioms edukacinėms veikloms organizuoti“, – pasakojo už Soboro restauraciją atsakingos viešosios įstaigos „Soboro projektai“ vadovė Renata Bagdonienė.

Solidūs finansiniai indėliai

Kauno miesto taryba paskutiniame šios vasaros posėdyje pritarė sprendimui rangos darbams Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje skirti papildomus 383 tūkst. eurų. Tokia suma padidintas viešosios įstaigos „Soboro projektai“ dalininko kapitalas.

VšĮ „Soboro projektai“ įgyvendina Europos sąjungos ir Kauno miesto savivaldybės lėšomis finansuojamą projektą, kuriuo Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia restauruojama ir pritaikoma kultūrinei, turistinei, socialinei bei edukacinei veiklai, atveriamos erdvės plačiajai visuomenei.

Pastato fasado restauravimo darbų sutarties vertė siekia 1,97 mln. Eur. Daugiau kaip pusę šios sumos – per milijoną eurų – sudaro Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšos, o likusią bažnyčios restauracijos dalį dengia Kauno miesto savivaldybė.

Dar daugiau kaip 300 tūkst. eurų finansavimą atskiru projektu skyrė Kultūros paveldo departamentas. Už šias lėšas atliekami Soborą dengiančių kupolų ir stogo restauravimo darbai.

Kauno miesto savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi