Connect with us

Naujienos

Veterinarė: „Subalansuota mityba augintiniams – svarbu“

Avatar

Paskelbta

Meilę augintiniui daugelis šeimininkų išreiškia maistu. Tačiau, jeigu tas maistas nesubalansuotas, noras šunį ar katę palepinti gali baigtis liūdnai – juos net suluošinti. Su tokiais atvejais susidūrusi veterinarė Vaida Misiūnienė sako, kad tiek nepakankamas, tiek per didelis vitaminų ir mikroelementų kiekis augintinio racione gali rimtai sutrikdyti jo sveikatą. Deja, vis dar didelė dalis šeimininkų nežino, kaip teisingai maitinti savo keturkojus draugus, todėl į veterinarijos kliniką atvedami gerokai nutukę šunys ar katės su iškrypusiu stuburu.

„Ateina žmogus ir skundžiasi, kad paralyžiavo jo katę. Matome – iškrypęs stuburas. Pradėjus gilintis, paaiškėja, kad kačiukas labai mėgsta kepenėles, tad šeimininkas ir duoda kepenėlių kiekvieną dieną, ir pakankamai daug. Kepenėlėse gausu vitamino A, kurio perteklius būtent ir pažeidžia augintinio stuburą. Šunims tai pasireiškia ne taip greitai, bet katėms gan greit stuburas iškrypsta ir kyla įvairių neurologinių problemų“, – apie nesubalansuotos mitybos pasekmes pasakoja veterinarė.

Nesubalansuotos mitybos požymiai

Nesubalansuotą mitybą pirmiausiai išduoda apskritai padidėjęs šuns sergamumas – negaudamas reikalingų vitaminų ir mikroelementų, nusilpsta imunitetas. Kad racione trūksta ar yra per daug vitaminų ir mikroelementų, rodo ir kilusios odos problemos – pleiskanojimas, bėrimas, niežėjimas, gali pradėti slinkti kailis. Taip pat nesubalansuota šuns mityba gali sukelti virškinimo sistemos sutrikimų, pvz., šuo gali pradėti viduriuoti arba, priešingai, jam užkietėja viduriai. Keturkojo liesumas ar nutukimas – taip pat signalizuoja apie nesubalansuotą racioną.

„Pavojingi požymiai tie, kurių šeimininkai iš pradžių nepastebi. Maistinių medžiagų trūkumas ar perteklius mažiems šuniukams gali sukelti kaulų augimo ir vystymosi sutrikimų, taip pat gali vystytis lėtinis kepenų ar inkstų nepakankamumas, ypač vyresniems šunims. Šuns nutukimas, laiku nepakoregavus mitybos, gali lemti cukrinio debeto ar kitų medžiagų apykaitos ligų išsivystymą“, – sako V. Misiūnienė.

Subalansuotos mitybos pagrindas – įvairovė

Subalansuotas šuns maistas turi būti visuose gyvenimo tarpsniuose. Parenkant tinkamą racioną, reikia atsižvelgti į augintinio aktyvumą ir fiziologinę būklę: ar tai šuninga kalė, ar patinas, jis darbingas ar ne, gauna daug fizinio krūvio ar nedaug.

V. Misiūnienė pabrėžia, kad, siekiant subalansuoti augintinio mitybą, reikėtų domėtis, kokių vitaminų ir mikroelementų turi duodami produktai ir pagal tai derinti augintinio racioną, kad su maistu jis gautų visų būtinų medžiagų.

„Jeigu mažas šuniukas gaus per mažai kalcio ar gliukozamino turinčių produktų, blogai vystysis jo judėjimo aparatas. Tačiau tai nereiškia, kad mažą šuniuką dabar reikia pradėti šerti tik daug kalcio turinčiais produktais – kalcio perteklius lygiai taip pat kenkia kaulų augimui ir vystymuisi“, – įspėja veterinarė.

Klaidų neišvengia ir šeriantieji natūralia mėsa

Vis daugiau šeimininkų augintinius šerti pasirenka žalia mėsa, tačiau daro nemažai klaidų, prieš tai nepasidomėję pagrindiniais RAW/BARF mitybos principais.

„Žalia mėsa ir žuvis iš prigimties šunims yra natūraliausias produktas, tačiau jis bus sveikas tik tada, jeigu šersite augintinį teisingai. Net pats gardžiausias mėsos gabaliukas neužtikrins pilnavertės mitybos, jeigu tai bus viskas, ką duosite savo keturkojui bičiuliui. Šeriant žalia mėsa, labai svarbu į racioną įtraukti subproduktų, tokių kaip kepenys, plaučiai, širdis, inkstai, nes jie yra pagrindiniai svarbių vitaminų ir mikroelementų šaltiniai. Pvz., jautienos ėdalas su skrandžiais praturtina organizmą virškinimo fermentais, o ėdalas su lašiša turi daug Omega 3 riebiųjų rūgščių, todėl padeda stiprinti imunitetą, gerina odos ir kailio būklę“, – sako „Rafus Menu“ įkūrėja Inga Andrulevičienė.

Ji dalinasi subalansuotų RAW maisto produktų sudėties formule: 80 proc. raumeninės dalies,  apie 10 proc. subproduktų ir apie 10 proc. – kaulinės dalies.

Viena iš asociacijos „Už laimingus šunis“ steigėjų I. Andrulevičienė vardija ir daugiau klaidų, kurias daro natūralia mėsa augintinius šeriantys šeimininkai:

  • Subproduktai sudaro per didelę raciono dalį, sukeldami viduriavimą. Ilgalaikis viduriavimas išbalansuoja organizmo mikroflorą, sukelia dehidrataciją ir sekina augintinį.
  • Neduodama kaulų – mėsingų arba susmulkintų. Taip augintinis negauna pakankamai kalcio, o fosforo kiekis maiste būna per didelis.
  • Duodami nesusmulkinti kaulai ar kaulai su per mažu mėsos kiekiu ant jų. Jų dalys aštriai skyla ir gali sužaloti augintinio žarnyną. Tokie sužalojimai labai pavojingi.

Pagrindinės subalansuotos mitybos taisyklės

Kad augintinio racionas būtų kuo geriau subalansuotas, veterinarė V. Misiūnienė dalinasi pagrindinėmis mitybos taisyklėmis:

  • Maistas turi būti kokybiškas, kad ir šuns gaunami baltymai, riebalai ir angliavandeniai būtų kokybiški. Jeigu visas šias medžiagas gaus iš balastinių medžiagų, runkelių išspaudų, bus pridėta daug grūdų – tokia mityba augintiniui netinkama.
  • Jeigu šuo šeriamas žalia mėsa, sausu ėdalu arba konservais, reikėtų rinktis kokybišką vienos rūšies maistą, kuriame būtų gausu mineralų ir vitaminų.
  • Apskritai, renkantis maistą augintiniui, reikėtų žiūrėti ne į jo kainą, bet skaityti sudėtį ir rinktis tą, kurio pirmosios bent kelios sudedamosios dalys yra mėsa arba žuvis. Nes kokybiškas maistas nebūtinai yra tik brangus.
  • Jeigu nesate tikri, ar tinkamai subalansuojate savo šuns racioną, pasitarkite su veterinaru ar patyrusiu kinologu.
Skaityti toliau
Advertisement

Technologijos

Išskirtinė misija už 220 tūkst. km nuo Žemės: Japonijos zondas link mūsų paleido brangų krovinį – jame gali slypėti esminio klausimo atsakymas

www.kaunieciams.lt

Paskelbta

Kapsulė sėkmingai atsiskyrė, kai zondas buvo už 220 tūkst. km nuo Žemės, nurodė Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA). Ši operacija turėjo būti atlikta preciziškai, kad vos 40 cm skersmens kapsulė sekmadienį nusileistų Australijoje, atokioje ir retai apgyventoje Vumeros vietovėje.

„Hayabusa 2“ prieš metus atitolo nuo asteroido Riugu (Ryugu), tuo metu buvusio maždaug už 300 mln. km nuo Žemės. Paleidęs kapsulę Žemės link zondas dar ją nufotografavo ir vėl pradėjo tolti nuo mūsų planetos, pradėdamas ekspediciją į kitą tolimą asteroidą.

Maždaug po dviejų valandų JAXA pranešė sėkmingai nukreipusi „Hayabusa 2“ naujai misijai. Džiūgaujantys šio projekto darbuotojai sveikino vieni kitus susiliesdami kumščiais arba alkūnėmis agentūros skrydžių valdymo centre Sagamiharoje netoli Tokijo.

„Sėkmingai nuėjome taip toli, o kai įvykdysime galutinę užduotį – susigrąžinti kapsulę, tai bus tobula“, – per tiesioginę transliaciją iš skrydžių valdymo centro sakė misijos vadovas Makoto Yoshikawa.

„Hayabusa 2“ kapsulė į Žemę turėtų pargabenti pirmųjų mėginių, paimtų iš asteroido gilesnių grunto sluoksnių. Keliomis savaitėmis anksčiau NASA zondas „OSIRIS-REx“ sėkmingai prisilietė prie asteroido Benu (Bennu) paviršiaus ir paėmė jo grunto mėginį. Tuo metu Kinija šią savaitę paskelbė, kad jos kibernetinis zondas sėkmingai nusileido Mėnulyje paėmė grunto mėginių nuo paviršiaus ir iš didesnio gylio bei perkėlė juos į kapsulę, turėsiančią pargabenti šią medžiagą į Žemę.

Sekmadienį paryčiais „Hayabusa 2“ kapsulė, apsaugota nuo karščio specialiu skydu, trumpam sužibs kaip meteoras, įskriejusi į Žemės atmosferą apie 120 km aukštyje. Likus apie 10 km iki paviršiaus turi išsiskleisti parašiutas, sulėtinsiantis kapsulės kritimą, ir įsijungs radijo švyturys, padėsiantis surasti nusileidusį konteinerį.

JAXA įrengtos parabolinės radijo antenos turėtų pagauti švyturio signalus ir tiksliai nustatyti nusileidimo vietą. Per paieškas taip pat turėtų būti panaudotas jūrinis radaras, bepilotės skraidyklės ir sraigtasparniai.

Australijos nacionalinio universiteto kosminių uolienų ekspertas Trevoras Irelandas (Trevoras Airlandas), esantis Vumeroje ir laukiantis nusileidžiant kapsulės, sakė, kad Riugu mėginiai tikriausiai bus panašūs į vieno meteorito, prieš daugiau kaip 50 metų nukritusio Australijos Viktorijos valstijoje netoli Merčisono, medžiagą.

„Merčisono meteoritas atvėrė langą į organinių medžiagų Žemėje kilmę, nes šiuose akmenyse radome paprastų amino rūgščių, taip pat pat daug vandens“, – aiškino T. Irelandas.

„Tirsime, ar Riugu būtų galėjęs tapti potencialiu organinės medžiagos ir vandens šaltiniu Žemėje, kai Saulės sistema formavosi, ir ar šių [medžiagų] tebėra išlikę asteroide“, – pridūrė ekspertas.

Mokslininkai sakė, kad asteroidų grunto mėginiai, ypač paimti iš gilesnių sluoksnių, nepaveiktų kosmoso spinduliuotės ir kitų veiksnių, gali suteikti vertingų duomenų. Jie ypač nekantriai laukia išsiaiškinti, ar šioje medžiagoje esama kokių nors organinių junginių.

JAXA tikisi rasti užuominų, kaip tokios medžiagos yra paplitusios Saulės sistemoje ir koks jų ryšys su gyvybe Žemėje. Misijos vadovas M. Yoshikawa sakė, kad planuojamiems tyrimams pakaktų 0,1 gramo dulkių.

Tuo metu 2014 metais paleistas „Hayabusa 2“ tęs savo misiją. Dabar zondas skries prie mažo asteroido 1998KY26, kurį pasiekti turėtų po 10 metų. Misijos vadovai tikisi atlikti kitokių tyrimų, be kita ko, ieškant galimybių išvengti pavojingų asteroidų susidūrimų su Žeme.

„Hayabusa 2“ misija iki šiol buvo visiškai sėkminga. Zondas 2018 metais priartėjo prie Riugu ir per pusantrų metų trukusius tyrimus dukart palietė itin akmenuotą asteroido paviršių bei sėkmingai surinko grunto mėginių.

Per pirmąjį prisilietimą 2019 metų vasarį aparatas paėmė mėginį nuo asteroido paviršiaus. Sudėtingesnė operacija buvo atlikta tų metų liepą, kai zondas paėmė grunto iš gilesnio sluoksnio, specialiu įrenginiu išmušęs nedidelį kraterį asteroido paviršiuje.

Asteroidai, besisukantys aplink Saulę kaip planetos, bet daug už jas mažesni, yra vieni seniausių mūsų sistemos objektų, todėl gali padėti paaiškinti, kaip susidarė ir vystėsi Žemė.


http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-86034/straipsnis/Isskirtine-misija-uz-220-tukst-km-nuo-Zemes-Japonijos-zondas-link-musu-paleido-brangu-krovini—jame-gali-slypeti-esminio-klausimo-atsakymas?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau

Sportas

„Žalgirio“ dubleriai dar kartą nugalėjo „Erelius“

Žalgiris.lt

Paskelbta

nklyga.lt

Svarbiausiu rungtynių momentu iniciatyvos ėmęsis Justinas Ramanauskas nukalė pergalę Kauno „Žalgirio-2“ (9-2) komandai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse. 20-metis įžaidėjas 10 iš 12 savo taškų surinko per paskutines penkias mačo minutes, o Arvydo Gronskio auklėtiniai išvykoje po pranašumą užtvirtinusio Giedriaus Bergaudo dėjimo 81:77 (16:23, 26:18, 19:14, 20:22) įveikė septyniese besivertusius Mažeikių „Erelius“ (0-10).

Ketvirtajame kėlinyje Andriui Gaidžiui ir Augustinui Venckui pelnius keturis taškus iš eilės, šeimininkai priartėjo per tašką – 66:67, o po Ernesto Naruševičiaus dviejų sėkmingų atakų ir išsiveržė į priekį – 70:69.

Likus žaisti pustrečios minutės, J.Ramanauskas įsmeigė tritaškį, tuoj pat tuo pačiu atsakė ir A.Gaidys, leidęs mažeikiškiams išlaikyti persvarą – 73:72.

Kitoje atakoje G.Bergaudas grąžino pranašumą jauniesiems žalgiriečiams – 74:73, J.Ramanauskas dar kartą pateikė iš toli ir svečiai atitrūko – 77:73.

Po dviejų minutės pertraukėlių iš eilės Karolis Babušis perėmė kamuolį, pražanga sustabdytas J.Ramanauskas pataikė vieną baudą bei A.Gronskio kariauna jautėsi tvirtai – 78:73.

A.Gaidys atsakė tritaškiu, tačiau iškart buvo nubaustas technine pražanga. K.Babušis prametė baudą, darsyk prie baudų metimų linijos stojęs J.Ramanauskas įmetė vieną tašką ir galiausiai rungtynes dėjimu uždarė G.Bergaudas – 81:77.

„Žalgirio-2“ puolėjas Vitalijus Kozys sugriebė 13 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, įmetė 8 taškus ir surinko 21 tašką.

„Žalgiris-2“: Paulius Murauskas 16, Justinas Ramanauskas 12, Matas Repšys ir Karolis Babušis – po 11, Giedrius Bergaudas 10.

„Ereliai“: Andrius Gaidys 18 (8 rez. perd., 5 atk. kam.), Augustinas Venckus 16, Edgaras Preibys 15, Ernestas Naruševičius 10 (7 atk. kam.).

Skaityti toliau

Naujienos

Paprasti būdai, kaip išmokti daryti kokybiškas nuotraukas

kaunieciams.lt

Paskelbta

Jei jums fotografija teikia malonumą, be abejo stengiatės išmokti daryti kokybiškas nuotraukas. Patrauklių nuotraukų paslaptys – tai ne tik teisingai pasirinktas fotografavimo rakursas, kokybiška technika ir pagrindinių fotografijos meno taisyklių žinojimas. Manote, nekremtant fotografijos mokslų išmokti visų subtilybių neįmanoma? Klystate! Pasidalinsime efektyviais būdais, kaip išmokti daryti kokybiškas nuotraukas.

Mokymai ir fotografijos kursai kartais nepagrįstai nuvertinami galvojant, kad kelias dienas ar mėnesius trunkantys užsiėmimai yra per trumpas laiko tarpas žinių ir praktikos įgyjimui. Žinoma, teorine prasme, fotografijos kursai nesuteiks tiek žinių, kiek gaunama mokantis kelis metus universitete. Tačiau čia reikia nepamiršti vieno svarbaus rodiklio – kursuose pateikiama koncentruota informacija, kuri ir yra svarbiausia gilinant savo žinias. Pradedantiesiems skirti fotografijos kursai paremti pagrindinių žinių suteikimu, o pažengusieji čia įgyja tai, ko reikia būtent jiems.

  • Praktika

Ne veltui sakoma, kad pats geriausias mokytojas – patirtis. Tad turint pagrindines žinias, tinkamą fotografavimo techniką ir norą tobulėti, būtina kuo daugiau praktikuotis. Būtent dėl to ir fotografijos mokslai universitete bei fotografijos kursai paremti ir praktine dalimi.

  • Domėjimasis ir motyvacija

Visiems žinoma, kad žinios ir tobulėjimas neateina savaime. Tai, kiek pažengsite į priekį šioje srityje, priklauso tik nuo jūsų. Puiku, jei fotografijos kursai suteikė daug naudos, tačiau savarankiškas domėjimasis naujovėmis, motyvacija siekti dar geresnių rezultatų ir tam skiriamas laikas tikrai nebus praleistas veltui.

  • Bendravimas su bendraminčiais

Pasidalinimas patirtimi, patarimai ir paskatinimai svarbūs bet kurioje srityje ir fotografija nėra išimtis. Pasitaikius progai padiskutuokite su fotografijos mėgėjais ar profesionalais, kartu aplankykite fotografijos parodą. Beje, toks bendraminčių ratas dažnai yra tai, dėl ko vertinami fotografijos kursai. Kartais juose užmegztos pažintys tampa netgi ilgalaikiais ryšiais ar stipriais verslo santykiais.

Paskutinis, tačiau ne mažiau svarbus patarimas – viską daryti su malonumu. Bet kuri veikla kur kas labiau sekasi, kai esame pozityviai nusiteikę, dirbame su teigiama energija ir gera nuotaika.

Skaityti toliau

Technologijos

Būna ir taip: Namibijoje rinkimuose triumfavo politikas, vardu Adolfas Hitleris

www.kaunieciams.lt

Paskelbta

Namibija – buvusi Vokietijos kolonija. Šioje valstybėje vietovės ir gatvių pavadinimai daug kur iki šiol yra vokiškos kilmės, o tėvai neretai vaikams duoda vokiškus vardus. Šioje valstybėje vis dar egzistuoja ir nedidelė vokiečių bendruomenė.

Tiesa, Namibijos politikas teigia norintis užtikrinti žmones, kad jis neplanuoja užkariauti pasaulio. Ir prašo, kad žmonės jį vadintų tiesiog Adolfu Uunona – praleidžiant vardo dalį „Hitleris“.

„Mano tėvas mane pavadino pagal tą žmogų. Jis tikriausiai nesuprato, ko siekė Adolfas Hitleris. Kol buvau vaikas, man mano vardas atrodė visiškai normalus. Tik tapęs paaugliu supratau, kad šis žmogus norėjo užkariauti pasaulį“, – Vokietijos bulvariniam laikraščiui „Bild“ sakė A.Uunona.

Rinkimų sąrašuose jo vardas buvo įrašytas kaip Adolfas H. Uunona. Šis politikas rinkimuose dalyvavo su valdančiąja SWAPO partija, kuri valdo Namibiją nuo tada, kai ši valstybė 1990 m. atsiskyrė nuo Pietų Afrikos Respublikos.

A.Uunona taip pat teigė, kad jo žmona jį vadina tiesiog Adolfu ir kad jam dabar jau per vėlu oficialiai pasikeisti vardą.

„Nors aš turiu tokį vardą, tai nereiškia, kad aš noriu užkariauti Ošaną“, – sakė politikas, turėdamas omenyje regioną, kurio rinkimus laimėjo. „Tai taip pat nereiškia, kad aš sieksiu dominuoti pasaulyje“, – pridūrė jis.

A.Uunona politikoje nėra naujokas. Jis regiono tarybos nariu yra keliolika metų. 2019 m. jis gyrė vietinę statybos bendrovę už tai, kad ši investavo 1 mln. dolerių į darbuotojų siuntimą į Vokietiją.

Už A.Uunoną balsavo 1196 rinkėjai, už jo oponentą – 213 rinkėjų.

Už SWAPO partiją, kuri 1994-2019 m. Namibijos parlamente turėjo absoliučią daugumą, balsavo 57 proc. rinkėjų šalyje. Tai gerokai mažiau negu 83 proc. rinkėjų, kurie už šios partijos kandidatus balsavo 2015 m. savivaldos rinkimuose.

Namibija nuo 1884 m. buvo Vokietijos kolonija. Po I-ojo pasaulinio karo teritorijos administravimą Tautų lyga patikėjo Pietų Afrikai.

1904-1908 m. vokiečių kolonistai beveik visiškai išnaikino Herero ir Nama etninių grupių žmones Namibijos teritorijoje, kuri tuomet vadinosi Vokietijos Pietvakarinė Afrika.

Dabar kai kurie istorikai šias žudynes vadina „pirmuoju XX a. genocidu“. Buvo išžudyta apie 75 tūkst. šių etninių grupių atstovų. Žudynės prasidėjo po to, kai Herero ir Nama etninių grupių žmonės sukilo prieš vokiečių kolonistus ir pabandė jiems pasipriešinti jėga.

Ilgą laiką šios žudynės buvo pamirštos, bet neseniai Vokietija pripažino savo kaltę. Anksčiau šiemet Vokietija pasiūlė Namibijai piniginę kompensaciją už prieš daugiau negu 100 metų įvykdytas dešimčių tūkstančių vietinių gyventojų žudynes. Tačiau Namibija Vokietijos pasiūlymą atmetė.

Šaltinių teigimu, Vokietija Namibijai pasiūlė 10 mln. eurų, bet Namibijos prezidentas Hage Geingobas pasiūlymą atmetė, teigdamas, kad jis yra „nepriimtinas“ ir turi būti „peržiūrėtas“.

Derybos tarp Vokietijos ir Namibijos dėl kompensacijos dydžio vyksta jau kurį laiką. Specialusis vokiečių pasiuntinys šioms deryboms Ruprechtas Plenzas teigė, kad derybos tęsiasi ir kad jis tiki, jog sprendimas bus rastas.

„Vokietija pripažįsta savo moralinę ir politinę atsakomybę“, – sakė jis.

Beje, nors Lietuvoje Adolfų Hitlerių, kiek žinoma, nėra, 1941-1942 m., remiantis Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) vardų sąvado duomenimis, būtent vardo Adolfas populiarumas buvo gerokai išaugęs. Tikėtina, kad neatsitiktinai.

Parengta pagal „Newsweek“


http://www.technologijos.lt/n/mokslas/istorija_ir_archeologija/S-86013/straipsnis/Buna-ir-taip-Namibijoje-rinkimuose-triumfavo-politikas-vardu-Adolfas-Hitleris?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+technologijos-visos-publikacijos+%28Technologijos.lt+%C2%BB+Mokslo%2C+technologij%C5%B3+ir+%C4%AFmoni%C5%B3+naujienos%29

Skaityti toliau

Žmonių istorijos

Gerda Žemaitė apsilankė pas žvaigždžių stilistę. Pažiūrėkime pokyčius

kaunieciams.lt

Paskelbta

Gerda Žemaitė artėjančiam švenčių sezonui – pasiryžo pokyčiams! Mergina nusprendė pasiilginti ir pasišviesinti plaukus jų nedažydama, o priauginamų plaukų pagalba.
Televizijos zvaigždė prisipažino, kad jaunystėje turėjo ilgus plaukus. Juos dažydavo juodai. Tačiau- keitėsi mados ir pradėjo plaukus šviesinti. “Šviesus plaukai man labai tinka. Dievinu šviesius šaltus atspalvius! Tačiau pradėjus šviesinti- labai stipriai pradėjo trupėti savi plaukai ir teko griebtis plaukų priauginimo” -pasakojo mergina.


Gerda visada augindavosi plaukus tradiciniu ir populiariausiu metodu-keratino kapsulėmis. Vieną kart yra bandžiusi žiedeliais, bet šis metodas nepaliko didelio įspūdžio.
Mergina atvėrė grožio salono Elitera duris ne veltui. Kaip mergina teigė: čia lankosi daug žinomų žmonių, meistrės turi ilgametę patirtį, todėl nė nesudvejojau rinkdamasi pokyčiams Eliterą.

Gerdos pokyčius atliko viena žinomiausių žvaigždžių plaukų stilisčių – Gintarė Eimantaitė.


“Gerdos noras buvo turėti daug plaukų, ženkliai ilgesnių nei jos ir, kad plaukai būtų šviesūs be dažymo. Taip ir padarėme. Kaip gerai, kad naujausios technologijos leidžia šviesinti plaukus nedažant ir taip nekenkiant jiems”- pasakojo meistrė.

Beje, televizijos žvaigždę sužavėjo plaukų pasirinkimas. “Kaip smagu kai yra tiek spalvų! Netgi yra ombre efekto sruogų, ar su vos ataugusių šaknų efektu. Atėjus net sunku išsirinkti, kai visko tiek daug” – džiaugėsi mergina.


Beje, Gerdai būtent priaugintų plaukų pagalba pavyko atsiauginti savuosius plaukus. “Kai laiku lankaisi korekcijose, prižiūri plaukus, tai ir žalos tikrai nėra. Užtat kiek džiaugsmo suteikia gražūs plaukai” – neslėpė šypsenos mergina.

Skaityti toliau

Kultūra

Šventinis „Kaunas 2022“ autobusas pradėjo savo kelionę po gyventojų kiemus

kaunieciams.lt

Paskelbta

Prasidėjus šiųmetiniam šiek tiek neįprastam šventiniam laikotarpiui, kalėdinis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ autobusas jau pradėjo dalinti džiugią nuotaiką Kauno gyventojų kiemuose.

Į pirmąją kelionę leidosi žinoma muzikos atlikėja bei „Kaunas 2022“ ambasadorė Jurga, autobusu keliavusi į Petrašiūnų mokrorajoną ir su šio kiemo gyventojais pasidalinusi gražiausia kalėdine muzika: savo „Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow!“ versija (iš greitai pasirodysiančio jos kalėdinio mini albumo). Kiemo gyventojus sveikino ir dar vienas „Kaunas 2022“ ambasadorius, Nacionalinio Kauno dramos teatro vadovas Egidijus Stancikas.

Prie šventinės akcijos jungiasi ir daugiau atlikėjų:  kitais gruodžio vakarais iš šio kalėdinio „radijo ant ratų“  skambės kruopščiai atrinktų ir naujausių, ir laiko patikrintų kalėdinių įrašų koncertas. Kauniečiai  girdės įrašytą „Kaunas 2022“ ambasadorių Lino Adomaičio, „Golden Parazyth“, Rūtos Mur, grupių Baltasis Kiras, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Antis“, „Colours of Bubbles“, Jazzu, atlikėjos Giedrės ir kitų kalėdinę muziką.

„Kviečiame ir daugiau atlikėjų aktyviai jungtis į šią kalėdinę kelionę autobusu, atsiunčiant mums savo kalėdinių dainų įrašus, juos įtrauksime į „radijoant ratų“ repertuarą ir pagrosime vykdami į kiemus ateinančias savaites. Įrašų laukiame adresu: kaledosikiemus2020@gmail.com“, – sako „Kaunas 2022“ rinkodaros vadovė Irutė Tumaitė.

Šventinę nuotaiką suplanuota paskleisti net 11 Kauno mikrorajonų kiemų, taip pat įvažiuoti į Kauno ligoninių kiemus  ir išreikšti palaikymą šiuo metu sunkiai dirbantiems medikams.

Jei dėl užsiregistravusių gausos autobusas jūsų kiemo aplankyti nesuspėtų, organizatoriai kviečia kalėdinių įrašų ieškoti vienoje iš visiems gerai žinomų muzikinių platformų.

Skaityti toliau
Technologijosprieš 34 min

Išskirtinė misija už 220 tūkst. km nuo Žemės: Japonijos zondas link mūsų paleido brangų krovinį – jame gali slypėti esminio klausimo atsakymas

Kapsulė sėkmingai atsiskyrė, kai zondas buvo už 220 tūkst. km nuo Žemės, nurodė Japonijos aerokosminių tyrimų agentūra (JAXA). Ši operacija...

Sportasprieš 6 val

„Žalgirio“ dubleriai dar kartą nugalėjo „Erelius“

2020.12.05 nklyga.lt Svarbiausiu rungtynių momentu iniciatyvos ėmęsis Justinas Ramanauskas nukalė pergalę Kauno „Žalgirio-2“ (9-2) komandai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse. 20-metis...

Naujienosprieš 9 val

Paprasti būdai, kaip išmokti daryti kokybiškas nuotraukas

Jei jums fotografija teikia malonumą, be abejo stengiatės išmokti daryti kokybiškas nuotraukas. Patrauklių nuotraukų paslaptys – tai ne tik teisingai...

Technologijosprieš 11 val

Būna ir taip: Namibijoje rinkimuose triumfavo politikas, vardu Adolfas Hitleris

Namibija – buvusi Vokietijos kolonija. Šioje valstybėje vietovės ir gatvių pavadinimai daug kur iki šiol yra vokiškos kilmės, o tėvai...

Žmonių istorijosprieš 14 val

Gerda Žemaitė apsilankė pas žvaigždžių stilistę. Pažiūrėkime pokyčius

Gerda Žemaitė artėjančiam švenčių sezonui – pasiryžo pokyčiams! Mergina nusprendė pasiilginti ir pasišviesinti plaukus jų nedažydama, o priauginamų plaukų pagalba....

Kultūraprieš 14 val

Šventinis „Kaunas 2022“ autobusas pradėjo savo kelionę po gyventojų kiemus

Prasidėjus šiųmetiniam šiek tiek neįprastam šventiniam laikotarpiui, kalėdinis „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ autobusas jau pradėjo dalinti džiugią nuotaiką...

Naujienosprieš 14 val

Karantino metu atsiradę įpročiai padeda sutaupyti

Stebima, kad lyginant su praėjusiais metais smarkiai sumažėjo pusgaminių pardavimai.  Pasak mažmeninės prekybos tinklo Express market atstovės Rasos Adomaitienės, jau...

Greitos naujienosprieš 1 d.

Pasiektas neformalus Europos Parlamento ir ES Tarybos susitarimas dėl 2021 m. ES biudžeto

2020 12 04 Penktadienį vykusiame Taikinimo komitete Europos Parlamentas ir ES Taryba susitarė dėl 2021 m. ES biudžeto, kuriame mokėjimų...

Greitos naujienosprieš 1 d.

ECDC: Lietuva pagal testavimo apimtis pakilo į 6-ą vietą

2020 12 04 Lietuva yra šeštoje vietoje pagal atliekamų testų apimtis tarp 31 Europos šalies ir lyginant su ankstesniu laikotarpiu...

Greitos naujienosprieš 1 d.

ECDC: Lietuva pagal testavimo apimtis pakilo į 6-ą vietą (patikslinta)

2020 12 04 Lietuva yra šeštoje vietoje pagal atliekamų testų apimtis tarp 31 Europos šalies ir lyginant su ankstesniu laikotarpiu...

Skaitomiausi