Connect with us

Grožis

Vasaros nualinti: kas padės atstatyti plaukus ir odą?

Paskelbta

Besibaigiant vasarai dažnas pastebime kiek išsausėjusią nuo saulės bučinių odą, trupančius, sūraus vandens išskalautus plaukus. Prarasta drėgmė tiesiogiai veikia ir jų išvaizdą: išblunka plaukų spalva, jų tekstūra pakinta – tampa šiurkšti ir ima veltis, odos atspalvis gali prarasti vientisumą ir įgauti matiškumą. Kadangi vasarą pažeisti plaukai ir oda yra silpnesni, tai artėjantys rudens bei žiemos šaltukai gali tik dar labiau pakenkti jų būklei. Tam, kad netektų artėjantį šaltąjį sezoną įsimuturiuoti į šimtus megztinių ar drastiškai nurėžti kasų, „Mooza“ specialistai pataria, kaip atgaivinti vasaros nualintą odą ir plaukus.

Oda

Oda – didžiausias žmogaus organas, kuris atlieka tikrai ne tik reprezentacinę funkciją. Odos pažeidimai gali sąlygoti įvairias ligas, nepatogius pojūčius, pavyzdžiui, niežulį ir žinoma – psichologinės būklės pablogėjimus, kai jaučiamės ne tokie dailūs, kokie norėtume būti.

„Odą reikia saugoti. Ne tik tam, kad būtume gražūs ir galėtume pasigirti Dženifer Lopes puošiančiu spindesiu. Visų pirma, kone kiekvienas rimtesnis odos pažeidimas sukelia niežulį, skausmą, diskomfortą. Giliau pažeista oda gali net turėti įtakos kraujo užkrėtimams. O kaip žinia, sausa oda gana greitai ima skilinėti ir joje atsiranda mikroskopiniai įtrūkimai. Kraujo užkrėtimai nebūtinai sukels kažkokias rimtas ligas, bet be vargo ant jos gali atsirasti spuogelių, pabėrimų ar kitų nepuošiančių darinių“, – pastebi grožio salono „Mooza“ kosmetologė Sandra Mačiulaitytė.

Profesionalė pastebi, kad lengviausiai pažeidžiama yra veido oda, nes ji visuomet atsukta į vasarišką saulę. Giliai pažeistą odą atstatyti bus sunku, tačiau tikrai norintys susigrąžinti odos drėgmę ir skaistumą gali ne tik mėginti namines priemones, bet ir pasitelkti profesionales paslaugas.

„Visur ir visada, kalbant apie odą, svarbiausias pakankamas vandens kiekis. Suvartojami skysčiai sudaro didžiąją dalį odos drėgmės, bet reikia nepamiršti, kad jau pažeista oda reikalauja intensyvesnių priemonių. Labai svarbu naudoti jūsų odos tipui pritaikytas drėkinamąsias priemones, pasilepinti naminėmis ar įsigytomis kaukėmis. Turbūt labiausiai mūsų klientams pasteisinusi procedūra giliam odos drėkinimui – beadatinė neinvazinė mezoterapija. Tai procedūra, kurios metu ultragarsu ir elektros impulsais giliai į odos sluoksnius įvedamos stipraus poveikio priemonės. Žinoma, jeigu nesate tikri, kas jūsų situacijoje būtų teisingiausia, apsilankykite pas kosmetologą, kuris tikrai patars.“ – teigia „Mooza“ specialistė.

Plaukai

Dažyti, chemiškai ar karščiu formuojami plaukai jau yra pažeidžiami. Tačiau kombinuojant kasdienes priemones su sūriu jūros vandeniu, saule ir kaitriu vėju rezultatas gali būti tik dar blogesnis. Pažeidimai pasimato iškart, o juos panaikinti nėra lengva.

„Žinoma, plaukų, kaip ir odos, drėkinimas prasideda nuo suvartojamo vandens. Jeigu plaukas maitinamas ir drėkinamas iš vidaus, jis yra stipresnis, lengviau atlaiko neigiamą aplinkos poveikį ir yra sunkiau pažeidžiamas. Bet kokiu atveju, vasara visada palieka savo pėdsaką. Neretai klientai po vasaros grįžta su nušiurusiais plaukų galiukais, per visą ilgį išsišakojusia struktūra. Tai matosi net ir ne profesionalams –plaukai pasišiaušia, praranda spindesį ir spalvą.“ – apie vasaros poveikį plaukams pasakoja „Mooza“ plaukų stilistas Donatas Potra.

Tačiau plauką atgaivinti kur kas sunkiau nei odą. Čia negana tik užtepti kaukę ir nuplauti švariu vandeniu. Norint į plauką įvesti priemones, reikia, kad jos būtų pritaikytos būtent jūsų dabartinei plaukų būklei.

„Vieniems reikia maitinimo, kitiems – drėkinimo. Tretiems nebepadės nei ta, nei kita procedūra ir suveikti galės tik intensyvus gydymas. Turbūt geriausia, ką šiandien galime pasiūlyti savo klientams – Newsha Rescue system plaukų atstatymo procedūra. Jos metu plaukas giliai maitinamas, atstatoma vidinė jo struktūra ir sugrąžinamas sveikas spindesys. Tiesa, plaukas – ne oda ir tikrai per savaitę dėl tepamo kremo neatsistatys. Bet jeigu ant odos tepant netinkamą priemonę aišku iškart, tai netinkamų priemonių poveikis plaukams pasimatys tik tada, kai pažeidimas jau bus labai stiprus. Todėl visuomet savo klientas rekomenduoju neeksperimentuoti ir nerizikuoti. Verčiau apsilankykite pas plaukų priežiūros profesionalą, kuris galės atidžiai įsiklausyti į jūsų poreikius, nustatyti plauko pažeidimo lygį ir pasiūlyti geriausią sprendimo būdą.“ – sako plaukų stilistas.

Norintys atgaivinti plaukus ir odą gali kreiptis ir į Kaune, Kęstučio g. 58-7 įsikūrusio „Mooza“ grožio salono profesionalus, kurie visuomet padės atrasti tai, kas geriausia jums.

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Grožis

Ar naminės plaukų kaukės prilygsta profesionalioms priemonėms?

Paskelbta

Gražių plaukų priežiūra neatsiejama nuo kokybiškų priemonių pasirinkimo. Tiesa, kol vieni perka profesionalias priemones, kurias naudoja net ir kirpėjos, tuo tarpu kitos labiau pasikliauna močiučių patarimais ir tepa plaukus medumi, žibalu, net alumi. 

Siekite ilgalaikio efekto 

Profesionalios priemonės yra geresnis pasirinkimas todėl, kad jos padeda pasiekti ilgalaikį efektą. Tai reiškia, kad Jūsų plaukai atrodys puikiai ne tik iškart po plovimo, tačiau ir po 10-ies metų. 

Pavyzdžiui, ypač vertinama Wella produkcija, kuri leidžia pasiekti ilgalaikę naudą tiek tiesiems, tiek garbanotiems plaukams. Jie pamaitinami, tad plaukas tampa gyvybingas, galiukai – nenušiurę. Dažniausiai su natūraliomis priemonėmis tokio efekto pasiekti nepavyksta, juolab, paprasčiausiai negalite niekada būti tikras, ką reiškia majonezo kaukės Jūsų plaukams šiandien po gerų 10-ies metų. Tikėtina, kad jie praras savo gyvybingumą  ir teks skirti nemažas investicijas į procedūras jų atgaivinimui. 

Kaina – daugeliui svarbiausias kriterijus 

Nors atrodo, kad naminės priemonės kainuoja pigiau, tačiau nepamirškite, kad perkant specialias – vienu metu gausite bent 10 skirtingų maitinančių priemonių, kompleksinį plauko gydymą. Tuo tarpu produkto kaina prilygsta vienam maisto gaminiui, kuris taip pat gali būti naudojamas kaip plaukų kaukė. Tokiu atveju profesionalios kosmetikos naudojimas tampa kur kas pigesne alternatyva, kuri padeda pasiekti ir geresnį rezultatą. 

Švarios SPA procedūros

Žinoma, taip pat verta paminėti ir procedūrų malonumus, kuriais turėtumėte mėgautis bent jau kartą per savaitę. Naudoti tiek profesionalias kaukes, tiek balzamus yra labai paprasta, patogu, nereikia daug laiko. Tuo tarpu naminių kaukių darymas ne tik reikalauja daugiau laiko, tačiau dažniausiai tai gana nešvarus darbas, juolab, tenka su tomis kaukėmis būti po kelias valandas, o tai riboja veiklas. 

Kiekvienas gali pasirinkti jam labiausiai tinkamą plaukų maitinimo priemonę, tačiau svarbiausia, kad mėgavimasis jomis būtų reguliarus, dar geriau – kuo dažnesnis. Tokiu atveju plaukas atrodys puikiai net ir tuomet, kai jo formavimui naudojamos karštos priemonės.

Skaityti toliau

Grožis

7 iš 10 lietuvių karantino metu nesidažo: kaip rūpintis savo odos grožiu iš vidaus?

Paskelbta

Karantinas keičia lietuvių dažymosi įpročius: paklausus, ar daugiau laiko praleidžiant namuose, moterys darosi kasdieninį makiažą, 67 proc. respondenčių atsakė neigiamai. Tačiau nustojus maskuoti odos trūkumus išryškėja tikroji jos būklė – nelygumai, pigmentinės dėmės ar spuogeliai. Kaip jų išvengti? 

„Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis*, 6 proc. moterų teigia, kad darosi kasdienį makiažą net ir būdamos namie. 19 proc. moterų dažosi, tačiau mažiau, nei įprastai. Karantino metu namuose dažniau dažosi jaunesnio amžiaus respondentės (18-35 m.). Taip pat vadovaujančias pareigas užimančios (13 proc.) moterys ir moksleivės-studentės (14 proc.).

Grožio samprata keičiasi

Karantinas iš esmės keičia ir moterų požiūrį į grožį – „Instagram“ socialiniame tinkle pasirodo vis daugiau žinomų moterų nuotraukų, kur jos drąsiai pozuoja be makiažo ir didžiuojasi, nors ir ne visada tobula, bet sveika ir švytinčia oda.

„Mano įsitikinimu, odos grožis prasideda nuo vidinės pusiausvyros, kuri tiesiogiai susijusi su pagarba sau: ramiu miegu, kokybišku maistu, fiziniu judėjimu, gebėjimu jausti jausmus. O šiandieninė situacija – tai puikus metas į tą vidų atsigręžti. Ką mes valgome? Kiek mes miegame? Kiek laiko praleidžiame prie ekranų? Taip, šiandien mūsų kasdienybė pasikeitė: nors ir galime gauti daug iš gamtos, naujos technologijos ir mokslas tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Šiandien grožio srityje mokslas tikrai pažengęs į priekį, todėl nebijokime pasinaudoti jo teikiama pagalba ir sustiprinti savo organizmą, o tuo pat metu ir odą, būtiniausiomis medžiagomis“, – tikina jogos trenerė Milana Jašinskytė.

Naujas sprendimas grožio pasaulyje

Kremai, serumai, tonikai – tai odos priežiūros priemonės, kurių svarbumu neabejoja niekas, tačiau grožio specialistai vieningai sutaria – jų negana. Šios priemonės veikia odos išorinius sluoksnius, tačiau neprasiskverbia giliau. Todėl šiandien vis daugiau specialistų atsigręžia į visiškai naują konceptą odos priežiūros sistemoje – nutrikosmetiką.

Pagrindinė idėja – grožis prasideda viduje. Tai produktai, kurie sujungia mitybą (angl. nutrition) ir kosmetiką viename. Veikliosios medžiagos  ir mineralai patenka į odą ne išoriškai, per viršutinius sluoksnius, bet iš vidaus. Jų sudėtyje randami antioksidantai, vitaminai, taip pat augalinės medžiagos, kurios gali apsaugoti odą nuo įvairių aplinkos veiksnių – saulės spindulių, taršos bei streso.

„Šios priemonės gali aprūpinti odą maistinėmis medžiagomis, kurių reikia tam, kad ji galėtų atsinaujinti. Tačiau nusiteikite, kad reikės šiek tiek kantrybės, kol pamatysite pirmuosius rezultatus. Odos ląstelės paprastai atsinaujina kas 3-5 savaites“, – teigia odos priežiūros specialistas.

*Apie tyrimą:

Reprezentatyvų šalies moterų tyrimą š. m. balandžio 20-30 dienomis atliko bendrovė „Spinter tyrimai“. Jo metu apklausta 540 moterų (18-75 metų) iš visos Lietuvos teritorijos.

Skaityti toliau

Grožis

Tobula drabužių spinta: kokia ji?

Paskelbta

Ne tik moterys, tačiau ir vyrai mėgsta puikiai atrodyti, tad nieko keisto, kad daugelis ieško tobulos drabužių spintos, kurioje būtų galima laikytis daiktus. Tačiau kaip atrodo ta tobula drabužių spinta ir kokius kriterijus reikia įvertinti, kad pavyktų tokia džiaugtis?

Kiekvienas asmuo gali išskirti skirtingus kriterijus, kadangi kiekvienas savaip supranta – kas yra tobulumas ir kur jis nori laikyti drabužius. Greitesniam pasirinkimui – keli svarbūs kriterijai, kurie dažniausiai padeda rasti tinkamą spintą.

  • Dažniausiai aktualiausias kriterijus yra talpumas. Paprasčiausiai norisi, kad visi drabužiai puikiai tilptų ir netektų ieškoti vietos, kur juos galima laikyti dar. Spinta tinka ne viename kambaryje. Prieškambarios spintos pravers norint tvarkingai laikyti viršutinius, lauko rūbus, baltus, striukes, batus, šalikus, pirštines, skėčius. Miegamojo spintos gali sutalpinti ne tik Jūsų rūbus, apatinius, bet ir patalynę, pledus, rankšluosčius ir kt.
  • Taip pat spintoje turi būti skirtingos erdvės, kurios leis patogiai laikyti drabužius. Vienose vietose – kabinami drabužiai, kitose – lankstomi, o trečiose – smulkmenos: kojinės ir apatiniai.
  • Drabužių spintos pasirenkamos ir pagal stiliaus niuansus. Kol vieni dažniausiai renkasi klasikinio stiliaus spintas, tuo tarpu kitiems gražiausios yra modernios. Štai todėl jie tokias ir renkasi.
  • Taip pat siūlome nepamiršti, kad varijuoja medžiaga iš kurios gaminamos spintos. Dažniausiai pasirenkamos medinės, kadangi jos ne tik labai puikiai atrodo, tačiau tuo pačiu yra ir labai tvirtos. Tačiau medinės tikrai nėra vienintelis pasirinkimas.
  • Plačiau siūlome skaityti komentarus apie konkrečius gaminius. Tam tikrų gamintojų drabužių spintos dažnai pristatomos kaip pats geriausias pasirinkimas, kai tuo tarpu kitos gali būti net ir peikiamos. Ieškokite Jums tinkamiausio varianto kuo atsakingiau.

Skoninga spinta paskatins daugiau dėmesio skirti jos tvarkymuisi ir tokiu atveju visi drabužiai visada bus sudėti tvarkingai ir lauks laiko, kuomet jie bus reikalingi. Tikrai egzistuoja tokia spinta, kuri Jums atrodo tinkama. Tik reikia mokėti ieškoti. O tai paprasčiausia yra daryti internetu.

 

Skaityti toliau

Skaitomiausi