koplyčia, Viename iš Kauno rajono miestelių atgimė ir gimnazija, ir koplyčia, Kaunieciams.lt

Viename iš Kauno rajono miestelių atgimė ir gimnazija, ir koplyčia

0
104

Valstybės atkūrimo diena Piliuonos bendruomenei buvo ypatinga: baigiamoje rekonstruoti gimnazijoje įvyko šventinis koncertas, atidaryta Piliuonos tautodailės studijos paroda, aukotos mišios atnaujintoje koplyčioje.

Piliuonos tikinčiųjų ganytojas, Pakuonio Šv. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Rimas Pilypaitis savo pamoksle labiausiai aukštino nesavanaudiškumą, gebėjimą dalintis. „Didžiausias turtas yra tas, kuriuo pasidalijame. Šiandien čia gera būti, nes ši atgimusi koplyčia yra visos bendruomenės, visų čia dirbusių žmonių pasidalijimo vaisius“, – pabrėžė klebonas.

Apie solidarumą ir bendruomenės svarbą taip pat kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Taurakiemio seniūnė Danutė Glinskienė, čia gyvenantis administracijos direktorius Antanas Nesteckis, ūkininkas Audrius Banionis.

„Tikiu, kad atgimusi gimnazija moksleiviams dar labiau įkvėps norą siekti savo tikslų, o koplyčia padės ugdyti visos bendruomenės dvasingumą“, – sakė V. Makūnas.
Prieš tris dešimtmečius pastatytas administracinis pastatas, kuriame veikia gimnazija, iki šiol buvo nepritaikytas mokyklos reikmėms. Čia po vienu stogu glaudėsi ambulatorija, laisvalaikio salė, biblioteka, koplyčia. Piliuonos gimnazijoje trūko modernių, kūrybiškumą skatinančių edukacinių erdvių.

Baigiamu įgyvendinti projektu džiaugiasi 250 mokinių, 36 mokytojai ir visa bendruomenė.

Piliuonos gimnazijai modernizuoti iš Kauno rajono savivaldybės ir Valstybės investicijų programos skirta beveik 2,5 mln. eurų.

KRS inf.