Greitos naujienos

Vidaus reikalų viceministras su Kanados laikinuoju reikalų patikėtiniu aptarė migracijos krizės situaciją Lietuvoje

0

2021 10 19

Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius susitiko su Kanados laikinuoju reikalų patikėtiniu Richardu Martinu-Nielsenu. Per susitikimą daugiausia dėmesio skirta migracijos krizei Lietuvoje aptarti. 

Viceministras A. Abramavičius pristatė šiandieninę neteisėtos migracijos situaciją Lietuvoje ir Lietuvos iniciatyvą tobulinti Europos Sąjungos (ES) teisės aktus ES sienų apsaugos ir migracijos bei prieglobsčio srityse.

„Aleksandro Lukašenkos hibridinė ataka nukreipta ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš visą Vakarų pasaulį bei jo demokratines vertybes. Tam privalome užkirsti kelią, o tarptautinė bendruomenė turi daugiau dėmesio skirti Baltarusijai, kur žmogaus teisės yra nuolat pažeidžiamos“, – susitikimo metu pabrėžė vidaus reikalų viceministras.

Pasak viceministro, šiuo metu pagrindinis tikslas – užtikrinti tinkamas migrantų apgyvendinimo sąlygas žiemos sezonu ir migrantų prieglobsčio prašymų nagrinėjimą.

Iki šios dienos apie 3 500 asmenų pateikė prašymus prieglobsčiui gauti, iš jų maždaug trečdalis – 1 289 – jau išnagrinėti. Prieglobstis buvo suteiktas 2 migrantams, neteisėtai kirtusiems Lietuvos sieną, 878 asmenims prieglobstis nebuvo suteiktas, o 409 prašymai buvo nutraukti dėl migrantų grįžimo į kilmės šalis arba pasišalinimo. Iš viso nuo metų pradžios iš Lietuvos išsiųsta 260 neteisėtų migrantų, šiuo metu išsiuntimo iš šalies laukia dar 414, pastarųjų prieglobsčio prašymai nebuvo tenkinti ir apskundimo procedūros jau atliktos.

Lietuva siekia tobulinti ES teisės aktus, kad būtų užkirstas kelias nedemokratiniams režimams piktnaudžiauti ES prieglobsčio sistema ir kitomis panašaus pobūdžio hibridinėmis grėsmėmis ateityje. Taip pat siekiama stiprinti ES išorės sienų apsaugą ir toliau plėtoti bendrus ES sienų kontrolės ir stebėjimo standartus, o fizinį barjerą įtvirtinti kaip vieną iš sienos apsaugos priemonių, kuriam būtų skirtas finansavimas iš ES biudžeto.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos