Sportas

Top 7 teniso skandalai: nuo varžovo smaugimo iki sutartų varžybų

0

„US Open“ – vienintelis „Grand Slam“ teniso turnyras Amerikoje – sugrįžta. Pagrindiniai susitikimai prasidės jau rugpjūčio 30-ąją ir tęsis iki rugsėjo 12-osios. Šįkart varžybas stebėti gyvai jau galės ir teniso fanai.

Nors iš pirmo žvilgsnio tenisas atrodo visai nekaltas sportas, iš tiesų šioje sporto šakoje nutinka ypač daug kontroversijų. Štai keli didžiausi skandalai, per pastaruosius metus supurtę teniso pasaulį – įskaitant muštynes, teigiamus dopingo testus ir sutartas varžybas.

Stefanas Koubekas ėmė smaugti priešininką

Smaugimo manevrą tikiesi išvysti kovos menuose, o ne teniso aikštelėje. Tačiau būtent tai teniso fanai pamatė 2010-aisiais, kai austras Stefanas Koubekas sureagavo į savo priešininko Danielio Koellererio komentarą Austrijos lygos mačo metu.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 924
 • NEPADEDA
  2% 22 / 924
 • ŽLUGDO
  78% 725 / 924
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 924

Keičiantis pusėmis, Koubekas nebesuvaldė pykčio ir ėmė smaugti varžovą, kuris tuo metu sėdėjo savo kėdėje. Savaime suprantama, austras buvo tučtuojau diskvalifikuotas iš varžybų. „Aš esu vyras ir nesileisiu įžeidinėjamas, ypač jo“, – vėliau Koubekas sakė laikraščiui „Austrian Times“.

Serena ir Venus Williams buvo nušvilptos Kalifornijoje

Tai ne visai skandalas, tačiau šis įvykis vis tik sujudino teniso pasaulį. 2001-aisiais seserys Venus ir Serena Williams pradėjo sparčiai kilti Moterų teniso asociacijos reitinguose, tad nenuostabu, jog kartais jos susitikdavo teniso aikštelėje.

Galiausiai ėmė pasigirsti kalbų, jog seserų tėvas Richardas Williamsas nusprendžia, kuri iš jų laimės mačą. Šie kaltinimai iškilo į viešumą, kai Venus pasitraukė iš „Indian Wells“ turnyro Kalifornijoje pusfinalio prieš Sereną likus vos kelioms minutėms iki judviejų susitikimo. Nereikia nė sakyti, kaip nuo to nukentėjo statymai ir lažybos, o taip pat krito pasitikėjimas sportininkėmis.

Serena pateko į finalą, tačiau buvo nušvilpta fanų, kurie taip pat nušvilpė ir varžybų stebėti atvykusius Venus ir Richardą Williamsus. Nors Serena laimėjo mačą prieš Kim Clijsters, abi seserys šį turnyrą boikotavo net 14 metų!

Nikolay Davydenko pateko į sutartų varžybų skandalą

Šis rusas vienu metu buvo kylanti teniso pasaulio žvaigždutė, tačiau taip ir nepasiekė savo potencialo. 2007-aisiais paaiškėjo, kad Davydenko žaidė sutartas varžybas.

Lažybos buvo tokios: piniginiai statymai siekė daugiau nei 1,5 mln. dolerių, kad jis pralaimėtų susitikimą su Martínu Vassallo Argüello turnyre Lenkijoje. Davydenko trečiojo seto metu pasitraukė iš varžybų, skųsdamasis trauma. Galiausiai žinia apie sutartas varžybas pasiekė Teniso profesionalų asociaciją, kuri pradėjo metus trukusį tyrimą. Neįtikėtina, tačiau dukart „US Open“ pusfinalininkas buvo išteisintas!

Andre Agassi vartojo draudžiamas medžiagas

Šis amerikietis dar 1995-aisiais buvo pirmoji pasaulio raketė, tačiau vos po poros metų jo karjera gavo triuškinamą smūgį. Persekiojamas traumų tenisininkas 1997-aisiais nepraėjo ir dopingo testo. Aštuoniskart „Grand Slam“ čempionas pasiaiškino, kad jo draugas jam į gėrimą įbėrė draudžiamų medžiagų, ir atsipirko tik įspėjimu.

Tačiau vėliau, jau baigęs karjerą, Agassi savo autobiografijoje prisipažino aktyviai vartojęs metamfetaminą ir suklastojęs pasiteisinimą. Nereikia nė sakyti, kad tenisininko vardas taip ir liko suteptas.

Maria Sharapova vartojo dopingą

Dar vienas dopingo skandalas, dar viena aukščiausio lygio žaidėja. Maria Sharapova vartojo nelegalias medžiagas, padidinančias ištvermę ir jėgą. Be to, penkiskart „Grand Slam“ laimėtoja šias medžiagas vartojo daugiau nei 10 metų!

Tenisininkei buvo dvejus metus uždrausta žaisti profesionalų tenisą. Tiesa, vėliau šis draudimas buvo sutrumpintas ir ji vėl dalyvavo čempionatuose, prieš paskelbdama apie karjeros pabaigą 2020-aisiais.

Monica Seles buvo užpulta peiliu

Ši Jugoslavijoje gimusi tenisininkė 1993-aisiais buvo pačioje karjeros viršūnėje. Tačiau situacija pakrypo tamsia linkme ketvirtfinalio mače turnyre Hamburge, kai psichikos sutrikimų turintis jos varžovės Steffi Graf fanas užpuolė peiliu Seles, durdamas jai į nugarą.

Žaidėja į profesionalų tenisą sugrįžo tik po daugiau nei dviejų metų pertraukos, persekiojama potrauminio streso sindromo, ir nors dar vieną kartą tapo „Australian Open“ čempione, ji taip ir nesusigrąžino savo geriausios formos.

Danielis Koellereris žaidė sutartas varžybas

Tikriausiai mažiausiai žinomas tenisininkas šiame sąraše yra kaltas dėl vieno didžiausių skandalų teniso istorijoje. Austras 2009-aisiais pasiekė aukščiausią savo karjeroje ATP reitingo vietą, pakildamas į 55 poziciją, tačiau dabar jam visam gyvenimui uždrausta dalyvauti profesionaliose teniso varžybose dėl lažybų skandalo.

2011-aisiais Koellereris tapo pirmu istorijoje tenisininku, užsitraukusiu tokią bausmę, kai paaiškėjo, jog per 11 metų trukusią karjerą 34-erių austras susirinko daugiau nei 750 tūkst. dolerių išmokų žaisdamas sutartose varžybose. Be to, jis prisipažino daręs statymus už save per savo asmeninę interneto svetainę, kai tik vykdavo lažybos internetu. Nenuostabu, jog jam buvo uždrausta dalyvauti teniso varžybose bei išrašyta 100 tūkst. dolerių bauda!

Kazino internete

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sportas