MiestasSportasV.MAČIULIO FILMAS – BUS RODOMAS !

2017-ųjų balandžio 23-iąją Kauno ..Žalgirio“ arenoje buvo surengta didžiulė šventė ,,K95“, skirta devyniasdešimt penktajam Lietuvos krepšinio gimtadieniui. Renginį, kuriame dalyvavo ir gausus būrys šalies žurnalistų, fotografų, videooperatorių, tiesiogiai transliavo TV3. Neeilinės oranžinio kamuolio šventės proga buvo paskelbtos geriausios krepšinio istorijoje komandos (1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtoja Lietuvos vyrų rinktinė, treniruojama Vlado Garasto ir šalies nacionalinė moterų rinktinė, kuri, vadovaujant strategui .Vydui Gedvilui, Budapešte tapo Europos čempione. Geriausiu 95-mečio krepšinio treneriu tapo Jonas...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2017 25 balandžio

2017-ųjų balandžio 23-iąją Kauno ..Žalgirio“ arenoje buvo surengta didžiulė šventė ,,K95“, skirta devyniasdešimt penktajam Lietuvos krepšinio gimtadieniui. Renginį, kuriame dalyvavo ir gausus būrys šalies žurnalistų, fotografų, videooperatorių, tiesiogiai transliavo TV3.

Neeilinės oranžinio kamuolio šventės proga buvo paskelbtos geriausios krepšinio istorijoje komandos (1992 metų Barselonos olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtoja Lietuvos vyrų rinktinė, treniruojama Vlado Garasto ir šalies nacionalinė moterų rinktinė, kuri, vadovaujant strategui .Vydui Gedvilui, Budapešte tapo Europos čempione.

Geriausiu 95-mečio krepšinio treneriu tapo Jonas Kazlauskas, apie jo laimėjimą paskelbė Kamil Novak. „Esu labai sujaudintas, manau, kad visi Lietuvos treneriai ne mažiau verti čia stovėti. Krepšinis ir toliau gyvuos“, – dėkodamas sakė treneris V.Garastas.

Geriausiu 95-mečio krepšinio komentatoriumi pripažintas Linas Kunigėlis. Jam apdovanojimą įteikė Lietuvos krepšinio lygos prezidentas Remigijus Milašius. „Krepšinio komentatorių rinkimai man primena mūsų konkursą: patinka arba ne, daugiau kriterijų nėra. Ačiū visiems, tai visų krepšinio mylėtojų ir visų krepšinio sirgalių šventė“, – kalbėjo L.Kunigėlis.

O geriausiu krepšinio metraštininku pripažintas kaunietis televizijos žurnalistas Vidas Mačiulis. Jam garbingą trofėjų įteikė pats Tarptautinės krepšinio federacijos prezidentas argentinietis Horacio Moratore.

As_vienas_apdov._II.jpg„Mūsų svečias sakė, kad labai gerai, kai žurnalistai kritikuoja. Ne, labai blogai. Jei aš būčiau kritikavęs, manęs niekas nebūtų pakvietęs į sceną. Gyriau ir girsiu, ir dėkosiu Dievui, kad jis padovanojo Lietuvai krepšinį“, – kalbėjo legendinis laidos „Krepšinio pasaulyje“ veidas, nuo 1992 metų net 1045 laidas sukūręs V. Mačiulis.

Aštuoniasdešimt penktąjį gimtadienį atšventęs legendinis treneris Vladas Garastas pasveikino Geriausiu 95-mečio sirgaliumi pripažintą Tomą Balaišį – Sėklą, ir paklausė: „Kai važiuojate į varžybas, kokią amuniciją jūs vežatės?“. „Daug būgnų“, – linksmai atsakė Sėkla.

Atsiimdamas apdovanojimą Tomas Balaišis sakė: „Ačiū už įvertinimą, bet jis skirtas visiems. Džiaugiuosi, kad Lietuvos krepšinyje yra tiek daug nuostabių žmonių. Už Lietuvos krepšinį, auksas vėl bus įteiktas Lietuvai!“.

LKF prezidentas Arvydas Sabonis paskelbė, kad Už gyvenimo nuopelnus krepšinio pasauliui yra įvertintas lakūnas Steponas Darius, atvežęs Lietuvon ,,krepšiasvaidžio” pradmenis. Atlanto vandenyną perskridusiam Amerikos lietuviui skirtą apdovanojimą atsiėmė jo anūkas Ąžuolas Maštaras. Jis , dėkodamas už prosenelio įvertinimą, sakė: „Be galo malonu, kad mano prosenelis rūpinosi krepšiniu Lietuvoje. Šiandien krepšinis tapo antrąją religija, tikiuosi, kad ir ateityje jis tokiu išliks “.

P.S. Vidas Mačiulis, dėkoja visiems jį pasveikinusiems netikėto apdovanojimo proga, pranešė kitą naujieną:

– Tik ką paskambino ,,Lietuvos televizijos“ programų direktorė Kristina Kulionienė ir pranešė, kad 2017-ųjų balandžio 30-ąją, sekmadienį, 15 val. bus rodoma dokumentinio filmo ,,Šarūnas Marčiulionis. Daina – gyvenimo metafora“ pirmos dalies premjera. Po to – kiti trys filmai. Gegužės 7- ąją – ,,Olimpinis ledlaužis Nr.13“,14-ąją – ,,Ne toks kaip kiti“, 21-ąją – ,,LKL – krepšinis Lietuvoje vėl !“.

Nei programų direktorei, nei man, niekas nepaaiškino, kodėl UAB ,,Lietuvos ryto“ vadovybė priėmė tokį sprendimą. Gal pats Šarūnas Marčiulionis suprato, kad klydo? Lietuvoje dar ne tokia demokratija kaip JAV, tačiau ir mūsų gimtinėje yra ne tik spaudos laisvė, bet ir kiekvienas kūrėjas turi teisę rašyti, kurti TV laidas ir dokumentines juostas. Ir jokių sutarčių su laidos dalyviais ar filmo herojais nereikia pasirašyti, nebent dėl kažkokių finansinių dalykų. Aš ir šį keturių dalių filmą kūriau iš savo santaupų, pats sau už darbą nemoku, o kitas filmo gamybos išlaidas, tikiuosi, padengs rėmėjai. Gerai, kai viskas gerai baigėsi, nors, ką gali žinoti, kas dar mūsų laukia…

Eriko Ovčarenko ir Alfredo Pliadžio nuotraukose:

(viršuje) V.Mačiuliui apdovanojimą įteikia FIBA prezidentas H.Moratore

(apačioje) Pirmasis žurnalistą pasveikino LKF prezidentas Arvydas Sabonis

Šaltinis: kaunozurnalistai.lt

Scroll Up