Naujienos

Tinkama automobilio priežiūra – svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti

0

Nors kone kiekvienas vyras teigia, kad apie automobilius ir jų technines savybes išmano labai daug ar net viską. Tačiau realybė tokia, kad techninės apžiūros centrai kone kasdien apgręžia šimtus transporto priemonių ir pripažįsta jas netinkamomis dalyvauti eisme. Dėl vienokių ar kitokių problemų, automobiliai tampa nebetvarkingi. Jeigu norite to išvengti ir sutaupyti labai daug laiko, tuomet turite domėtis tvarkinga automobilio priežiūra bei žinoti, į ką labiausiai kreipti dėmesį. Šiame straipsnyje apžvelgsime tai, kaip tinkamai prižiūrėti savo transporto priemonę.

Visų pirma – kiekvienas modelis yra skirtingas

Nėra dviejų vienodų automobilių. Kiekviena markė ir kiekvienas modelis turi savo specifines savybes ir technines charakteristikas. Daugiausiai kalbame apie automobilius su vidaus degimo varikliais. Juose yra daugybė judančių detalių, viskas vyksta karštoje temperatūroje, aukšti suspaudimo laipsniai bei tūkstančiai sūkių per minutę reiškia, kad visi mazgai privalo būti labai tvirti ir patvarūs. Tačiau net ir tokie komponentai nėra amžini. Link ko einame? Ogi link to, kad kiekvienas automobilis turi savo silpnąsias vietas arba mažiau patikimas zonas. Vienur tai specifinis variklio komponentas (pvz., purkštukai, aušinimo sistema), kitur tai bendra silpnybė (pvz., visa elektros sistema). Pagal tai, kokia jūsų automobilio silpnybė, reikėtų derinti ir priežiūrą bei į tokias vietas kreipti didesnį dėmesį.

Variklio priežiūra – svarbiausi dalykai

Variklis yra sudėtingiausia ir pati komplikuočiausia jūsų automobilio dalis. Jeigu variklis tinkamai prižiūrimas, jo tarnavimo laikas gali prasitęsti 20-40%, todėl tikrai apsimoka investuoti į gerus tepalus, nuodugnias patikras bei atidžią priežiūrą. Patiems variklio remonto daryti nerekomenduojame. Vienintelis dalykas, kurį, iš priežiūros pusės, patariama atlikti – papildyti skysčius, tepalus/alyvą. Labai patogu, kad visus skysčius ir alyvą dabar galima patogiai, greitai ir paprastai įsigyti internetu, tiesiog užsukus į www.varle.lt internetinį puslapį bei pasirinkus filtrus ar rūšiavimą pagal patinkančias kategorijas.

Važiuoklės priežiūra – svarbiausi dalykai

Važiuoklės priežiūra prasideda ne garaže ir ne duobėje, po automobiliu. Važiuoklės saugojimas ir geros būklės palaikymas turi būti jūsų mintyse kiekvieną kartą, kai tik išvažiuojate į gatvę. Norint, kad šie mechanizmai tarnautų ilgiau ir patikimiau, turite: saugotis duobių, per staigiai neįvažiuoti į posūkius, vengti nuvažiuoti nuo aukštų bortų ar pernelyg didelių kliūčių, pasirinkti tiesius ir lygius kelius. Švelniau eksploatuojama važiuoklė tarnaus ilgiau.

PADEDA AR ŽLUGDO VERSLĄ VYRIAUSYBĖS SPRENDIMAI EPIDEMIJOS METU Live

 • PADEDA
  16% 149 / 921
 • NEPADEDA
  2% 22 / 921
 • ŽLUGDO
  78% 722 / 921
 • MAN NERŪPI VERSLO PROBLEMOS
  3% 28 / 921

Automobilį tausojantis važiavimas – ilgo tarnavimo pagrindas

Praeitoje pastraipoje užsiminėme apie švelnesnį važiavimą. Tai žinokite, kad norėdami, jog transporto priemonė važiuotų ilgai ir nereikėtų nuolat tūnoti serviso laukiamajame, turite išmokti, kaip tvarkingai ir tinkamai eksploatuoti savo transporto priemonę. Nors yra daugybė patarimų, štai keli iš jų:

 • Kuomet variklis nepasiekęs darbinės temperatūros, įgreitėkite lėtai ir nekelkite didelių apsukų.
 • Užvedus variklį, palaukite kol apsukos šiek tiek nukris (jeigu to reikia palaukti), prieš pradedant važiuoti.
 • Venkite labai trumpų kelionių, kad veltui neišsikrautų akumuliatorius.
 • Nevažiuokite taip, lyg būtumėte trasoje. Lenktyniniai automobiliai keliams nėra pritaikyti (ir atvirkščiai).
 • Visuomet užtikrinkite, kad variklyje yra tinkamas alyvos bei kitų svarbių skysčių lygis.
 • Rinkitės aukštos kokybės medžiagas bei geresnes atsargines dalis, kad išvengtumėte anksčiau laiko nutinkančių gedimų arba su tuo susijusių ir rūpestį keliančių defektų.

Laiku atliekamas aptarnavimas

Nors tam tikrus dalykus jūs dar galite kontroliuoti arba prižiūrėti, tačiau yra nemažai sričių, kuriose kontrolės turėti nebepavyks. Jums reikia specializuotos įrangos, žinių bei įrankių, su kurių pagalba pavyktų nustatyti problemas, jas pašalinti arba užbėgti joms už akių.

Rekomenduojame nevengti bent kartą į metus nuvykti į servisą automobilio apžiūrai (arba kas 10-20 tūkst. km). Per tokį laiką gali nutikti labai daug dalykų, tad verta patikėti apžiūrą profesionalams, kad jie geriau įvertintų, kas gerai, o į ką reikės kreipti daugiau dėmesio.

Elektrinių sistemų priežiūra

Elektros sistema jūsų automobilyje – be galo sudėtinga ir komplikuota. Jos suremontuoti, patobulinti ar pakeisti patiems nepavyks, nebent norite rizikuoti prastai atliktu darbu ir galimybe netekti didelės dalies funkcionalumo. Elektros sistemos – jautrios ir vos prasidėjus vienam gedimui, jų gali išlįsti daugybė. Nors vieni iš jų – nedideli (pvz., neatsidaro galinis keleivio pusės langas arba kondicionierius veikia tik maksimaliu stiprumu), tačiau kiti gali kelti rimtą pavojų saugumui (pvz., nedega kažkuris žibintas, posūkio signalas).

Komfortas automobilio salone

Daug kas pamiršta, kad tvarkingas automobilis turi būti ne tik po gaubtu, bet ir salone. Dėl to reikalinga saloną, kartas nuo karto išvalyti, išsiurbti. Taip pat praverčia ir oro gaivikliai automobiliams bei specialios servetėlės, kurias galite vežiotis ir, reikalui kilus, nusivalyti langus arba kitus paviršius.

Komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos