Naujienos

Užfiksavus COVID-19 „Kauno autobusų“ bendrovėje – keičiasi tvarka viešajame transporte

0

„Kauno autobusų“ bendrovėje užfiksavus susirgimų koronavirusu atvejus, miesto viešajame transporte vėl įvedama nauja tvarka.

Kaip teigė Kauno miesto savivaldybės atstovai: „Atsižvelgiant į pastaruoju metu susiklosčiusią situaciją dėl COVID-19 grėsmės, kuomet Kaunas tapo didelės rizikos savivaldybe, imamės atitinkamų prevencinių sprendimų. Tikslas aiškus ir suprantamas – apsaugoti miestą ir jo žmones.

Lokalūs koronaviruso židiniai mieste iki šiol buvo sėkmingai suvaldyti. Darome viską, kad jie ir toliau neplistų, o sergantieji gautų visą reikiamą pagalbą. Be to, mobilusis patikrų punktas Kaune ir toliau tęsia prevencinius tyrimus, kuriuos atlikti raginame visus ne tik artimą kontaktą su sergančiaisiais turėjusius, bet ir profilaktiškai pasitikrinti norinčius gyventojus.“

Primenama, kad registracija vyksta telefonu kreipiantis į Koronos karštąją liniją 1808. Skambinantieji Kauno miesto gyventojai turėtų pasakyti raktažodį „kaunietis profilaktiniam tyrimui“.

Pasak Kauno miesto savivaldybės atstovų, medikų brigada šiandien dirba bendrovėje „Kauno autobusai“, kurioje šiomis dienomis užfiksuotas pirmas COVID-19 atvejis ir galimai aiškėja antrasis įtariamas. Visi įmonės darbuotojai bus toliau tiriami ir savaitgalį. Pažymima, kad ligos paliesti darbuotojai viešojo transporto maršrutuose nedirbo ir jokio sąlyčio su keleiviais neturėjo.

Nuo penktadienio vidurdienio Kauno viešajame transporte sugrąžintos papildomos saugumo priemonės. Keleivių laipinimas vyksta nebe pro priekines autobusų bei troleibusų duris.

Taip pat stabdoma prekyba bilietėliais, įsigyjant juos iš vairuotojų.

Planuojantiems vykti viešuoju transportu patariama iš anksto apsirūpinti elektroniniais bilietais arba naudotis išmaniąja programėle „Žiogas“. Rekomenduojama keleiviams dėvėti veido kaukes ir stengtis tarpusavyje išlaikyti saugius atstumus.

Miestas savo ruožtu sustiprina dezinfekavimo darbus autobusuose ir troleibusuose, taip pat viešojo transporto stotelių stoginėse. Dezinfekcijos sulauks ir suoleliai parkuose, vaikų žaidimų aikštelių inventorius, šiukšliadėžės bei kiti mažosios architektūros elementai.

„Tikimės visų kauniečių ir miesto svečių supratingumo. Geranoriškas ir atsakingas elgesys – veiksmingiausia priemonė siekiant sustabdyti nelemto viruso plitimą. Veikdami išvien užtikrinsime, kad mūsų miestas ir toliau išliktų saugus“, – teigė Kauno miesto savivaldybės atstovai.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos