Vasaros karštis baigia išmušti iš vėžių! Ką daryti, jei net ir namie ar biure itin tvanku? Siūlome dvi išeitis: patalpų vėdinimui rinktis ventiliatorių arba kondicionierių. Na, o kurį geriau rinktis kviečiame skaityti žemiau.

Ventiliatorius – pigu, tačiau triukšminga

Ventiliatorių pasirinkimas – išties platus. Parduotuvėse galite rasti pastatomų ant žemės, ant stalo, montuojamų lubose bei sienose. Štai Pigu.lt internetinėje parduotuvėje įsigysite įvairių tipų, spalvų bei galios ventiliatorių. Siūlomus juodus, baltus, raudonus ar net žalius, paprastus ir įmantresnių stilių lengvai priderinsite namuose bei darbovietėje.

PLIUSAI

1) Maža kaina

Internetinėse parduotuvėse paprastas stalinis ar ant žemės statomas ventiliatorius kainuoja vos 13,27 eur. Palyginus su sieninių ar mobilių oro kondicionierių kainomis – tai išties nedidelė investicija. Žinoma, už stilingą, žinomos firmos, galingą bei turintį daug funkcijų vėjelį gali tekti sumokėti kur kas daugiau. Pigu.lt parduotuvėje „AEG T-VL 5537“ ventiliatorių įsigysite už 225 eur. Tačiau toks gali pasigirti didele galia, atminties funkcija, laikmačiu, 3 greičiais bei itin subtiliu dizainu.

2) Lengvas transportavimas

Dauguma ventiliatorių pasižymi lengvumu, tad juos nesunkiai pernešite į kitą kambarį bei galėsite vežtis mašinoje. Štai, pavyzdžiui, ventiliatorius „Equation M5APEQ03“ net su įpakavimu nesveria nė kilogramo – vos 0,77 kg.

« 1 5 »
« 1 11 »

3) Mažesnė tikimybė peršalti

Ventiliatorius ventiliuoja tik jau patalpoje esantį orą, bet jo papildomai nešaldo. Dėl oro judėjimo jausitės gaiviau, tačiau galėsite nesibaiminti, kad temperatūrų skirtumas pakenks jūsų sveikatai.

4) Galimybė naudoti lauke

Turite terasą, kuri vasarą labai įkaista? Ją atvėsinti taip pat galite ventiliatoriumi. Jau minėjome, kad dauguma ventiliatorių yra itin lengvi, tad pernešti tikrai nebus sunku.

MINUSAI

1) Ventiliatorius nešaldo oro

Pagrindinis ventiliatorių minusas tas – kad jie nešaldo, o tik judina esantį orą. Taip, minėjome, kad tuomet mažesnė tikimybė susirgti, tačiau itin tvankią vasarą ventiliatoriaus gali neužtekti. Ypač tuomet, jei į kambarius nuolat tvieskia saulė – norėsis atšaldyti patalpas ir pailsėti nuo alinančio karščio. Tokiu atveju kviečiame pasidairyti į oro kondicionierius. Žemiau pateikiame jų pliusus bei minusus.

« 1 5 »
« 1 11 »

Oro kondicionieriai – moderni, tačiau brangesnė investicija

Oro kondicionierių pasirinkimas parduotuvėse taip pat gausus. Dažniausiai siūlomi dviejų tipų – sieniniai bei mobilūs. Šiuolaikiniai oro kondicionieriai pasižymi itin inovatyviomis funkcijomis – tokiomis, kaip oro filtravimas, oro jonizavimas ar valdymas išmaniuoju įrenginiu per nuotolį.

1) Gali tiek šaldyti, tiek šildyti

Parduotuvėse siūlomi kondicionieriai – jau labai pažangūs. Vienas pagrindinių privalumų, yra tas kad įrenginys gali tiek šaldyti patalpą, tiek ją šildyti. Jei žiemą jūsų namuose nepakanka šilumos, o vasarą labai karšta – įsigiję tokį pirkinį išties džiaugsitės.

2) Valdymas telefonu

Kondicionierius jau taip pat galima valdyti ir per nuotolį. Dar būdami darbe per telefoną ar kitą išmanųjį įrenginį galėsite įjungti namų vėsinimą ar šildymą.

3) Naikina bakterijas ir virusus

Turite vaikų? O gal patys dažnai sergate ir norėtumėte, kad namų oras būtų švaresnis? Nemažai kondicionierių jau turi ir dulkių, alergenų, kvapų filtrus (pavyzdžiui, oro kondicionierius „Fuji Electric RSG12LUCA / ROG12LUC“). Išmanūs įrenginiai taip pat gali tiekti į namus šviežią orą iš lauko.

« 1 5 »
« 1 11 »

MINUSAI

1) Didelė kaina

Palyginus su ventiliatoriais – oro kondicionieriai kainuoja daug brangiau. Pigu.lt internetinėje parduotuvėje sieninių kondicionierių kainos siekia nuo 454 eur iki 2734 eur. Tiesa, reiktų įvertinti, kad tai itin išmani, ne vienerius metus tarnausianti investicija. Ieškantiems pigesnio varianto siūlytume pasižvalgyti į mobiliuosius oro kondicionierius.

2) Sudėtingas įrengimas

Montuojant oro kondicionierių jums greičiausiai prireiks specialisto pagalbos. Reikės išgręžti skyles sienoje, pakabinti kondicionieriaus pagrindinę dalį, o komunikacijas išvesti į lauką.

Kondicionieriaus įsirengimą gali apsunkinti dar ir tai, jei gyvenate daugiabutyje. Lietuvos įstatymuose numatyta, kad norint įrengti kondicionierių daugiabučio namo bute reikia ne tik kitų gyventojų daugumos sutikimo, bet taip pat statybos leidimo paprastajam remontui.

Tikimės, kad ši apžvalga jums buvo naudinga. Linkime įsigyti labiausiai jums tinkantį įrenginį ir bent namuose nugalėti nepakeliamus vasaros karščius!