FinansaiLietuvaNaujienosRedakcija

Valdžiai vis maža mokesčių – planuoja visuotinį nekilnojamo turto

0

Finansų ministrė Gintarė Skaistė, kaip praneša žiniasklaida, nuo kitų metų siūlo įvesti visuotinį nekilnojamojo turto mokestį. Pasak ministrės, tokį siūlymą Seimui planuojama teikti jau šioje pavasario sesijoje.Sakoma, kad jis būsiąs tik labai nedidukas ir labai padėsiąs savivaldybėms.

„Tokiu atveju mokesčio mokėtojų būtų daugiau, bet pats mokestis būtų labiau simbolinio dydžio, kaip šiandien yra žemės mokestis, kurį moka keli šimtai tūkstančių žmonių, bet pats mokesčio dydis tikrai yra simbolinis, tarkim, 10–12 eurų per metus, ir ženklaus poveikio asmens finansams jisai nedaro“, – LRT teigė. Skaistė.

Surinkti pinigai, pasak politikės, keliautų į savivaldybių biudžetus, jos galėtų nustatyti ir didesnį mokestį. Savivaldybės taip pat spręstų, kam ir kokias šio mokesčio lengvatas suteikti.

Tokį siūlymą atsargiai vertina net visokių naujų mokesčių įvedimo ir esamų didinimo amžinas entuziastas, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

„Aš labai rezervuotai žiūrėčiau į bet kokius mokesčių pakeitimus, kuriais būtų didinama mokestinė našta eiliniams piliečiams, aš manau, kad visų pirma turime sutvarkyti esamą mokestį ir padaryti taip, jog jis veiktų ir būtų surenkamos pajamos tos, kurios turi būti surenkamos, pagal įstatymą“, – sakė jis.

Dabar nekilnojamojo turto mokestį moka tik prabangių ar daug būstų turintys gyventojai, kurių turimo nekilnojamojo turto vertė viršija 150 tūkstančių eurų.

Šiuo metu esanti valdžioje ir dešiniaisiais save vadinanti koalicija jau padidino mokesčius individualiai dirbantiems asmenims, įvedė vadinamąjį Taršos mokestį ir nuolat teigia, kad žmonės valdžiai pinigų atiduoda per mažai (per mažai perskirstoma), todėl esą per mažos yra pensijos bei socialinės išmokos. Kartu nuolat siekiama riboti grynųjų pinigų apyvartą, nes dėl jos esą taip pat auga šešėlis ir skursta žmonės, kuriuos valdžia turi palaikyti.

BNS, “kaunieciams.lt”

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Finansai