Vargu ar sutiksime žmogų, kuris šių metų laiku nesiskųstų net ir menkiausia sloga. Žvarbiems šaltymečio orams mainantis su atlydžiu, sunku nepatekti į sergančiųjų epidemija gretas. Gripas – dažnas palydovas tų, kas ilgą dienos dalį praleidžia ofisuose, uždarose ir mažai vėdinamose patalpose. Jei imuninė sistema šlubuoja, užtekti gali ir vieno kolegiško rankų paspaudimo, kad iškristumėte iš grafiko ne vienai savaitei. Kai kurie pacientai kasmet neapsieina ir be medikų pagalbos.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, Lietuvoje sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis dar sausio viduryje buvo kone penktadaliu daugiau nei pernai ir dvigubai daugiau nei metų pradžioje.

Kritinė būklė buvo pasiekta didžiuosiuose miestuose, kur nuo gripo epidemijos neišvengta ir mirčių. ULAC medikai primena, kad peršalimo simptomai vystosi pamažu, o gripo – staiga, t. y. per 12 val.

Virusinės infekcijos pasireiškia tokiais simptomais kaip karščiavimas, sloga, gerklės, galvos skausmas, kosulys. Radikalaus gydymo esant šiems susirgimas nėra – dažniausiai yra taikomas simptominis gydymas, rekomenduojamas poilsio režimas.

« 1 5 »
« 1 11 »

Peršalimui komplikacijos dažniausiai nebūdingos, o susirgus gripu jos dažnos ir sunkios, dažniau kyla vyresnio amžiaus žmonėms ir sergantiems lėtinėmis ligomis.

Todėl pajutus žymų sveikatos pablogėjimą – bendrą silpnumą, didelį nuovargį, šaltkrėtį, diskomfortą krūtinės srityje, aukštesnę nei 38 laipsnių temperatūrą – svarbu laiku kreiptis į medikus. Tikslią diagnozę gali nustatyti tik jūsų gydytojas.

6 svarbiausi imuniteto sargai

Sveikatos specialistai atkreipia dėmesį, kad šiuo metų laiku itin svarbu imuninę sistemą palaikyti iš vidaus. Ne tik sergantiems (ar jau persirgusiems), bet ir sveikiems, epideminiame fone dirbantiems žmonėms organizmą būtina stiprinti papildomai.

« 2 5 »
« 1 11 »

Pateikiame sąrašą naudingų bei ypatingų gamtos produktų, ne vieną šimtmetį plačiai naudojamų dėl juose esančių veikliųjų medžiagų, padedančių organizmui kovoti su virusais ir atgauti jėgas po ligos.

1. Šitakių (Shiitake) ekstraktas

Iš Japonijos kilęs šitakis – išskirtinis vitaminų ir mineralų šaltinis, o šių grybų ekstraktas dėl savo veikliųjų medžiagų yra vertinamas nuo seno. Slopindamas patogeninę mikroflorą organizme, šitakių ekstraktas gali kovoti beveik su visų rūšių virusais – gripu, pūsleline, hepatitu ir netgi AIDS.

2. Reishi grybų ekstraktas

Plokščias medžių grybas reishi (liet. tikrinis blizgutis) dėl savo gydomųjų savybių žinomas jau tūkstančius metų. Viena iš aktyviųjų šiuose grybuose esančių medžiagų – polisacharidai, kuriuose yra imuninę sistemą stiprinanti medžiaga – beta gliukanas. Jų ekstrakte taip pat gausu ir antioksidantų, kurie saugo organizmą nuo laisvųjų radikalų poveikio. Todėl šį produktą rekomenduojama pasitelkti sergant astma ir kitomis kvėpavimo takų ligomis.

3. Bičių pienelis

Kiekvienas bitininkas patvirtins, kad bičių pienelis – kone vertingiausias, biologiškai aktyvus bičių produktas. Natūraliame bičių pienelyje yra 18–42 proc. baltymų, 1,4–4,3 proc. riebalų, apie 18 proc. angliavandenių, 20 proc. aminorūgščių (iš kurių 22 yra nepakeičiamos). Taip pat vitaminai B1, B2, B6, B12, PP, C, pantotenas, folio rūgštis, biotinas, geležis, siera, magnis, manganas, kalcis, auksas, chromas, silicis, nikelis, sidabras, cinkas, kobaltas ir daugybė kt.

« 1 5 »
« 1 11 »

Svarbiausios veikliosios bičių pienelio medžiagos – lipidai ir organinės rūgštys. Didžiausią dalį (iki 90 proc.) šio produkto sudaro tik bičių pienelyje randama 10-hidroksi-2-deceno rūgštis, kuri pasižymi antibakteriniu, antimutageniniu, imunomoduliuojančiu, antinavikiniu poveikiais.

Dėl pienelyje esančių polifenolių, hormonų, baltymų ir peptidų, šis bičių produktas ne tik slopina uždegimą, trukdo daugintis virusams ir naikina bakterijas, bet ir skatina medžiagų apykaitą, leidžia atitolinti senatvę.

4. Karvės priešpienis

Didžiausią apsaugą vos gimusiam kūdikiui suteikia mamos priešpienis. Tai – tarsi pirmasis skiepas, tonizuojantis ką tik gimusio kūdikio imuninę sistemą. Jameyra 2 kartus daugiau baltymų, 1,5 karto daugiau mineralinių medžiagų, 2 kartus mažiau riebalų, daugiau mineralų ir vitaminų bei apsauginių medžiagų nei subrendusiame motinos piene.

Priešpienyje esantisperdavimo veiksnys (ang. Transfer factor) apmokoimunitetą efektyviai kovoti su plataus spektro bakterijomis, virusais ir grybeliais bei kitomis organizmo ląstelėmis. Tiesa, motinos organizme jis gaminasi tik 3 dienas po gimdymo, tad jo injekcijągauname tik pirmąsias savo gyvenimo valandas.

Iki šiol žinoma kone vienintelė mokslo patvirtinta alternatyva – karvių priešpienis. Jis savo molekuline struktūra yra identiškas žmonių priešpieniui, todėl yra saugus ir tinkamas naudojimui.

5. Piridoksinas

Piridoksinas (arba vitaminasB6) – vandenyje tirpus B grupės vitaminas, laikomas pačiu aktyviausiu, daugiausia funkcijų atliekančiu šios grupės vitaminu. Kaip kofermentas vitaminas B6 dalyvauja baltymų ir angliavandenių apykaitoje, genetinės informacijos perdavime, hormonų gamyboje, reguliuoja ląstelių dauginimąsi bei diferenciaciją, stiprina imuninę sistemą.

6. Askorbo rūgštis

Askorbo rūgštis (arba vitaminas C) – vienas būtiniausių vitaminų žmogaus organizmui. Kartu su vitaminu E, karotinoidais ir keliais mineralais vitaminas C yra laikomas pagrindiniu organizmo antioksidantu, saugančiu nuo pavojingų ligų, kurias sukelia laisvieji radikalai.

Didesnius jos kiekius patartina vartoti nėščiosioms ir maitinančioms moterims, taip pat rūkantiems, vartojantiems alkoholį, valgantiems termiškai apdorotą maistą, vyresnio amžiaus žmonėms bei kenčiantiems nuo virškinimo sistemos ligų.

Sveikatos specialistai rekomenduoja organizmą stiprinti kompleksiškai, vartojant preparatus,kuriuose gausu imuninę sistemą atstatančių, saugančių bei palaikančių veikliųjų medžiagų.