Verslas

Verslo centro ARKA statybomis duotas startas naujajam Kauno traukos centrui

0

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1480″ img_size=”full” alignment=”center”][vc_column_text]

Kaunas, 2016 m. spalio 27 d. Kauno Karaliaus Mindaugo prospekte, šalia griaunamo „Respublikos“ viešbučio, oficialiai pradedamos modernaus 7 aukštų A klasės verslo centro ARKA statybos. Ketvirtadienį pastato statybų, vykdomų „Imlitex Holdings“ užsakymu, pradžia paskelbta simbolinės kapsulės įkasimu. Pastato statybas vykdanti bendrovė „YIT Kausta“ darbus žada baigti 2017 m. pabaigoje. Architektai drąsiai tvirtina: statomas ne tik biurų pastatas – čia kuriasi naujasis miesto traukos centras.

„Jei suskaičiuotume, kiek Kaunu susidomėjusių investuotojų čia nepradėjo veiklos dėl biurų patalpų trūkumo, gautume iškalbingus skaičius. Kaunas negali sau leisti prabangos netekti darbo vietas čia norinčių kurti verslų. Kaune kylantys modernūs verslo centrai pokyčius išgyvenančiam miestui taps didžiuliu impulsu“, – teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Iškilmingoje kapsulės įkasimo ceremonijoje dalyvavo Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis, projekto vystytojos „Imlitex Holdings“ vadovai Vygandas Blandis ir Renatas Augustinas, projektą įgyvendinančios statybų bendrovės „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas, nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“, kuri rūpinsis pastato nuoma, pardavimų vadovas Baltijos šalyse Giedrius Ragaišis, architektūrinio projekto autorius, biuro „Natkevičius ir partneriai“ architektas Gintautas Natkevičius.

Projekto autorius G. Natkevičius teigia, kad šis pastatas yra vienas iš statinių, kuris formuos naująjį miesto centrą dešiniajame Nemuno krante. Jis – tarsi pirmasis šauklys, todėl pastato eksterjere labai mažai detalių ir dekoro siekiant, kad kiti šalia kilsiantys pastatai, taip pat ir pradedamas statyti „Respublikos“ viešbučio vietoje, galėtų būti sujungti į vientisą kompleksą.

„Čia jau yra prekybos ir pramogų centras „Akropolis“, „Žalgirio“ arena, bus ir muziejus, mokslo centras, o su biuro pastatais persikels ir administracinis miesto centras. Permainos jau palietė šios miesto dalies infrastruktūrą – ją patogu pasiekti, tvarkomos gatvės ir šviesoforai“, – pokyčius vardina architektas.

Papuošalų verslo idėja Remigijui gimė prekiaujant dėvėtais drabužiais

Verslo centras ARKA suprojektuotas atitikti aukščiausius reikalavimus jame dirbsiantiems žmonėms, todėl projekto vystytojai tikisi patraukti įmonių, vertinančių prestižą, gerą matomumą ir komfortiškos darbo sąlygas, dėmesį.

Iš stiklinių luitų sukonstruoto pastato pirmuosius du aukštus į dvi dalis dalins tarp jų besidriekianti istorinė Karmelitų gatvė, todėl pastatas turės arkos formą. Stiklo fasadas biurų darbuotojams leis grožėtis unikaliais Nemuno salos vaizdais šviesiose patalpose. Langų stiklai bus padengti specialiu šilkografiniu ornamentu, kuris biurų patalpas saugos nuo saulės kaitros. Šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistemos leis patalpose jaustis komfortiškai tiek žiemą, tiek vasarą. Pirmame pastato aukšte įsikurs maitinimo įstaiga.

Realūs statybų darbai pradėti prieš mėnesį. Per tą laiką iš sklypo jau iškeltos per jį ėjusios miesto komunikacijos, įrengti poliniai pamatai, ant kurių iškils beveik 26 metrų aukščio pastatas, patiestos kai kurios pastato komunikacijos ir įrenginėjamos monolitinės kolonos. Įmonių darbuotojai į pastatą galės įsikelti kitų metų pabaigoje.

UAB „Imlitex Holdings“ vadovas Renatas Augustinas:

„Imlitex Holding“, su nekilnojamuoju turtu nesusijusią įmonę, imtis tokio objekto statybų paskatino mūsų pačių poreikis. Plečiantis „Imlitex Holdings“ veiklai ieškojome, kur Kaune galėtume išsinuomoti kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto modernias ir geroje vietoje esančias patalpas. Nieko neradę ir įvertinę tai, jog Kaune jaučiamas didelis tokio lygio biurų stygius, nusprendėme investuoti į nuosavą biurų pastatą, kurio užtektų ne tik mūsų, bet ir dar kelių didelių nuomininkų poreikiams. „Imlitex“ biurai užims apie 30 % naujo pastato, bet esant plėtros planams gali prireikti ir daugiau ploto. Likusią 6000 kv. m. dalį nuomosime.

Per kelerius metus Kaune turėtų atsirasti net keli nauji biurų pastatai. Tikimės, kad mūsų projektas bus baigtas anksčiau už kitus. Turint omenyje tai, kad Kauno biurų rinka yra 10 kartų mažesnė nei Vilniaus, ji turi sparčiai augti. Naujos kompanijos, ateinančios į Lietuvos rinką, o ir Vilniuje įsikūrusios įmonės, aktyviai domisi Kauno biurų galimybėmis, nes mato daugiau potencialo čia augti dėl mažesnės konkurencijos darbo rinkoje. Tokiai plėtrai užtikrinti reikia naujų, modernių biurų pastatų.

Kalbant apie Karaliaus Mindaugo prospekto vietą, ateityje ji virs naująja verslo zona, kurioje koncentruosis stiprios ir gerai žinomos kompanijos. Natūralu, kad vieno biurų pastato nepakaks. Kaimynystėje vietoje „Respublikos“ pastato iškilsiantis verslo centras ir kiti šioje zonoje, tikėtina, atsirasiantys biurų pastatai suformuos naują verslo rajoną. Tarpusavyje jie sukurs sinergiją tarp įsikūrusių kompanijų ir juos aptarnaujančios infrastruktūros (restoranai, įvairias paslaugas teikiančios kompanijos). Tai – normali rinkos praktika.“

Techninė informacija apie pastatą:

Sklypo plotas: 0,44 ha.
Pastato aukštų skaičius: 7 aukštai.
Bendras pastato plotas: 11 661 kv. m.
Bendras antžeminės pastato dalies plotas – 8 542 kv. m.
Pagrindinis (nuomojamas) pastato plotas – 8 245 kv. m.
Automobilių stovėjimo vietų skaičius – 146 vnt. (sklypo ribose: požeminėje aikštelėje – 84, antžeminėje – 33; už sklypo ribų (valstybės žemėje) – 29).
Planuojama statybų pabaiga – 2017 m gruodis.
Statybos leidimas gautas 2016 09 07.
Projektuotojas – Architektų biuras UAB „G. Natkevičius ir partneriai“, architektas Gintautas Natkevičius.
Generalinis rangovas – AB „YIT Kausta“
Techninę priežiūrą vykdo UAB „Taem group“, Kęstutis Knezius.
Nuomininkų paieška (konsultantai) – UAB „RESOLUTION ADVISERS LT“.
Planuojama investicijų suma: apie 14 mln. eurų.

Apie projekto vystytoją UAB „Imlitex Holdings“

UAB „Imlitex Holdings“ – 22 metų veiklos istoriją turinti lietuviško kapitalo įmonė, patenkanti į penkiasdešimties didžiausių Lietuvos įmonių sąrašą. Įmonių grupė vienija kelias dešimtis bendrovių, kurios kartu paėmus yra labiausiai diversifikuota žaliavų tiekimo grupė rytų Europoje. Įmonių grupėje dirba apie 500 darbuotojų, o verslo santykiai vystomi daugiau nei 70 pasaulio valstybių. Daugiau nei 2000 pavadinimų žaliaviniai produktai tiekiami beveik visoms pramonės šakoms: chemijos, plastikų, energetikos, tekstilės, žemės ūkio, maisto ir kt. Be žaliavų distribucijos, antroji strateginė ir sparčiai vystoma bendrovės verslo kryptis yra agro verslas.

Apie statytoją „YIT Kausta“ įmonių grupę

Įmonių grupė „YIT Kausta“ priklauso didžiausiam Suomijos statybos paslaugų koncernui „YIT Corporation“. Suomijos statybos paslaugų koncernas veikia nuo 1912 m. Įmonės padaliniai veikia Vidurio ir Rytų Europoje, Baltijos šalyse, Lenkijoje ir Rusijoje. YIT priklausančiose įmonėse 8 šalyse dirba per 5,3 tūkstančius darbuotojų.

Nuo 1966 m. Lietuvoje veikiančią įmonių grupę „YIT Kausta“ sudaro viena didžiausių Lietuvoje rangos, statybos paslaugų ir komercinio nekilnojamojo turto vystymo įmonių AB „YIT Kausta“ bei gyvenamosios statybos objektų tiesioginiais pardavimais ir projektų plėtra užsiimanti UAB „YIT Kausta būstas“.

Nuo 2001 m. įmonė Lietuvoje jau yra sėkmingai įgyvendinusi 25 būsto projektų Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje, kuriuose įrengė daugiau nei 2000 butų.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”1480,1481,1483,1484,1485,1489,1488,1490,1487″][/vc_column][/vc_row]

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Verslas