Technologijos

Trijų jūrų iniciatyvos susitikime Bulgarijoje kartu su prezidentu ir Lietuvos delegacija dalyvauja MITA atstovas

0

2021 07 09

Liepos 8-9 dienomis Bulgarijoje vyksta Trijų jūrų iniciatyvos verslo forumas ir aukščiausio lygio vadovų susitikimas, kuriame dalyvauja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda. Kaip praneša Prezidentūra, šis susitikimas Sofijoje skiriamas integracijos į Europos Sąjungą paspartinimo ir sustiprinto transatlantinio bendradarbiavimo klausimams Adrijos, Baltijos ir Juodosios jūros regione.

G. Nausėda kartu su Trijų jūrų iniciatyvos šalių, Vokietijos, Graikijos lyderiais ir Europos Komisijos atstovais aptars geopolitinius saugumo iššūkius, regiono atsigavimo po COVID-19 pandemijos ir didesnės integracijos į ES bei transatlantinio bendradarbiavimo klausimus.

Kartu su prezidentu ir delegacija iš Lietuvos į Sofiją vyko ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) atstovas Arūnas Mark. Liepos 9 dieną jis, kartu su mokslinių tyrimų ir inovacijų agentūros atstovais iš Bulgarijos, Slovėnijos, Kroatijos, Lenkijos, Estijos ir Vengrijos, aptars siekį suderinti sėkmingų mokslinių tyrimų ir politikos formavimo iniciatyvų, skirtų regioninių inovacijų ekosistemų stiprinimui ir bendradarbiavimui, kūrimo prioritetus. 

Susitikimo metu bus pristatomi gerosios praktikos ir esamų mokslinių tyrimų ir inovacijų plėtros modeliai, aptarti bendri prioritetai ir galimo bendradarbiavimo galimybės – siekiama sukurti pavyzdinį visų su moksliniais tyrimais ir inovacijomis susijusių šalių bendradarbiavimo tinklą, skirtą įgyvendinti bendrų interesų iniciatyvas. 

Trijų jūrų iniciatyva – tai prezidentinio formato platforma, kurią papildo vyriausybių, parlamentų ir verslo bendradarbiavimas, teikianti tvirtą politinę paramą spartesniam ekonomikos vystymuisi ir sustiprintam regionų ir valstybių bendradarbiavimui tarp 12 ES valstybių, besiribojančių su Baltijos, Adrijos ir Viduržemio jūros regionais. 

Šioje iniciatyvoje dalyvaujančias šalis vienija tie patys tikslai: ekonomikos augimas, saugumas ir stipresnė bei darnesnė Europa. Šiems tikslams pasiekti skatinamas bendradarbiavimas plėtojant energetikos, transporto ir skaitmeninio sektoriaus infrastruktūrą.

Renginio įrašai.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Technologijos