Connect with us

Naujienos

TOP 5 deriniai atostogų lagamine pagal stilistę Viktoriją Šaulytę

Paskelbta

Ar pažįstamas jausmas, kai kelionėje tempiat prigrūstą lagaminą, bet grįžę namo suprantate, kad bent trys palaidinės net nematė šviesos, o džemperis, kurį nusprendėte palikti namuose, būtų taip pravertęs? Tinkamai suplanuotas lagamino turinys – vienas iš sėkmingos kelionės kriterijų. Stilistė Viktorija Šaulytė sako: kaip vakarėliai turi savo dress code, taip ir kelionių kryptys – visada verta įvertinti, kur vykstate ir ką ten veiksite, ir pagal tai planuoti aprangos derinius. Ji dalinasi deriniais, kurie pravers bet kokioje kelionėje ir situacijoje, o „Audimo“ dizainerė pataria dėmesį atkreipti ne tik į drabužių išvaizdą, bet ir funkcionalumą.

Ruošiantis atostogų išvykai, garderobo planavimas užima ne mažiau svarbią vietą kaip ir pačios kelionės. Ypač jeigu kelionėje norite atrodyti stilingai, bet kartu ir jaustis patogiai. Nesvarbu, ar tai būtų kelionė į kalnus, ar naujų vietų atradimas svetimo miesto gatvėse – apgalvotas lagamino turinys padės ne tik laisvai jaustis, netikėtai patekus į vakarėlį, bet ir nevaržys visos dienos metu.

„Rinkitės tokius aprangos komplektus, kurie būtų lengvai derinami tarpusavyje, galvokite apie patogumą bei universalumą, atsižvelkite į klimatą bei tai, ar daugiau laiko praleisite miesto gatvėse, ar laukinėje gamtoje. Jei lagaminas pilnas, bet vis tiek nežinote, ką rengtis, vadinasi nepadarėte namų darbų”, – sako stilistė V. Šaulytė ir apžvelgia skirtingus derinius kelionėms.

Lietpaltis ir tamprės – neprognozuojamoms kelionėms

Patartina į keliones, kuriose žadate daug vaikščioti pėsčiomis, rūbus rinktis tokius, kurie nevaržytų judesių, nebūtų pernelyg aptempti ir būtų natūralios medžiagos. Ruošiantis kelionei, svarbu pasižiūrėti ir numatomus orus: ar laukia lietus, didelis vėjas, o gal kaitins saulė. Neprašausite pro šalį, pasirinkusios skirtingoms orų sąlygoms tinkantį derinį – atostogų nuotaikos nesugadins netikėtai prapliupęs lietus.

„Lietpaltis su dviratininko tamprėmis tinka kelionėms į šalis ar miestus, kur oras neprognozuojamas, o jūs pasiruošusi daug eiti, judėti ir gal net kopti į kalnus. Laisvas ir žaismingas lietpaltis ne tik pagyvins garderobą, bet ir neleis peršlapti ar sušalti”, –vieną iš kelioninių derinių apžvelgia stilistė.

Batus rinkitės jau pranešiotus. Kad ir kaip norėtumėte apsiauti naujus, kad išvengtumėte nuospaudų, geriau juos pranešiokite bent kelias savaites iki kelionės, leiskite prisitaikyti prie kojų.

Ir vasarą pravartu turėti šiltesnį derinį

Jeigu jūsų atostogų kryptis veda prie vandens, lagamine vietos turėtų atsirasti ir karščiui kopose tinkantiems, ir nuo jūrinio vėjo saugantiems drabužiams.

„Medvilninis kombinezonas su šortais –malonus kūnui ir stilingas variantas jūsų kelionėms prie jūros, pasivaikščiojimams ar geros knygos skaitymui kopose. Šį variantą jūs puikiai panaudosite ir miesto gatvėse, priderinusi kitus batelius!” – derinio variacijas siūlo V. Šaulytė.

Nepamirškite, kad dieną pleškinanti saulė vakare slepiasi, o vėsa ir per dieną įkaitęs kūnas tuoj pat pradės reikalauti šiltesnio apdaro.

„Modalo džemperis ir kelnės yra tas komplektas, kuris pravers jums ne vienoje situacijoje: palydint saulę vakare, plaukiant laivu, rymant prie laužo ar einant į ekskursijas. Gana šiltas audinys apsaugos ne tik nuo šaltesnio oro, bet ir didesnio vėjo, jei laiką leisite prie vandenyno. O lengva parka gali būti derinama ne tik su sportinio tipo drabužiais, bet ir su klasikiniais. Ir tikrai ne tik kelionių metu”, – vėsesniems orams derinį siūlo V. Šaulytė.

Neplanuotiems įspūdžiams – suplanuoti šventiniai deriniai

Jeigu kelionėje nusimato vakarėliai ar vakariniai pasisėdėjimai, būtina pasiimti kažką universalaus ir dienai, ir vakarui. Daug vietos neužimanti, tačiau puošni suknelė išgelbės net ir neplanuotai gavus kvietimą vakarienės.

„Maža juoda suknelė – visur, visada ir pas kiekvieną spintoje! O trikotažinis šviesus kostiumėlis bus patogus pasirinkimas dienos metu prie sportinių batelių, apžiūrinėjant naujas vietas, o vakare su aukštakulniais ir keliais aksesuarais – einant vakarieniauti”, – bent vieną puošnesnį rūbą įsidėti į lagaminą siūlo stilistė.

Drabužius kelionėms rekomenduoja pirkti per išpardavimus

Ruošdamosis kelionei, galite pastebėti, kad net ir pilnoje spintoje nebūtinai yra drabužis, kuris idealiai tiktų tai vietai ir tai situacijai, į kurią jus nuneš atostogų vėjas. Todėl stilistė rekomenduoja kelioninio garderobo papildymui išnaudoti išpardavimus. Tai esą proga įsigyti ne tik reikalingą, bet ir kokybišką daiktą.

„Jeigu pradėjote krautis lagaminą ir pamatėte, kad trūksta džemperio ar kombinezono – įsigykite jį ir kelionėje jausitės patogiai. Kadangi kelionėms skirti drabužiai turėtų būti funkcionalūs, kokybiško audinio ir patogūs, per išpardavimus tokius galite įsigyti gerokai pigiau. O vėliau kiekvieną drabužį galima priderinti ir vilkėti kasdienėse situacijose, grįžus iš kelionės. Įjunkite fantaziją!”, – kaip kelionei pasiruošti neišleidžiant krūvos pinigų pataria V. Šaulytė. – „Atostogų metu svarbiausia gera nuotaika ir jos tegu nesugadina jokie drabužiai!“

Pasak stilistės, nebijokite įsigyti kad ir antrą, tačiau kelionės metu patogesnę ir atsparesnę, pvz., mažą juodą suknelę. O kokiomis savybėmis turėtų pasižymėti ši kelionei skirta suknelė bei kita apranga, pasakoja aktyvaus laisvalaikio prekės ženklo „Audimas“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė.

„Atkreipkite dėmesį į audinį – jis turėtų būti lengvai prižiūrimas, idealu, jeigu jis nesiglamžo. Taip pat rekomenduoju ieškoti drabužių, kurie gerai garintų drėgmę bei būtų pralaidūs orui. Tokia apranga padės išlaikyti gaivą tiek visą dieną lankant žymiausius didmiesčio objektus, tiek aktyviai leidžiant laiką gamtoje. Viršutinis drabužis geriausiai tiktų nepralaidus vėjui ir atsparus vandeniui – juk ne visada galite spėti parskubėti į viešbutį persirengti, nesinorėtų ir su savimi nešiotis skėčio. Taip pat įvertinkite, ar su pasirinktu drabužiu jausitės patogiai pasikeitus situacijai ar oro sąlygoms“, – kokie drabužiai labiausiai tinka kelionėms pasakoja „Audimo“ dizainerė.

Apibendrindama stilistė V. Šaulytė prideda, kad lagamine svarbus ne drabužių kiekis, o jų funkcionalumas ir jūsų fantazija. Galite įsimesti vos keletą derinių, tačiau, jeigu jie bus lengvai tarpusavyje derinami, visų atostogų metu išliksite stilinga ir vis kitokia.

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pasaulis

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu JAV sausumos pajėgų sekretoriumi

Paskelbta

Liepos 16 d.  kašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą  atvykstančiu Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų sekretoriumi Ryan D. McCarthy. Ministras su aukštu  JAV pareigūnu aptars Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje, JAV karių buvimą regione, bendrus įsigijimų projektus bei Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtros projektus.

Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje veiktų kaip atgrasymo priemonė, Lietuva investuoja į infrastruktūros plėtrą Pabradėje bei kitur, gerina kitas priimančios šalies paramos sąlygas. JAV  kariai  kartu su Lietuvos ir kitų  sąjungininkų šalių kariais ne tik naudojasi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra, tačiau taip pat prisideda prie jos modernizavimo. Vien į  Pabradės poligoną  per 2017-2019 metus JAV yra investavusios  apie 4,1 mln. JAV dolerių.

Be to, stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, vykdomi  ir bendri JAV ir Lietuvos įsigijimo  projektai – praėjusių metų rudenį pasirašyta sutartis su JAV Vyriausybe dėl Lietuvos kariuomenės aprūpinimo šarvuotaisiais kovinės paramos visureigiais JLTV.

Atkreipiame Vilniaus miesto gyventojų ir svečių dėmesį, kad vizito metu, liepos 16 d. 8.40-9.30 val. bus ribojamas eismas Liejyklos, Benediktinių, šv. Ignoto ir Totorių gatvėmis.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Skaityti toliau

Lietuva

Šiaulių ir Kauno merai siekia, kad būtų atlyginti dėl karantino patirti miestų viešojo transporto nuostoliai

Paskelbta

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis kelia klausimą dėl miestuose kursuojančio viešojo transporto nuostolių atlyginimo. Vyriausybė gana dosniai skiria lėšų kitoms nuo karantino nukentėjusioms sritims, taip pat investuoja į ekonomikos skatinimą, tačiau nenori matyti problemų, kurios iškilo keleivių vežėjams, o kartu su jais – ir socialiai būtinų transporto paslaugų teikimą užtikrinančioms savivaldybėms.   

Dviejų didžiųjų miestų merai kreipėsi į Lietuvos savivaldybių asociaciją, kad visos šalies savivaldos vardu būtų inicijuojama diskusija su Vyriausybės atstovais dėl miestų keleivių vežėjų patirtų nuostolių atlyginimo (kompensavimo). Kaip žinia, šalyje paskelbti karantino apribojimai turėjo įtakos miestų autobusų parkų veiklai. Norint išlaikyti saugius atstumus, tam tikru laikotarpiu autobusuose buvo galima vežti tik 50 proc. keleivių. Viešuoju transportu vykstančių žmonių srautai žymiai sumažėjo. Savivaldybių prievolė  yra užtikrinti keleivių judėjimą, taip pat, įstatymai sako, kad savivalda privalo atlyginti (kompensuoti) ir lengvatinį keleivių vežimą, taigi ši piniginių (finansinių) nuostolių našta tiesiogiai gula ant miestų pečių.

Vadovaudamosis  Vyriausybė nutarimu, savivaldybės kreipėsi į Finansų ministeriją, prašydamos atlyginti (kompensuoti) dėl keleivių vežimo mieste karantino sąlygomis patirtus nuostolius. Nors valstybės parama jau skaičiuojama ir dėl pandemijos nukentėjusiems verslams, papildomos lėšos naudojamos įvairiausiose viešojo gyvenimo srityse, tačiau Finansų ministerija atsisakė prisidėti prie keleivių vežimo nuostolių atlyginimo.

Palaikydama Visvaldo Matijošaičio ir Artūro Visocko pastangas (iniciatyvą), Lietuvos savivaldybių asociacija raštu kreipėsi į Vyriausybę, pabrėždama, kad Finansų ministerijos elgsena (pozicija) šiuo klausimu yra nepriimtina ir prašydama kuo greičiau apsvarstyti galimybę keleivių vežėjų netektis atlyginti (kompensuoti) valstybės iždo (biudžeto) lėšomis.

Šaltinis: alkas.lt

Skaityti toliau

Kultūra

Vaikus vasarą praleisti pakvietė Kauno rajono biblioteka

Paskelbta

Jau antrąjį kartą Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka vaikus kviečia vasarą praleisti įdomiai, turiningai ir šiuolaikiškai. Bibliotekoje gausu ne tik pačių naujausių knygų, bet ir įvairių šiuolaikinių technologijų, įdomių žaidimų bei edukacinių užsiėmimų, tad vaikai tikrai nenuobodžiaus.

Nuo liepos 7 d.  prasidėjo Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojama vaikų vasaros stovykla „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“, kurią finansuoja Kauno rajono savivaldybė.

Tris savaites vaikai iš Garliavos ir jos apylinkių čia draugaus bei įdomiai leis laiką. Projekto „Praleisk vasarą šiuolaikiškai“ tikslas – ne tik skatinti turiningą vaikų vasaros poilsį, bet ir sukurti sąlygas jų saviraiškai, fiziniam aktyvumui bei įvairiapusiam ugdymui.

Vaikai dalyvaus skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, kur, kartu su bibliotekininke Šarūne Baltrušaitiene ir draugais skaitydami knygas turės galimybę laimėti iniciatyvos organizatorių įsteigtus puikius prizus. Taip pat jų laukia Viešosios bibliotekos dailininkės Rūtos Martinavičiūtės ir edukatorės Kristinos Meilutės vedami  įvairūs meniniai-kūrybiniai užsiėmimai. Jų metu vaikai išmoks piešti paveikslėlius 3D piešimo priemonėmis, pasigaminti mėlynuosius antspaudus, magnetukus, raktų pakabukus, piešti ant vandens, marginti savo šešėlį ir kita.

Šiuolaikiškoje bibliotekoje gausu interaktyvių priemonių. Vaikai kartu su IT specialistais Sonata Salelioniene bei Mariumi Zaleskiu susipažins su interaktyviomis bitutėmis, konstruos robotukus, fotografuos dronais, planšetėmis kurs savo 3D herojus, pieš 3D pieštukais, žais Minecraft žaidimus ir išbandys kitas technologijas.

Pasitelkus viešosios bibliotekos sukurtą virtualų gidą, kraštotyrininkė Virginija Tamašauskienė pakvies stovyklautojus pasivaikščioti po Kauno rajoną su virtualios realybės akiniais.

Žinoma, netrūks ir įprastų vaikų mėgstamų žaidimų. Esant geram orui vyks kvadrato, futbolo, petankės, badmintono varžybos bei kiti judrieji žaidimai, o subjurus orui bibliotekos vaikų centre visada lauks daugybė naujų ir jau pamėgtų stalo žaidimų, xbox konsolė bei visų labai mėgstamas stalo futbolas.

Tam, kad vaikų vasara būtų dar įvairiapusiškesnė, stovykloje bus irsvečių. Praėjusią savaitę bibliotekoje jau lankėsi Saulius Lipinskas iš Kauno miesto muziejaus tautinės muzikos skyriaus. Jis vaikus supažindino su senoviniais lietuvių liaudies instrumentais, mokė jais groti ir net padovanojo po skudutį. Stovykloje dar laukia kūrybinės aitvarų gaminimo dirbtuvės su edukatore Viktorija iš Zapyškio, klouno Vytuko edukacinė cirko programa ir susitikimas su skaitymo skatinimo programos „Žaidžiame teatrą“ atstovais.

Tikimės, kad vasaros stovykla bibliotekoje vaikams atneš gerų įspūdžių, suteiks naujų žinių ir padės atrasti naujų pomėgių, susirasti draugų. Juo labiau, kad nemaža dalis vaikų stovyklauja jau antrus metus ir vieni kitus pažįsta.

Praėjusiais metais smagiai praleidę vasarą vaikai noriai čia sugrįžta ir šiemet. Taip biblioteka sulaukia ne tik naujų lankytojų, bet ir skaitytojų. Neretai paskui vaikus į biblioteką ateina ir tėveliai, kurie vėliau įsitraukia į suaugusiems skiriamas veiklas bei renginius.

Kauno rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 30-yje padalinių taip pat vyksta vasaros stovyklos ir užimtumas vaikams bei paaugliams, bendradarbiaujant su laisvalaikio salėmis bei Viešosios bibliotekos darbuotojais. Smagu, kad Viešoji biblioteka ir jos padaliniai savo veiklomis prisidės prie turiningesnės Kauno rajono vaikų vasaros.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi