Connect with us

Naujienos

Už be priežiūros kapinėse paliktą ginklą – 500 eurų bauda

Kauno apylinkės teismas Vaiva Milkeraitienė

Paskelbta

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltu pripažintas vilnietis S. D., dėl to, kad neužtikrino ginklo ir šaudmenų saugumo. Teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta galutinė 500,00 Eur dydžio bauda.

Byloje nustatyta, kad S. D., veikdamas nusikalstamai nerūpestingai, neužtikrindamas ginklo ir šaudmenų saugumo, 2020 m. spalio 31 d., apie 15.30 val., Kėdainių r., kapinėse, ant kapo tvoros pakabino ir paliko plastikinį maišelį, kuriame buvo įdėtas teisėtai, pagal leidimą įsigytas šaunamasis ginklas – pistoletas „IJ 70“ su dėtuve, kurioje buvo 3 vienetai 9 mm kalibro šovinių, tokiu būdu sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti.

D. kaltę pripažino, paaiškino, kad su ginklu, kuris buvo prisegtas ant kelnių diržo, dešinės pusės, buvo nepatogu dirbti, todėl jis atsistojo ir iš dėklo išėmė jam priklausantį pistoletą IJ 70, jį suvyniojo į laikraštį ir įdėjo į plastikinį maišelį su užrašu IKI. Plastikinį maišelį pakabino ant kapo tvorelės, kuria yra aptvertas kapas. „Ginklą į plastikinį maišelį įdėjo apie 15.30 val., o apie 18.00 val., baigęs tvarkyti kapą pasiėmė nuo tvoros kabantį plastikinį maišelį ir išvažiavo atgal į sodybą. Jis nežiūrėjo, ar jame yra visi palikti daiktai. Kitą dieną jis apžiūrėjo maišelį ir pamatė, kad maišo dugne nėra pistoleto susukto į laikraštį“. – rašoma teismo baudžiamajame įsakyme.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad S. D. padarė vieną tyčinį baudžiamąjį nusižengimą, žala nepadaryta, sunkių pasekmių sukelta nebuvo, į tai, kad yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių. Taip pat, į kaltininko asmenybę – neteistas, baustas administracine tvarka, nedirba, pensininkas.

Reklama

Nors prokurorė prašė S. D. skirti pačią griežčiausią bausmę – areštą ir S. D. su tuo sutiko, tačiau teismas, atsižvelgus į jo garbų amžių, į tai, jog teisiamas pirmą kartą, padarytas baudžiamasis nusižengimas, kaltinamasis yra pensininkas, nusprendė S. D. skirti švelniausią bausmės rūšį – baudą.

Nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

Skaityti toliau
Reklama

Miestas

Kauniečius kviečia dalyvauti gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistiniame tyrime

kaunieciams.lt

Paskelbta

Lietuvos statistikos departamentas pradeda Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinį tyrimą. Jo metu gyventojų bus klausiama, kokia jų tautybė, gimtoji kalba, kokių dar kalbų moka, kokį tikėjimą išpažįsta.

Anksčiau šie rodikliai būdavo renkami vykdant visuotinius gyventojų ir būstų surašymus. Paskutinio gyventojų ir būstų surašymo, kuris vyko 2011 metais, duomenimis, Lietuvoje gyveno 154 tautybių žmonės. Kas trečias šalies gyventojas nurodė, kad moka dvi užsienio kalbas. Gyventojai priklausė 59-ioms skirtingoms religinėms bendruomenėms.

Kadangi šiais metais surašymas vyks administracinių duomenų pagrindu, atsiliepiant į vartotojų poreikį bei siekiant išlaikyti tęstinumą ir rodiklių palyginamumą, šiemet ši informacija renkama atliekant statistinį tyrimą.

Iki vasario 17 d. vykdoma internetinė apklausa. Gyventojai raginami dalyvauti tyrime, kurio anketą galima rasti adresu https://surasymas.stat.gov.lt/. Prisijungti prie tyrimo anketos galima suvedus tikslius asmens duomenis (asmens kodą ir galiojančio dokumento numerį) arba per Elektroninius valdžios vartus. Anketoje pateikiami vos 4 klausimai, todėl jos pildymas užtruks vos keletą minučių.

Reklama

Siekiant užtikrinti statistinio tyrimo rezultatų kokybę ir reprezentatyvumą, pasibaigus internetinei apklausai, iš gyventojų registro planuojama atrinkti apie 40 tūkst. internetinėje apklausoje nedalyvavusių gyventojų. Juos apklaus klausėjai.

Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo duomenys bus pateikti kartu su 2021 m. gyventojų ir būstų surašymo rezultatais.

Skaityti toliau

Sportas

Pasvalio ekipą sutriuškinę žalgiriečiai užtikrintai žengė į KMT finalo ketvertą (VIDEO)

Žalgiris.lt

Paskelbta

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje rezultatu 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) sutriuškino Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ ir žengė į „Citadele-Karaliaus Mindaugo taurės“ finalo ketvertą.

KMT pusfinalyje Martino Schillerio auklėtiniai vasario 13 dieną Panevėžyje susikaus su Klaipėdos „Neptūno“ komanda. Kitame pusfinalyje susitiks Utenos „Juventus“ ir Panevėžio „Lietkabelis“.

Reklama

Dvikovos pradžioje keturis taškus iš eilės pelnė Marius Grigonis, o pirmą kartą „Žalgiris“ į priekį išsiveržė po Thomaso Walkupo tolimo metimo – 7:6. M.Grigonis smeigė tritaškį, dvitaškį pridėjo T.Walkupas, o tritaškį greitoje atakoje pataikė ir Artūras Milaknis – 15:10. Tolimą metimą pataikė Lukas Lekavičius, vieną baudos metimą realizavo Rokas Jokubaitis, dar vieną tritaškį smeigė A.Milaknis, o vidutinio nuotolio metimą pataikė Augustine‘as Rubitas – 24:12. Du taškus įsirašė R.Jokubaitis, o keturiais taškais iš eilės kėlinuką uždarė L.Lekavičius – 30:18.

Antrame ketvirtyje gerą savo atkarpą pratęsė ir du taškus pelnė R.Jokubaitis, iš po krepšio pataikė Karolis Lukošiūnas, o Martinas Gebenas buvo taiklus mesdamas iš vidutinio nuotolio – 37:21. Dar kartą iš po krepšio pataikė R.Jokubaitis, Paulius Jankūnas ir L.Lekavičius pelnė po penkis taškus paeiliui, K.Lukošiūnas smeigė tolimą metimą, o pirmą rungtynių pusę dar vienu dvitaškiu uždarė L.Lekavičius – 54:37.

Po pertraukos septynis taškus iš eilės surinko T.Walkupas, bet pranašumas sumažėjo iki vienaženklio – 61:57. Tris baudų metimus sumetė R.Jokubaitis, tritaškį smeigė L.Lekavičius, o Nigelas Hayesas pataikė itin sunkų metimą – 69:62. Kėlinį L.Lekavičius užbaigė surinkdamas dar septynis taškus iš eilės – 76:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje baudos metimą pataikė M.Gebenas, tritaškį smeigė L.Lekavičius, A.Rubitas sumetė du baudų metimus, R.Jokubaitis pataikė iš toli, o K.Lukošiūnas tą padarė dukart – 91:72. Penkis taškus iš eilės pelnė Marekas Blaževičius, du baudų metimus sumetė R.Jokubaitis, o šimtąjį komandos tašką dėjimu iš viršaus pelnęs M.Gebenas pridėjo dar ir tritaškį – 103:77.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 28, R.Jokubaitis 15 (8 rez. perd.), T.Walkupas 12, K.Lukošiūnas 11, M.Gebenas 8 (7 atk. kam.), M.Grigonis 7, A.Milaknis 6, M.Blaževičius 5, P.Jankūnas 5 (5 atk. kam.), A.Rubitas 4 (7 atk. kam.), N.Hayesas 2, J.Lauvergne 0.

„Pieno Žvaigždės“: E.Želionis 20, B.Mirkovičius 11 (8 rez. perd., 4 atk. kam.), K.Giedraitis 11.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Siūlys suteikti galimybę studijuoti ypatingai motyvuotiems jaunuoliams iš regionų

Žemės ūkio ministerija

Paskelbta

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete bus svarstomas žemės ūkio specialistų poreikio ir priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų klausimas. Apie tai šiandien buvo kalbama žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko susitikime su Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos atstovais.

Studijų programos, susijusios su žemės ūkio veikla, kasmet pritraukia vis mažiau studentų, todėl šiems sektoriams jau trūksta specialistų. Pasak universiteto kanclerės Astridos Miceikienės, per aukštai užkelta priėmimo į aukštąsias mokyklas kartelė motyvuotiems jaunuoliams iš regionų užkerta kelius įsigyti norimą išsilavinimą. Pavyzdžiui, studijuoti agronomiją buvo pateikti 237 prašymai, tačiau priimta tik 49 – daugeliui tiesiog pritrūko vieno ar vos pusės balo. Žemės ūkio akademija siekia į studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkio sektoriuje, pritraukti kuo daugiau studentų.

Pernai Žemės ūkio ministerija skyrė 100 tikslinių skatinamųjų stipendijų pirmosios pakopos pirmo kurso studentams, studijuojantiems studijų programas, susijusias su veikla žemės ūkio sektoriuje. Kadangi stipendijos buvo skirtos vieneriems metams, artėjant priėmimui į žemės ūkio srities studijas akademija tikisi šio finansavimo tęstinumo. Taip pat akademija siūlo kompensuoti studijų kainą įstojusiems į valstybės nefinansuojamas vietas studijuoti žemės ūkio srities programas.

Susitikime su mokslo atstovais buvo aptarti ne tik žemės ūkio studijų, bet ir bendradarbiavimo su Žemės ūkio ministerija klausimai. Žemės ūkio ministras pristatė būsimos finansinės perspektyvos gaires, akcentuodamas paramos ūkiams diferencijavimo svarbą. Jis atkreipė dėmesį į kompetencijų, platesnio požiūrio ir pokyčių svarbą.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti – nauja Investicijų platforma

Aplinkos ministerija

Paskelbta

Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas į naujai kuriamą Investicijų platformą.

Į šią platformą valstybė numato investuoti 50 mln. eurų ES lėšų. Planuojama, kad jos padės pritraukti dar 250 mln. eurų privačių nacionalinių ir tarptautinių finansuotojų lėšų. Šiomis lėšomis bus teikiamos lengvatinės paskolos energijos vartojimo efektyvumui daugiabučiuose namuose didinti. Jos skiriamos iš Europos regioninio ir plėtros fondo daugiabučių atnaujinimui paspartinti ir prisidėti prie anglies požiūriu neutralios Europos iki 2050 m. Šia iniciatyva galės pasinaudoti apie 22 tūkst. namų ūkių visoje šalyje. Valdyti Investicinę platformą viešojo konkurso būdu yra atrinktas Šiaulių bankas.

„Džiaugiamės, kad EIB prisijungė kaip investuotojas ir rodo pavyzdį kitiems investuotojams, – sakė aplinkos viceministras Darius Kvedaravičius. – Aplinkos ministerija daugiau nei dešimtmetį aktyviai skatina finansinių priemonių taikymą daugiabučių renovacijai. „Jessica” programa Lietuvoje visiems asocijuojasi su renovacija. Neseniai startavusi Investicijų platforma sukurta šios programos pagrindu ir svariai prisidės prie ES „Renovacijos bangos” iniciatyvos.“

Finansų ministerija palaiko Investicijų platformos steigimą ir tikisi, kad ji taps tvariu daugiabučių namų atnaujinimo taupant juose energiją finansavimo mechanizmu. „Jau ne vienerius metus esame geruoju finansinių priemonių taikymo daugiabučių namų modernizavimui pavyzdžiu Europoje. Investicijų platformos dėka net ribotais viešaisiais finansiniais ištekliais valstybė turės galimybę gerokai padidinti projektų paskoloms skirtą portfelį, pritraukdama papildomas privačias investicijas“, – pažymėjo finansų viceministrė Vaida Česnulevičiūtė.

Investicijos į energijos vartojimo efektyvumą daugiabučiuose namuose, EIB viceprezidento, atsakingo už operacijas Lietuvoje, Thomas Östros žodžiais, yra investicijos į geresnį europiečių ateitį. „Mes labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su Lietuvos Vyriausybe ir Šiaulių banku įgyvendindami šį svarbų projektą ir remdami ES Renovacijos bangos strategiją“, – sakė Thomas Östros.

Reklama

Naujoji Investicijų platforma leidžia privatiems investuotojams prisijungti prie komercinių bankų ir tarptautinių finansinių institucijų ir dar labiau padidinti namų ūkių, besinaudojančių su energijos vartojimo efektyvumu susijusia renovacija, skaičių.

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Skelbiama VšĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro vadovo atranka

Finansų ministerija

Paskelbta

Pinigų plovimo ir jo efektyvios prevencijos temos aktualumui neslopstant visame pasaulyje, Lietuva siekia tapti šios srities kompetencijos lydere Europoje. Lietuvoje steigiamas Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centras – unikalus viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystės pavyzdys, sutelkiantis jų pastangas kovojant su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu. Centro steigėjai yra Lietuvos Respublikos valstybė, atstovaujama Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, Lietuvos bankas ir Lietuvos bankų asociacijai (LBA) priklausantys komerciniai šalies bankai.

Numatomi šie Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro veiklos tikslai:

 • dalytis informacija apie pinigų plovimo ir teroristų finansavimo tipologijas, tam sukurti specialią informacijos apsikeitimo platformą ir padėti visai finansų rinkai tinkamai identifikuoti ir valdyti rizikas;
 • atlikti tyrimus, vertinimus ir analizes, rengti gaires, rekomendacijas, metodikas ir teisėkūros iniciatyvas tobulinant pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos sistemą;
 • padėti privačiojo sektoriaus subjektams atlikti pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos vidaus rizikos vertinimą;
 • stiprinti viešojo ir privačiojo sektorių subjektų darbuotojų kompetenciją pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje, organizuoti mokymus, seminarus, konferencijas ir kitus renginius;
 • viešinti bendradarbiavimo bei pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių taikymo Lietuvoje veiklą.

Atranką vykdys iš Kompetencijų centro steigėjų atstovų suformuota Atrankos komisija, pasitelkdama vadovų paieškos kompaniją „AIMS International Lietuva“.

Reikalavimai kandi ms į VŠĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovo pareigas

Pareigybės tikslas:

Reklama

Organizuoti ir kontroliuoti VŠĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro veiklą įgyvendinant VŠĮ nustatytus tikslus.

Pagrindinės atsakomybės sritys:

 1. Veiklos valdymas. Atsižvelgiant į steigėjų/dalininkų patvirtintus strateginius dokumentus, pateiktas veiklos gaires, sudaryti ir organizuoti VŠĮ veiklos planus, koordinuoti VŠĮ veiklos planų vykdymą, vertinti veiklos rizikas ir aplinkybes, darančias įtaką planavimui ir sprendimų priėmimui.
 2. Vadovavimas. Atsižvelgiant į gerąją vadovavimo praktiką, efektyviai vadovaujant kolektyvui, atsakyti už tinkamą tikslų formulavimą, VŠĮ darbuotojų kompetencijų ir gebėjimų ugdymą, taikant mokymo ar neformalius būdus, suburti veiklią komandą, užtikrinti, kad ji veiktų kryptingai, būtų motyvuota ir entuziastingai siekianti VŠĮ tikslų.
 3. Administravimas. Vadovaujantis teisės aktais, atsakyti už VšĮ veiklos administravimą, tinkamą užduočių paskirstymą ir vykdymo kontrolę, komunikaciją su trečiosiomis šalimis siekiant, kad įstaigos veikla vyktų sklandžiai.

Reikalavimai kandidatui:

 1.    Aukštasis universitetinis išsilavinimas ekonomikos (vadybos), finansų (matematikos) ar teisės srityje;
 2.    Ne mažesnė kaip 3 metų darbo vadovavimo patirtis finansų įstaigoje ar draudimo įmonėje arba finansų įstaigų priežiūros institucijoje draudimo, finansų ar ekonomikos srityse;
 3.    Ne mažesnė kaip 2 metų patirtis finansinių nusikaltimų tyrimo arba pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos srityje;
 4.   Labai geras Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos banko valdybos nutarimų ir kitų teisės aktų, Europos Sąjungos teisės aktų, tarptautinių standartų, reglamentuojančių pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją, išmanymas;
 5.    Gebėjimas sklandžiai ir logiškai dėstyti mintis žodžiu ir raštu;
 6.    Geros profesinės anglų kalbos žinios;
 7.    Strateginis mąstymas ir stipri orientacija į rezultatą;
 8.   Mokėti naudotis šiuolaikinėmis technologijomis ir ryšio priemonėmis (dokumentų rengimo ir apdorojimo programomis, interneto naršykle (-ėmis), elektroninio pašto programa (-omis) ir kt.);
 9. Asmeninės savybės: puikūs lyderystės, komandinio darbo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, iniciatyvumas, kūrybiškumas, gebėjimas organizuoti ir koordinuoti komandos darbą, derybiniai įgūdžiai, komunikabilumas, pareigingumas, kruopštumas;
 10. ACAMS ir (ar) ICA sertifikatai – būtų vertinami kaip privalumas.

Numatomas mėnesinis atlygis: 4000-7000 EUR neatskaičius mokesčių. Konkretus atlygis pasirinktam kandidatui nustatomas atsižvelgiant į kandidato darbo patirtį ir kompetenciją.

Dokumentai, kuriuos privalo pateikti kandi s:

 1.    Gyvenimo aprašymą (CV);
 2.    Motyvacinį laišką;
 3.    Tapatybę patvirtinančio asmens dokumento kopiją;
 4.    Kandidato sutikimą dėl asmens duomenų tvarkymo.

Dokumentus siųsti el.paštu: vaida.ruskiene@aims.lt .

„AIMS International Lietuva” kontaktinis asmuo: Vaida Ruškienė, tel. +370 620 35062, el. p.: vaida.ruskiene@aims.lt.

Atrankos pabaiga: 2021-02-01

Skaityti toliau

Greitos naujienos

Verslui netrukus bus pradedamos teikti tiesioginės COVID-19 paskolos – ką reikia žinoti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Paskelbta

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad INVEGA greitu metu pradės verslui teikti naujas lengvatines tiesiogines COVID-19 paskolas. Teikiant iki 100 tūkst. Eur dydžio paskolas verslui apyvartinėms išlaidoms finansuoti pasitikėjimo principu bus vertinama paskolos gavėjo daugiau nei 30 proc. nukritusi apyvarta ir gebėjimas grąžinti paskolą. Naujajai paskolų priemonei iš valstybės biudžeto skirta 30 mln. Eur.

Dėl naujos priemonės gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektai ir didelės įmonės.

Paskolų besikreipiantieji verslo subjektai paraiškos pateikimo metu turi atitikti minimalius patikimų mokesčių mokėtojų kriterijus, turi būti pateikę Registrų centrui 2019 m. finansinių ataskaitų rinkinį, pagal kurį yra vertinama, ar 2019 m. gruodžio 31 d. pareiškėjai nebuvo laikomi sunkumų patiriančiais. Į paskolą gali pretenduoti ir toks paskolos gavėjas, kuris kartu su įmonių grupe (jei paskolos gavėjas priklauso įmonių grupei), minėtos datos duomenimis, buvo patiriantis sunkumų, bet paraiškos pateikimo metu nėra laikomas sunkumų patiriančiu.

Atkreipiame dėmesį, kad sunkumų nepatiriančiu yra laikomas paskolos gavėjas, kuris yra labai maža ar maža įmonė, jei jam nėra taikoma kolektyvinė nemokumo procedūra ir nėra suteikta sanavimo ir restruktūrizavimo pagalba. Taip pat paskolų gavėjai negali būti bankrutuojantys ar restruktūrizuojami ir turi atitikti kitus keliamus reikalavimus.

Vienam paskolos gavėjui gali būti suteikta tik viena paskola, kuri negali viršyti vieno mėnesio vidutinės apyvartos dydžio ir bet kuriuo atveju negali siekti daugiau kaip 100 tūkst. Eur. Paskolos suma negali viršyti dvigubos paskolos gavėjo darbuotojams priskaičiuotos darbo užmokesčio su mokesčiais sumos per metus arba 25 procentų paskolos gavėjo 2019 m. apyvartos.

Reklama

Tiesioginės paskolos yra teikiamos lengvatinėmis sąlygomis, t. y. sumažintomis palūkanomis, kurios priklauso nuo paskolos laikotarpio ir paskolos gavėjo statuso bei atitinkamai svyruoja nuo 0,69 proc. SVV subjektams ir 1,69 proc. didelėms įmonėms.

Kokius dokumentus reikia pateikti:

 • Paraišką (bus pildoma paraiškų pildymo sistemoje, kai priemonė bus patvirtinta);
 • SVV subjekto statuso deklaraciją, jei nėra didelė įmonė;
 • Aktualią paskolos gavėjo akcininkų struktūrą ir laisvos formos dokumentą, kuriame būtų nurodyti verslo subjekto ir su juo susijusių įmonių ryšiai;
 • Verslo planą (Aprašo 1 priedas), kuriame trumpai aprašomas vykdomas verslas, esama ir prognozuojama finansinė būklė (skaičiavimai), atspindinti verslo subjekto galimybę laiku mokėti įmokas, bei duomenys verslo subjektų apyvartų sumažėjimo įvertinimui. Verslo subjektai turi nurodyti apyvartas už kiekvieną iš šių mėnesių: 2019 m. lapkričio – gruodžio mėnesius, 2020 m. sausio mėnesį, 2020 m. lapkričio – gruodžio mėnesius ir 2021 m. sausio mėnesį.
 • Verslo subjekto valdymo organo sprendimą (pvz., direktoriaus įsakymą, jei įmonės savininkas yra direktorius, ar akcininkų susirinkimo protokolo išrašą ir pan.) dėl paskolos gavimo, turto įkeitimo ir įgaliotų asmenų paskyrimo.

Dėl paskolos reikia kreiptis į INVEGĄ pateikiant paraišką ir susijusius dokumentus per paraiškų teikimo sistemą.

Daugiau informacijos: www.invega.lt

Skaityti toliau
Miestasprieš 9 val

Kauniečius kviečia dalyvauti gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistiniame tyrime

Lietuvos statistikos departamentas pradeda Gyventojų tautybės, gimtosios kalbos ir išpažįstamo tikėjimo statistinį tyrimą. Jo metu gyventojų bus klausiama, kokia jų...

Sportasprieš 10 val

Pasvalio ekipą sutriuškinę žalgiriečiai užtikrintai žengė į KMT finalo ketvertą (VIDEO)

2021.01.18 [embedded content] Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje rezultatu 103:77 (30:18, 24:19, 22:27, 27:13) sutriuškino Pasvalio „Pieno Žvaigždes“ ir žengė...

Greitos naujienosprieš 12 val

Siūlys suteikti galimybę studijuoti ypatingai motyvuotiems jaunuoliams iš regionų

Trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete bus svarstomas žemės ūkio specialistų poreikio ir priėmimo į aukštąsias mokyklas sąlygų klausimas. Apie tai...

Greitos naujienosprieš 12 val

Daugiabučių renovacijos finansavimo apimtims padidinti – nauja Investicijų platforma

Daugiabučių namų renovacijai skirto finansavimo apimtims padidinti Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja ES lėšas...

Greitos naujienosprieš 13 val

Skelbiama VšĮ Pinigų plovimo prevencijos kompetencijos centro vadovo atranka

Pinigų plovimo ir jo efektyvios prevencijos temos aktualumui neslopstant visame pasaulyje, Lietuva siekia tapti šios srities kompetencijos lydere Europoje. Lietuvoje...

Greitos naujienosprieš 13 val

Verslui netrukus bus pradedamos teikti tiesioginės COVID-19 paskolos – ką reikia žinoti

Ekonomikos ir inovacijų ministerija informuoja, kad INVEGA greitu metu pradės verslui teikti naujas lengvatines tiesiogines COVID-19 paskolas. Teikiant iki 100...

Greitos naujienosprieš 13 val

Saugant unikalias buveines nacionaliniam parkui perduodami miško sklypai

Pirmadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas pateikė Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma 17 ha valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypų Šiliniškių...

Greitos naujienosprieš 14 val

Projektas „FIXUS Mobilis“ konsultuos kultūros paveldo savininkus dėl pastatų priežiūros

Nuo šiol Lietuvoje bus teikiamos nemokamos, viešai prieinamos konsultavimo ir pastatų priežiūros paslaugos, kurios padės kultūros paveldo savininkams ir valdytojams...

Greitos naujienosprieš 14 val

Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių

Biudžetinė įstaiga, Vilniaus g. 33, LT-01506 Vilnius, tel. (8 5) 268 5110, faks. (8 5) 266 1402, el. p. ministerija@sam.lt, nemokama telefono linija 8...

Greitos naujienosprieš 14 val

Finansų ministerija kviečia visuomenę susitelkti mokestinių lengvatų peržiūrai

Finansų ministerija, atsižvelgdama į XVIII Vyriausybės programos nuostatas, susijusias su teisingesne ir augti palankia mokesčių sistema, kviečia visuomenę susitelkti ir...

Greitos naujienosprieš 14 val

Mažosios kultūros sostinės pradeda įgyvendinti savo programas

Dešimt 2021 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių pradeda įgyvendinti savo programas. „Kultūros ministerija palaiko Lietuvos mažųjų kultūros sostinių iniciatyvą. Ji...

Greitos naujienosprieš 15 val

Renovacijos banga: siekiant padidinti daugiabučių namų energijos vartojimo efektyvumą Lietuvoje kuriama inovatyvi Investicijų platforma

2021 01 18 Finansų ir Aplinkos ministerijos bei Europos investicijų bankas (EIB) kartu investuoja Europos Sąjungos (ES) lėšas į naujai...

Greitos naujienosprieš 15 val

Euro grupės ir ECOFIN posėdžiuose – ES ekonomikos gaivinimo ir neveiksnių paskolų klausimai

2021 01 18 Sausio 18-19 dienomis vyksiančiose Euro grupės (EG) ir ECOFIN vaizdo konferencijose, kuriose dalyvaus finansų ministrė Gintarė Skaistė,...

Greitos naujienosprieš 15 val

LTG skaičiuoja sudėtingų 2020 m. rezultatus: geriau nei planuota, visi strateginiai projektai važiuoja pirmyn

2021 01 18 Didžiausia Baltijos šalyse geležinkelių grupė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) 2020 metais, preliminariais duomenimis, uždirbo 468,8 mln. eurų pajamų....

Greitos naujienosprieš 16 val

Vyriausybę pasiekė įstatymų projektai, užtikrinsiantys sklandų elektros kaupiklių projekto įgyvendinimą

Energetikos ministerija pateikė Vyriausybei svarstyti įstatymų pakeitimo projektus, kuriais numatomas baterijų, užtikrinsiančių nepertraukiamą elektros sistemos darbą iki sinchronizacijos projekto pabaigos,...

Skaitomiausi

Pasiūlymai

Reklama