Greitos naujienos

Vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius: vienoje pabėgėlių stovyklavietėje gali būti ne daugiau nei 2000 migrantų

0

2021 07 23

Penktadienį vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius lankosi pasienio savivaldybėse, kuriose laikinai apgyvendinti migrantai, neteisėtai kirtę Lietuvos sieną, susitiko su administracijų vadovais bei įvertino, kokiomis sąlygomis gyvena įkurdinti pasienio užkardose migrantai.

Viceministro teigimu, akivaizdu, kad būtina kuo skubiau rasti išeitį, kaip pagerinti šeimų su vaikais gyvenimo sąlygas, užkardose vaikams nėra galimybės net išeiti į lauką, todėl savivaldybių, pasiūliusių laikinas apgyvendinimo patalpas pabėgėliams, pagalba yra labai svarbi šiuo laiku, kai dar nėra įrengti didesni centralizuoti pabėgėlių prieglobsčio centrai.

Viceministras atkreipė dėmesį, kad gyventojų nerimą kelia galimai šalia jų gyvensiančių migrantų skaičius ir patikino, kad viešojoje erdvėje sklandanti informacija apie dešimttūkstantines stovyklas yra neteisinga.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 924
 • NEPADEDA
  2% 22 / 924
 • ŽLUGDO
  78% 725 / 924
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 924

„Atsižvelgus į tarptautines normas, yra aiškiai reglamentuojama, kad vienoje stovykloje negali būti daugiau nei 5000 migrantų, o Lietuvoje šis skaičius negali viršyti 2000 migrantų, kadangi būtina užtikrinti maitinimą, logistiką ir kitas būtinąsias sąlygas. Esame dėkingi merams tų savivaldybių, kurios padeda ir bendradarbiauja. Lietuva susiduria su migracijos krize ir visi kartu galime ją išspręsti“, –  teigia vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius.  Viceministras lankėsi Ignalinos ir Švenčionių rajonuose.

 Artimiausiu metu iki 500 migrantų bus apgyvendinti Dieveniškėse. Preliminariai rugpjūčio mėnesį Medininkuose, Pasieniečių mokyklos teritorijoje, atsiras modulinių namelių stovyklavietė, kurioje galės būti apgyvendinta iki 900 asmenų su galimybe išplėsti apgyvendinamų migrantų skaičių iki 1700. Šiai dienai iš Baltarusijos sieną neteisėtai kirto 2430 migrantų.

Pagrindinės užduotys sprendžiant dėl migrantų apgyvendinimo – tai gyventojų saugumas ir tinkamos sąlygos migrantams, kol bus nagrinėjami prieglobsčio prašymai

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos