KultūraMiestasŠeimaVaikų gynimo dienos šventėje P. Mažylio gimdymo namuose mamas bei vaikus sveikins ir Liudas Mažylis

Birželio 1 dieną, ketvirtadienį 13 val. P. Mažylio gimdymo namų kiemelyje (Putvinskio g. 3) rengiama šventė Vaikų gynimo dienos proga „Istorija atgimsta mažyliuose“. Joje dalyvaus čia gimdžiusios mamos su vaikais, besilaukiančios moterys, taip pat Vasario 16-osios akto atradėjas prof. Liudas Mažylis, kuris pasidalys atsiminimais apie laikus, kai gyveno gimdymo namuose įrengtame bute, pas savo senelį Praną Mažylį, papasakos įdomių detalių apie šį Lietuvos akušerijos pradininką. Kartu su tėvais ir seneliais 6 kambarių bute L. Mažylis...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 30 gegužės

Birželio 1 dieną, ketvirtadienį 13 val. P. Mažylio gimdymo namų kiemelyje (Putvinskio g. 3) rengiama šventė Vaikų gynimo dienos proga „Istorija atgimsta mažyliuose“.

Joje dalyvaus čia gimdžiusios mamos su vaikais, besilaukiančios moterys, taip pat Vasario 16-osios akto atradėjas prof. Liudas Mažylis, kuris pasidalys atsiminimais apie laikus, kai gyveno gimdymo namuose įrengtame bute, pas savo senelį Praną Mažylį, papasakos įdomių detalių apie šį Lietuvos akušerijos pradininką.

Kartu su tėvais ir seneliais 6 kambarių bute L. Mažylis gyveno iki 10 metų amžiaus. Sovietmečiu, kai privati P. Mažylio ligoninė buvo nacionalizuota, mažajam Liudui seneliai ir tėvai griežtai liepdavo nenuklysti į ligoninės koridorius. „Išėjęs iš mūsų buto mačiau laiptinėje duris, per kurias buvo galima patekti į gimdymo namų patalpas, bet niekada to nemėginau daryti“, – prisimena L. Mažylis. Jis sakė, kad jam bus labai įdomu ir malonu ir vėl pavaikštinėti vietose, kur jis gyveno, o dar anksčiau dirbo jo senelis.

Prieš šventę susitikęs su P. Mažylio gimdymo namų vadove Irena Tumelioniene jis minėjo, kad gimdymo namuose iki šių dienų likę nemažai interjero detalių iš tų laikų, kai čia dar dirbo jo senelis.

Šventėje bus surengtas koncertas, vyks žaidimai, gimdymo namų šventės svečius sveikins miesto ir kitų gydymo įstaigų vadovai.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės informacija.

Scroll Up