KultūraMiestasNaujienos

VDU Botanikos sodo oranžerijoje bus atidarytos dvi parodos

0

Gruodžio 7 d., 15 val., Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo oranžerijoje vyks dviejų parodų atidarymas, – praneša universiteto svetainė.

Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto magistrantų tekstilės darbų paroda „Tvarios jungtys“ su darbų autoriais ir kuratoriais bei tradicinė Biblinių augalų paroda–degustacija, kurią pristatys oranžerijos vadovė Renata Čanovienė.

Paroda „Tvarios jungtys“ – tai netikėtoje erdvėje besiskleidžiantys VDA Kauno fakulteto magistrantūros studentų darbai, kuriais akcentuojama tvarumo koncepcija ir plėtojamos tvaraus gyvenimo, vartojimo įpročių, ekologinės etikos temos.

Ne atsitiktinai parodai pasirinkta erdvė – didžiausia Lietuvos oranžerija: darbų tematika kilo iš gamtos pasaulio tyrinėjimo ir suvokimo, mokymosi iš gamtos sistemų, pritaikant jas kūrybinėse idėjose ir eksperimentinėse medžiagų interpretacijose. Tad darbai skleidžiasi kontekste, kuriame tarpsta augalų pasaulis, talpinantis tiek botanines, tiek istorines, tiek ir prasmines reikšmes.

Tyrėjai – menininkai individualiai pasirinko materiją, kuri tiesiogiai siejasi su jų plėtojamomis magistrantūros temomis: apie šiuolaikinį dizainą, objekto  daugiafunkciškumą, psichologinę žmogaus būseną, įvaizdžio mitus, įsisavinimo metodų evoliuciją ir kitus probleminius laukus.

Savo darbais autoriai siūlo atrasti naują požiūrį, netikėtą sprendimą, pažinti save papasakotose istorijose.

Skirtingų disciplinų menininkus jungianti paroda „Tvarios jungtys“ yra paskaitų ciklo „Tvarumo strategijos ir eksperimentinis medžiagų paviršiaus dizainas“ (Tekstilės meno ir medijų programos doc. Monika Žaltauskaitė Grašienė), skirto VDA  Kauno fakulteto magistrantams, dalis.

Parodos dalyviai magistrantai:

  • Greta Gilvanovaitė,
  • Aurimas Alesius,
  • Monika Kairevičiūtė,
  • Augusta Daunytė,
  • Ugnė Lidžiūtė,
  • Indrė Makarevičė.

Paroda„Tvarios jungtys“ bus eksponuojama mėnesį laiko – iki sausio 7 d.

Tuo pat metu oranžerijoje bus atidaryta ir tradicinė Biblinių augalų paroda: seniausiu laikomas figmedis, kurio lapais prisidengę iš Edeno sodo išėjo Adomas ir Ieva, Jeruzalės Alyvų kalne augę alyvmedžiai, teisingumo  simbolis granatmedis, Kristaus kančios augalu vadinamas lauramedis – iš viso per 50 ypatingomis etiketėmis pažymėtų oranžerijos augalų, kuriuos kviesime pažinti iki pat metų pabaigos, gruodžio 31 d.

Biblinių augalų parodą ir degustaciją pristatys oranžerijos vadovė Renata Čanovienė.

 

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kultūra