RajonasSportas

Trijų valstybių jaunieji dziudo imtynininkai ant tatamio pagerbė laisvės kovotojus

0

Sausio 14-ąją Ringaudų pradinės mokyklos sporto salėje ant tatamių virė aistros. Čia vyko XVII tarptautinis Antano Bubnelio vardo moksleivių dziudo turnyras, skirtas Laisvės gynėjų dienai.

Į sporto šventę atvyko nemažai buvusių Parlamento gynėjų, dziudo veteranų, A. Bubnelio žmona Audronė, kiti šeimos nariai. Turnyre dalyvavo sportininkai iš Lenkijos, Latvijos, gausus būrys lietuvių iš Kauno, Vilniaus, Panevėžio, Kėdainių, Šiaulių, Alytaus, Plungės, Šilutės sporto klubų. Iš viso – daugiau kaip 200 dziudo kovotojų.

„Šiandien pasaulyje neramu. Tačiau stebėdamas jus – jaunus, vikrius ir drąsius – esu ramus, nes žinau, kad mūsų jaunoji karta yra stipri ne tik kūnu, bet ir dvasia“, – kalbėjo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Dziudo ištakos – Kinijos kovos menas kumitu lietuviškai reiškia „nuogomis rankomis“.

„Lygiai taip pat, nuogomis rankomis, Sausio 13-ąją ginti Nepriklausomybės rinkosi Lietuvos žmonės. Tada mes nugalėjome. Nes stipri valia, drąsa, yra kur kas galingesni ginklai, nei šarvuoti tankai“, kalbėjo meras.

Lietuvos graplingo federacijos įkūrėjas, Seimo narys Kęstutis Smirnovas taip pat ragino vaikus ugdyti valią, ištvermę ir pasiryžimą ginti Tėvynę.

Turnyro vyriausiasis teisėjas Vytautas Budginas dėkojo sportininkams, jų tėvams, treneriams, o žuvusius ar jau mirusius laisvės kovotojus pakvietė pagerbti tylos minute. „Lenkiu galvą prieš šviesios atminties Antaną Bubnelį, kuris atvedė šį kovos meną į Lietuvą ir buvo vienas Parlamento gynybos organizatorių“, – kalbėjo teisėjas.

Turnyro nugalėtojai

I veta – Kauno rajono spoto klubas CUNAMI  (Kauno rajono Dziudo ir jojimo sporto mokykla); treneriai  Vytautas Budginas ir Vaidotas Kavaliauskas.

II veta  – Sporto klubas VIESULAS (VILNIUS), tenerė Svietlana Vietrova.

III veta  – Ukmergės DZIUDO klubas, treneriai Artūras Sakas ir  Eugenijus Simonaitis.

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Rajonas