NaujienosRedakcijaSportasŽmonių istorijos

Lenktynininkų šeima iš Kauno: „lįskime lauk iš savo burbulo”

0

Mantą ir Aistę Matukaičius Kaune, tikėtina ir visoje Lietuvoje, žino kaip pačią atkakliausią ir daugiausiai pergalių lenktynių trasoje iškovojusią šeimą. Dideles pergales kauniečiai jau yra pasiekę ir marketingo srityje. Visgi, nematerialūs laimėjimai svarbiausi – progai pasitaikius gerais darbais šeima skuba dalintis su Kauno miesto ir rajono gyventojais.  

Neseniai dukros susilaukusios šeimos galva Mantas Matukaitis jau spėjo tapti daugkartiniu 1000 km lenktynių prizininku, nugalėtoju. Yra tapęs Lietuvos rekordininku, žiedinių lenktynių čempionu.

Kauno vardą ne ką mažiau garsinanti Manto žmona Aistė – viena iš tų nedaugelio moterų lenktynininkių, kuri nepasidavė spaudimui –  numojo ranka į stereotipus apie vairuojančias moteris ir savo karjeroje taip pat spėjo iškovoti skambių pergalių.

Kaip Matukaičiai autosporte tapo vienintele lenktynininkų šeima Lietuvoje, kuri važiuoja kartu, vienoje komandoje?  A. Antanaitytė-Matukaitė, prisipažino, kad meilę automobiliams atrado pirmiau negu vyrą.

„Daug kas galvoja, kad pirmiausia radau vyrą, o tik paskui įšokau į ratus, bet buvo kiek kitaip. Gyvenimas dėliojo, kad visą vaikystę mane supo automobiliai ir garažai, o geriausi mano draugai buvo berniukai. Paskui, kai jie suaugo, mane ir patraukė link automobilių.”

„Mantas mane pastebėjo, kai buvom dar tik kaimynai. Mano kieme stovėjo įstabaus grožio automobilis, o kaip paaiškėjo po to, jis vis galvojo kieno ta mašina. Aišku, vėliau jau suprato, kad jis yra mano, o tada viskas ir prasidėjo“, – su šypsena prisiminė Aistė.

Saugokitės – moteris už vairo!

Tokios ir panašios kalbos apie moteris prie vairo vis dar kaitina aistras tiek gatvėse, tiek socialiniuose tinkluose. O ką jau bekalbėti apie lenktynių trasą?

Aistė Antanaitytė – Matukaitė atskleidė, jog prireikė nemažai laiko ir lipimo per save šioms kalboms paneigti. Anot jos, pagrindinis motyvas, dėl ko moteris bijo sėsti už vairo, tai  baimė būti išjuoktai.

„Stereotipai apie vairuojančias moteris ilgai netilo. Gerai, kad bent jau dabar situacija keičiasi į gerąją pusę. Nenorėdavau dalyvauti lenktynėse, dėl to, kad bijodavau suklysti. Jeigu suklys vyras – viskas gerai, o jeigu klaidą padarys moteris – iškarto nurašys“, – pasakojo kaunietė.

Kaip po to antrino ir pati Aistė, automobilio vairavimas – tai įgūdžių lavinimas, todėl tiek vyrai, tiek moterys čia yra lygūs.

„Po to, kai lipau ant nugalėtojų pakylos,  tie vyrai manęs atėjo atsiprašyti“

A. Antanaitytė-Matukaitė atskleidė, kad norėdama gauti aukščiausios klasės licenciją dalyvauti 1000 km lenktynėse, reikėjo kaip reikiant paprakaituoti.

„Dėl to, kad esu moteris, man buvo sustiprintas egzaminas, treniruočių stebėjimas bei patikra. Man buvo aiškiai pasakyta, kad jeigu „pjausiu grybą“, mane diskvalifikuos ir neleis dalyvauti lenktynėse.“, – atskleidė A. Antanaitytė-Matukaitė.

Moteris džiaugėsi, kad perėjusi šiuos sunkumus, ji dabar yra pasiryžusi padaryti viską. Jos siekis, kad šis perdėtas „atsargumas“ moterims dingtų ir lenktynių trasoje visi taptų lygūs.

„Lūžis įvyko tada,  kai po 1000 km lenktynių, laimėjusi prizinę vietą, užlipau atsiimti taurės ant nugalėtojų pakylos. Varžiausi su visais be išimties. Tie vyrai, kurie peikė mane, po to atėjo atsiprašyti“, – prisiminė Aistė.

Panašu, kad sportininkė tikrai padarė įtaką visam automobilių sportui. Pasikeitimai  akivaizdūs. Praėjus dešimtmečiui, moterų skaičius, dalyvaujančių automobilių lenktynėse, padidėjo keliskart. Neseniai mėgėjiškose varžybose atsirado punktas, nurodantis, kad lenktynių ekipažuose privalo būti moteris. Taip pat atsirado ir moterų ralis.

M. Matukaitis: „autosportas – tai kas vyksta po darbo”

Tuo tarpu įvairių lenktynių prizininkas M.Matukaitis 2019 m. pabaigoje nacionaliniu mastu buvo išrinktas geriausiu šalies marketingo specialistu. Nemažą savo gyvenimo dalį šio titulo siekęs kaunietis teigė, kad marketingas ir autosportas yra labai glaudžiai susijęs.

„Sukaupta marketingo specialisto patirtis man labai padeda, nes autosporte viskas prasideda nuo biudžeto. Turiu labai gerų pavyzdžių, kaip nereikia daryti. Manau, kad būdamas abiejose barikadų pusėse, man yra lengviau, įgaunu pranašumo“, – teigė pašnekovas.

Mantui autosportas – tai hobis, kuriuo užsiima po darbo. Kaunietis, savo karjeroje jau yra nuskynęs daug skambių pergalių, viena ryškiausių – 2016 m. su beveik standartiniu BMW „trečiuku“ savo klasėje iškovota užtikrinta pergalė.

„Nusipirkom nebrangų automobilį su beveik 300 arklių galios. Įspūdinga tai, kad mes netik, kad laimėjom tą gausią klasę, bet bendroje įskaitoje patekome ir į TOP 10. Tai atmintyje įstrigo labiausiai. Mūsų biudžetas tuo metu nebuvo labai didelis.“, – pasakojo kaunietis.

„Verkiau tris dienas, kai lenktynėse žuvo mano dievaitis Ayrtonas Senna“

M. Matukaitis kalbėdamas apie automobilių atsiradimą jo gyvenime, pirmiausia paminėjo mažą televizorių, per kurį žiūrėdavo savo guru Ayrtono Senno pasirodymus. Visgi, M. Matukaitis atskleidė, kad profesionalus auto sportas į jo gyvenimą atėjo gana vėlai ir netikėtai.

„Vieną kartą pas mane į dabartinį ofisą atėjo 1000 km lenktynėse su „Lada” ketvertuku važiuojantis A. Dainys ir prašė rėmimo. Kadangi argumentų pateikė nepakankamai – atsisakiau. Tada Aleksandras ištraukė kozirį – paklausė manęs ar nenorėčiau pravažiuoti kartu. Sutarėm, kad tik tokiu atveju, jei už vairo būsiu aš pats. Nuo tada viskas ir prasidėjo“, – prisiminė M. Matukatis.

Sportininkas džiaugėsi ir tuo pačiu stebėjosi, kad tose lemtingose lenktynėse, kuriose pirmą kartą sėdo už lenktyninio bolido vairo, viskas gerai pavyko.

„Kitiems reikia daugybės metų, o man čia taip iškart pasisekė. Buvo talento ir man tai pavyko“, – teigė kaunietis.

Kaip šeimai nuspręsti: pirkti padangų komplektą ar kelionę į Turkiją?

Bendraujant su vienintele lenktynininkų pora Lietuvoje, abu buvo vieningi, sakydami, jog tai, kad abu yra autosporte tik palengvina gyvenimą.

„Motyvuoti esame abu. Nereikia galvoti, kaip planuoti laiką – tiek Aistė, tiek aš suprantam kiek į autosportą reikia įdėti laiko, pinigų ir pastangų. Sutaupom laiko diskusijoms, pavyzdžiui, ko mums dabar labiau reikia: 6 komplektų ratų ar kailinių – atsakymą randam labai greitai“, – šypsojosi M. Matukaitis.

Mantas atskleidė, kad žmonai Aistei lenktynių trasoje pralaimėti dar neteko. Visgi sportininkas prisipažino, kad 2018 m. Rygoje vykusiose lenktynėse žmona buvo labai arti pergalės. Tąsyk jie dalinosi tuo pačiu automobiliu ir ji užfiksavo labai panašų rezultatą.

Dabar jau mažą dukrelę auginanti lenktynininkų pora teigė, kad pajėgumų lenktynių trasoje mažinti neketina. A. Antanaitytė-Matukaitė, sugrįžusi iš motinystės atostogų, jau laukia treniruočių pradžios ir šiais metais sieks dar geresnių rezultatų. Tuo tarpu M. Matukaitis naujajam sezonui jau derina paskutinius biudžeto klausimus.

Ištiesti pagalbos ranką

Kauniečių šeima be automobilio sporto ir įtempto darbų grafiko jau eilę metų gerais darbais prisideda prie įvairių akcijų ir labdaros organizacijų. Kartu su jomis kauniečių šeima tiesia pagalbos ranką tiems, kam pagalbos reikia labiausiai: sergantiems vaikams, beglobiams gyvūnams, pamirštiems seneliams ar atskiroms šeimos.

Lenktynininkų šeima kasmet renkasi vis skirtingas temas. Ankščiau Matukaičiai yra padėję vėžiu ar cukriniu diabetu sergantiems vaikams. Kauniečiai jau yra prisidėję prie akcijų beglobiams gyvūnams. Neseniai pagalbos ranką Matukaičiai ištiesė ir seneliams.

„Nėra svetimų senelių – tokia temą buvome pasirinkę”, – pasakojo Aistė M. „Paskambinus į senelių namus ir paklausius ko jiems trūksta labiausiai, atsakymas buvo žieminių pirštinių. Namuose gyvena 50 senelių, o pirštinių turi tik kelias, dėl to net į lauka išeiti negali.“

„Apie rimtas problemas, su kuriomis susiduria tikrai nemažai Kaune gyvenančių žmonių mes norime garsiai kalbėti. Taip, pinigų surinkti yra svarbu, bet viešumas ir sklaida čia yra svarbiausi“, – tvirtino A. Antanaitytė-Matukaitė.

Šeima atskleidė, kad jų tikslas yra atkreipti visų dėmesį, jog visi geri darbai nukeliauja tiems, kam iš tikro reikia.

„Mes sau naudos visiškai nesiekiam, norime dalintis gerumu ir padėti tiems, kam pagalbos reikia labiausiai.“ – teigė Aistė. M.

Geri darbai stiprina šeimą

„Turim nerašytą taisyklę: norint kažką gauti sau ir šeimai, reikia kažką ir atiduoti. Socialinis momentas mūsų šeimoje yra labai svarbus – tai mūsų vertybė.“ – teigė Mantas.

Kauniečiai atkreipia dėmesį, kad visada lengviau užsidaryti savam „burbule“, tarp „fainų” žmonių. Reikia lįsti iš jo.  Iššūkiai stiprina ir yra būtina išeiti į kitą socialinį „burbulą“,  kad žmogus suprastų, jog ne viskas yra taip paprasta ir lengva.

Daugkartinis 1000 km lenktynių prizininkas M. Matukaitis prisipažino, kad kartais gerų darbų darymas pareikalauja ne tik atkaklumo, bet ir stiprios psichologijos.

„Vienas didesnių projektų, kuriuos esame padarę, tai „vaikų svajonės“. Rinkomės, kurio vieno vaiko svajonę išpildyti. Atvykome pas tokią šeimą, kurioje gyvena dvynukės. Mergaičių noras buvo labai paprastas – turėti batus. Mums tai savaime suprantamas dalykas, o joms tai buvo realus poreikis.

Taigi, pamatę, kokiais batais mergaitės vaikšto, nusprendėm jas aprengti. Kai atvykom pas juos į namus, buvo sunku patikėti, kad XXI amžiuje, miesto centre, žmonės gali taip prastai gyventi.“, – dalinosi M. Matukaitis.

Matukaičių šeimos socialiniame tinkle „užkurta“ akcija padėti mergaitėms rutuliojosi tokiu tempu, kad kone per parą pavyko surinkti sumą, reikalingą šeimos įsiskolinimams padengti. Vien skola už elektrą buvo apie 600 eurų, o visi įsiskolinimai siekė apie 2,5 tūkst. eurų. Kad tokią sumą pavyks padengti per tokį trumpą laiką nesitikėjo niekas.

Tačiau įvyko kone Matukaičių šeimos rankomis sukurtas stebuklas – skolos jau padengtos, elektra įjungta, o trijų moterų šeima jau kabinasi į gyvenimą savo jėgomis.

Aistė ir Mantas Matukaičiai drąsina ir kitus Kauno miesto ir rajono gyventojus gerais darbais prisidėti prie šviesesnio ir geresnio rytojaus.

„Apie problemas kalbėdami atvirai, atskleidžiant kiek nedaug tereikia, kad ateitų laimė, mes tikrai galime pritraukti labai daug gerų žmonių. Mes galime leisti jiems suprasti, kad problemas spręsti galime tik vienydamiesi. Iš prigimties žmonės yra linkę padėti, tiesiog reikia juos paskatinti.“, – kauniečius ragino M. Matukaitis.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos