Sveikata

Vaisiaus medicinos centras – sveikesnės šeimos garantas

0

Vos daugiau nei metus veikiantis Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centras jau gelbėja pačių mažiausiųjų pacientų gyvybes. Kauno klinikose tiriamos ir gydomos pacientės, turinčios tam tikras vaisiaus patologijas.

„Svarbiausia, kad mūsų pacientėmis dar nėštumo metu pradeda rūpintis ne tik akušeriai ginekologai ir akušerės, bet ir neonatologai, vaikų chirurgai, neurochirurgai, genetikai, radiologai, urologai bei kiti įvairių sričių specialistai, atsižvelgdami į vaisiaus ligą. Pagimdžius – žindymo specialistai, socialiniai darbuotojai, psichologai, – pasakoja Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centro vadovė, gydytoja akušerė ginekologė dr. Eglė Machtejevienė. – Viename centre sutelktos daugiadalykės komandos dėka galime džiaugtis sėkmingais gydymo rezultatais”.

Dirbdami su gerai organizuota daugiadalyke medicinos specialistų komanda, vaisiaus medicinos ekspertai inicijuoja, formuoja ir įgyvendina kokybišką vaisiaus ligų patikrą, diagnostiką ir gydymą visos Lietuvos pacientėms.

Vaikų chirurgijos klinikos vadovas prof. Vidmantas Barauskas pasakoja, kad vaikų chirurgai  Kauno klinikose per metus atlieka 50–70 operacijų naujagimiams. „Tokios sunkios patologijos kaip vaisiaus pilvo sienos defektai nustatomi labai anksti, dėl to parenkamas optimaliausias gydymo planas“. Per metus naujagimių, turinčių pilvo sienos defektų, Kauno klinikose operuojama apie 10. „Vaisiaus medicinos specialistai garantuoja, kad šios ir kitos patologijos būtų nustatomos anksčiau,“ – džiaugiasi Vaikų chirurgijos klinikos vadovas.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 924
 • NEPADEDA
  2% 22 / 924
 • ŽLUGDO
  78% 725 / 924
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 924

Naujagimis kartais atsiduria operacinėje vos pora valandų po gimimo. „Naujagimių įgimtų anomalijų chirurgija ne veltui vadinama „aukštuoju pilotažu“, – sako prof. Vidmantas Barauskas.

Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė džiaugiasi, kad Vaisiaus medicinos centro misija Kauno klinikose sėkmingai įgyvendinama. „Įvairių sričių medikai suburiami vienam tikslui – teikti kvalifikuotą priežiūrą nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams. Geriausia tai, kad dar iki naujagimio gimimo aptariama, kokia bus jo gydymo ir priežiūros taktika. Tėvai kviečiami dalyvauti visuose konsiliumuose, tad ir patys žino, ko tikėtis“, – pasakoja profesorė. Kauno klinikų naujagimių operacinėje atliekama apie 100 naujagimių operacijų per metus.

Kauno klinikų informacija ir nuotraukos

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sveikata