ĮmonėsTikri įrodymai kaip mineraliniai akmenys veikia žmogų!

Ekspertas pateikia įžvalgas, kaip atskirti netikrus ir falsifikuotus mineralinius akmenis nuo autentiškų. Studijos „Mineralų magija“ įkūrėjas Vitalijus Šinkariovas sako: “nusipirkę netinkamą akmenį – galite nesulaukti norimo efekto”. Pateikiami patarimai, ką daryti, kad taip neatsitiktų. Kaip atskirti originalą nuo klastotės Mineralai būna ne tik natūralūs, bet ir sintetiniai. Vitalijus pasakoja, kad ypač dažnai galima susidurti su padirbtais karoliukais. Jie dažomi, kaitinami, klijuojami iš atliekų naudojant įvairias dervas. Pavyzdžiui, norėdami gauti citriną pramonininkai kaitina ametistą, kol jis...
Donata Zabulionė Donata Zabulionė2019 20 gruodžio
79800809_596190814490211_1808463385197543424_n
79450408_1514598942039382_1918930781569286144_n
79900769_438902676990438_6355560779189583872_n

Ekspertas pateikia įžvalgas, kaip atskirti netikrus ir falsifikuotus mineralinius akmenis nuo autentiškų. Studijos „Mineralų magija“ įkūrėjas Vitalijus Šinkariovas sako: “nusipirkę netinkamą akmenį – galite nesulaukti norimo efekto”. Pateikiami patarimai, ką daryti, kad taip neatsitiktų.

Kaip atskirti originalą nuo klastotės

Mineralai būna ne tik natūralūs, bet ir sintetiniai. Vitalijus pasakoja, kad ypač dažnai galima susidurti su padirbtais karoliukais. Jie dažomi, kaitinami, klijuojami iš atliekų naudojant įvairias dervas. Pavyzdžiui, norėdami gauti citriną pramonininkai kaitina ametistą, kol jis pakeičia spalvą. Jei mineralas yra dažytas, per tą dažų sluoksnį mes nebegauname mums vertingų mikrodalelių. Be to, negalime būti tikri ar panaudoti dažai mums nėra kenksmingi ir nešiojant ant kūno nesudirgins odos ar nepateks į organizmą. 

Vitalijus dalinasi gudrybe, kuri padės patikrinti, ar mineralas nėra dažytas – „Vatos tamponėlį suvilgykite nagų lako valikliu ir patrinkite karoliuką. Jei ant vatos lieka spalvotų pėdsakų, reiškia mineralas tikrai nėra natūralus. Dažniausiai pakanka vos stipriau patrinti spiritine servetėle ir jau matosi besivalantys dažai.  Geriausia mineralus pirkti patikrintose vietose ir tik pas žmones, kurie gerai nusimano apie jų kokybę. Ypatingai atidžiai rinkitės gaminius didelėse prekyvietėse, prekybos mugėse. Nes ten kur didelis žmonių srautas, didelis judėjimas, prekybininkai koncentruojasi į paklausą, o ne autentiškumą. Tad padidėja tikimybė, kad gausite ne natūralių, bet to sezono madinga spalva nudažytų karoliukų.“ 

TOP 5 klastotės

Pasak mineralogo, yra net penki populiarūs mineralai, kurių klastočių rinkoje ženkliai daugiau, nei natūralių gaminių. Pirmasis yra citrinas. Jo gamtoje nėra daug, todėl dažnai panašiam vaizdui išgauti kaitinamas ametistas. Mėnulio akmeniu dažniausiai vadinamas opalitas. Tai net ne mineralas, o derva, kuri dėl panašios išvaizdos maišoma su mėnulio akmeniu. Saulės akmuo padirbinėjamas į sintetinę dervą pridedant vario dulkelių (blizgumui išgauti). Malachitą dažnai gamina iš plastiko, tad padirbinių yra tikrai labai įtikinamų. Lazūritas auga kartu su kvarcu, turi daug baltos spalvos, tad taupydami žaliavą perdirbėjai viską uždažo mėlynai. 

Kokiu būdu mineralas veikia žmogų? 

Pradėkime nuo konkretaus pavyzdžio. Tarkime, žmogaus organizme trūksta kad ir vieno mikrogramo jodo. Šis deficitas sukelia hormoninius pakitimus, kurie išbalansuoja visą kūną. Gerai organizmo būklei svarbios net pačios mažiausios mikrodalelės. Mineralas yra kompleksiškas cheminis junginys. Kaip ir mūsų organizmai, kuriuose galima rasti beveik visą Mendelejevo lentelę. Kartais žmonės jaučia tokį stiprų specifinio elemento stygių, kad jį paėmę į rankas net nori lyžtelti ar atsikąsti. 

Mineralai turi ne tik turtingą cheminę sudėtį bet ir vibracijas. Moksliškai įrodyta, kad besiformuodamas mineralas yra veikiamas įtempių, o prisilietus prie kūno tie įtempiai atsipalaiduoja. Mokslininkai tai vadina pjezoelektriniu efektu. Tad mineralai žmones veikia per vibracijas ir per mikrodaleles, kurios patenka į mūsų kūną nešiojimo metu. 

Rekomenduojama mineralus laikyti kišenėje arba kaip apyrankę ar ant kaklo, kaip vėrinį, pakabutį. Siekiant stipriausio efekto pasirinkite apyrankę, nes riešai turi stiprius energinius centrus. Riešo oda ties linkiu yra labai plona ir per tą vietą į organizmą patenka mineralo mikrodalelės. Apyrankes galima nešioti tiek dieną, tiek naktį. O geriausia tai daryti pagal pajautimą, kaip ir kada norisi. Norint apvalyti namų erdvę geriausia laikyti kalnų krištolo ar ametisto drūzą (tam tikra kristalų suaugimo forma), kuri būtų bent pusės kilogramo dydžio. Būtent tokio dydžio būdamos jos jau geba valyti kitus mineralus, aplinką, o į save nieko nesugeria. Kalnų krištolas efektyviai apvalo gana dideles erdves. O ametistas veikia mažesniu atstumu.  

Kokio poveikio galima tikėtis? 

„Mineralai problemų nesprendžia, bet tam tikras situacijas jų pagalba galima suvaldyti. Jie virpina tam tikrus psichinius centrus, dar vadinamus čakromis. Nėra griežtų taisyklių, kaip vienas ar kitas mineralas suveiks. Tai labai priklauso ir nuo žmogaus, kuris jį nešios. Internete galite rasti tekstų, kur vienam mineralui priskiriama keliolika, ar net keliasdešimt savybių. Tokie apibūdinimai labai prieštaringi, tad geriau vadovaukitės savo pajautimu. 

Galbūt nuvilsiu pasakydamas, kad nėra nei laimę garantuojančių nei problemas sprendžiančių akmenėlių. Reikėtų žinoti, ką mineralas gali iššaukti, kokį centrą vibruoja ir kokių situacijų gali pritraukti. Pavyzdžiui, rubinas ar granatas turi gebėjimą pritraukti problemas, kurios jūsų laukia ateityje. Todėl geriausia rinktis pasikonsultavus su žmonėmis, kurie apie tai išmano, dirba šioje srityje bei užsiima savistaba. 

Jei vis tik nuspręsite rinktis savarankiškai, neprašausite įsigiję kalnų krištolo, rožinio kvarco ar ametisto. Kalnų krištolas yra sielos gydytojas, ametistas atsakingas už transformaciją, o rožinis kvarcas yra meilės sau ir kitiems saugotojas. Šių dalykų per daug juk nebūna.“

Netinkamai parinkti mineralai gali tapti net muštynių priežastimi

Vitalijus pataria mineralus rinktis atidžiai ir nerekomenduoja to daryti remiantis internetiniais aprašais, horoskopais ar knygomis – „Būkite ypatingai atsargūs rinkdami mineralus kitam. Juk dažnai patys ne visai tiksliai žinome, ko norime, tai išrinkti ne sau darosi dar sunkiau.  Pavyzdžiui, jei žmogus neužsiima savistaba (savęs, savo psichikos stebėjimu) ir gauna, tarkime, juodo obsidiano apyrankę, kuri turi gebėjimą iš sielos gelmių pakelti visą purvą, tai blogo nieko nenutiktų. Tačiau nesuprasdamas, kad vyksta su kūnu ir mintimis, žmogus gali imti galvoti, jog pritraukia nelaimes, kad yra apsėstas, prakeiktas ar nužiūrėtas. Nors šis mineralas tiesiog išryškina situacijas, kurios turi būti išspręstos ir tuomet galėtų ateiti nusiraminimas ir aiškumas.  Tačiau savianalizės, meditacijos ar savistabos nepraktikuojančiam žmogui tai gali tapti sudėtingu emociniu iššūkiu. Tai žinoma nėra kažkas labai blogo, tik ar to reikia? Jei asmuo nėra pasiruošęs tokiems išgyvenimams, geriau jų ir neskatinti. 

Dažnai dalinuosi vienu labai gerai iliustruojančiu pavyzdžiu. Viena moteris pasakojo, kad vyrui, kaip darbo vietos dekoraciją padovanojo dūminio kvarco drūzą (sąauga). O darbe tvyrodavo įtampa, kolegos nesutardavo, pykdavosi. O ta dūminio kvarco drūza taip iškėlė įsisenėjusias bėdas, kad jie ne tik pyktis, bet vos ne muštis pradėjo. Tad norint neapsunkinti savo kasdienybės, rinkitės atidžiai. “

Geriausias patarėjas – jūsų kūnas

Vitalijus įsitikinęs, kad kūnas geriausiai žino, kokių vibracijų šiai dienai jam reikia – „Pajutau, kad pastaruoju metu visos atliekamos meditacijos sustiprėja, mintys labai aštrios ir sunku susikaupti. Todėl intuityviai renkuosi nešioti juodojo turmalino apyrankes, kurios įžemina ir padeda tvirčiau jaustis ant žemės.  

Mano studijoje šalia kristalų nerastumėte jokių aprašymų. Sakralioje, lengvos muzikos ir smilkalų aplinkoje žmogus atsipalaiduoja, nurimsta. Tada apžiūri akmenis, kažkurie patraukia forma ar spalva. Tuomet pasirinktą 10–15 sekundžių palaikius rankoje atsiranda vienokie ar kitokie pojūčiai. Gali būti jaučiamas dilgčiojimas, šiluma. Kartais net pajaučiamas svyravimas, lengvas galvos svaigimas. Ir tik tada, kai pagal pojūčius pasirenkamas mineralas, atnešu paskaityti aprašymą. Žmonės nustemba, kaip tiksliai aprašymas atliepia jų poreikius. Tokiu būdu mokau juos pasitikėti savo kūnu, nes jis tiksliausiai pasufleruoja, ko konkrečiu atveju reikia. 

Perkant internetu kartais sunku net dydį įsivaizduoti, jau nekalbant, kad per atstumą neįmanoma perteikti kristalo energijos, tikro atspalvio ir kitų niuansų. Dėl šių priežasčių ir gimė idėja sukurti būtent tokią aplinką. “

Priežiūros patarimai

„Įsigiję mineralus nuplaukite tekančiu vandeniu. Jei neturite galimybės to padaryti upėje ar šaltinyje, tai tiks ir čiaupo vanduo. Tuomet palikite įsikrauti saulės (vyriška energija) arba mėnulio šviesoje (moteriška energija). Pasirinkite, kurios energijos jums labiau reikia. Atminkite, kad ametistas, rožinis kvarcas ir fluoritas nuo tiesioginės saulės šviesos blunka. Jei mineralo gabalas sveria pusę kilogramo ir daugiau, tai jis į save nieko nesugeria, jo plauti ir krauti nereikia. Geriausia būtų apyrankes, pakabučius palikti nakčiai ant žolės. Jie pabuvę ant žemės, gavę rytinių saulės spindulių veikia dar stipriau.“

Norintys savo kūnu pajausti magišką akmenų poveikį kviečiami atvykti adresu Kuršių g. 7, trečias aukštas,  308 kabinetas arba apsilankyti facebook puslapyje „Mineralų magija“. 

Dalinkitės su savo draugais
Užsakomasis reklaminis straipsnis

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up