RekomenduojameŽmonėsUž išgelbėtą gyvybę Kauno moksleivei – Gerumo kristalas

Vasario 16-osios, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos, išvakarėse Kauno miestas garsino ir apdovanojo Gerumo kristalais labiausiai nusipelniusius miestiečius už reikšmingus ir neatlygintinus darbus Kauno bendruomenės labui. LSMU gimnazija didžiuojasi, kad tarp šių nusipelniusių žmonių yra ir gimnazijos III gimnazinės klasės mokinė Gabija Asipauskaitė. Ji 2018-08-03 dieną, poilsiaudama Kaune prie Lampėdžių ežero, išgirdusi triukšmą ir sujudimą, pamačiusi į krantą iš vandens traukiamą skenduolį, liko neabejinga ir puolė padėti. Vyriškiui, kuris po vandeniu išbuvo apie 10 minučių, jau...
Avatar Gabrielė Lukšytė2019 vasario 27

Vasario 16-osios, Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos, išvakarėse Kauno miestas garsino ir apdovanojo Gerumo kristalais labiausiai nusipelniusius miestiečius už reikšmingus ir neatlygintinus darbus Kauno bendruomenės labui. LSMU gimnazija didžiuojasi, kad tarp šių nusipelniusių žmonių yra ir gimnazijos III gimnazinės klasės mokinė Gabija Asipauskaitė. Ji 2018-08-03 dieną, poilsiaudama Kaune prie Lampėdžių ežero, išgirdusi triukšmą ir sujudimą, pamačiusi į krantą iš vandens traukiamą skenduolį, liko neabejinga ir puolė padėti.

Vyriškiui, kuris po vandeniu išbuvo apie 10 minučių, jau buvo pakitusi jo kūno spalva. Tačiau moksleivė nesutriko, ji patikrino gyvybinius ženklus, kurių jau nebuvo, ir ėmė daryti širdies masažą. Gaivino apie 7 minutes, kol į vietą atvyko medikai ir ugniagesiai gelbėtojai. Medikams pasirodžius vyras jau ėmė kvėpuoti. Atlikti gelbėjimo veiksmus Gabijai nebuvo lengva, nes tuo pat metu teko sutvardyti ir panikuojantį skendusiojo draugą. Daryti dirbtinį širdies masažą G.Asipauskaitė išmoko gimnazijoje, dalyvavaudama pirmosios pagalbos mokymuose.

„Pastebėjusi, kad šalia iš vandens traukiamas vyras, nubėgau pažiūrėti, ar nereikalinga pagalba. Pamačiau, kad į krantą tempiamas žmogus jau pamėlęs. Puoliau tikrinti kvėpavimą, pulsą, o jų neradusi ėmiau daryti širdies masažą. Vilties buvo mažai, nes kūnas vandeny išbuvo pakankamai ilgai, tačiau nenustojau daryti širdies masažo, nes vyliausi, kad iki atvažiuojant GMP galbūt pavyks kaip nors pagelbėti. Po 7 minučių vyriškio lūpos ėmė rausti, o dar po minutės jis ėmė kvėpuoti – tai buvo tikras stebuklas, atsirado viltis! Tuo metu nejutau nei nuovargio, nei perdėto jėgų antplūdžio, apie tai net negalvojau, tiesiog dariau viską, ką buvo galima padaryti.

Tikiuosi, kad mano poelgis paskatins kitus nelikti abejingus nelaimės ištiktiems žmonėms. Sunku įvertinti, kiek mūsų teikiama pagalba bus sėkminga ar naudinga, tačiau nereikia abejoti, reikia tiesiog veikti,“ – sako Gabija Asipauskaitė.

Džiaugiamės, kad gerumas yra pastebimas ir skatinamas, ir didžiuojamės mūsų mokine bei tikimės, kad jos pavyzdys įkvėps ir kitus geriems darbams.

LSMU inf.

Scroll Up