KultūraLaisvalaikisMiestasMokslas„TEDxKaunas“ – trečius metus stebinusi pažangių idėjų konferencija

Lapkričio 18 dieną Vytauto Didžiojo universitete nuo pat ryto šurmuliavo gausus smalsuolių ir dalyvių būrys. Čia rinkosi visi, kuriems nesvetimos kultūros, mokslo, verslo ir technologijų naujovės bei noras jas pažinti iš arti. Visa tai – jau trečius metus iš eilės vykusi pažangių idėjų konferencija – „TEDxKaunas“. Šių metų konferencijos tema – Terra Incognita – kvietė pažvelgti į mums artimas, tačiau dar neištyrinėtas erdves, pavyzdžiui į kaimyno darbą. Galbūt jis atlieka kvapą gniaužiančius ekspermentus ar tyrinėja...
Avatar Gabrielė Lukšytė2018 lapkričio 19

Lapkričio 18 dieną Vytauto Didžiojo universitete nuo pat ryto šurmuliavo gausus smalsuolių ir dalyvių būrys. Čia rinkosi visi, kuriems nesvetimos kultūros, mokslo, verslo ir technologijų naujovės bei noras jas pažinti iš arti. Visa tai – jau trečius metus iš eilės vykusi pažangių idėjų konferencija – „TEDxKaunas“.

Šių metų konferencijos tema – Terra Incognita – kvietė pažvelgti į mums artimas, tačiau dar neištyrinėtas erdves, pavyzdžiui į kaimyno darbą. Galbūt jis atlieka kvapą gniaužiančius ekspermentus ar tyrinėja kažką itin svarbaus žmonijos ateičiai.

Nuo teisės iki meno

Šiais metais tarp konferencijos dalyvių buvo galima atrasti įvairiausių asmenybių, kurios gebėjo derinti, iš pirmo žvilgsnio rodos, nesuerinamas temas.

Branduolių sintezės technologijų tyrinėtojas Adomas Lukenskas dalinosi mintimis, kaip sukonstruoti saulę žemėje, Sporto politikos ir valdžios žinovas Edvinas Eimontas su susirinkusiais diskutavo tema „Esporto dilema – priešintis ar skatinti“, o mokestinių teisių ekspertė Elena Vėgėlytė atskleidė kokia yra šiuolaikinė advokato specialybė. Viso šiais metais ant scenos pasirodė daugiau nei dešimt savo srities profesionalų, kurie vienaip ar kitaip kurstė smalsumą ir kėlė idėjas. Konferencijos dalyvius ir svečius taip pat džiugino įvairūs atlikėjai, aplink sklandė atviro mąstymo aura ir inovacijų troškimas.

Renginyje dalyvavęs ir renginio akimirkas įamžinęs skaitmeninės komunikacijos konsultantas Tomas Rimkus teigia, kad šis renginys nepalieka abejingų: „Jau ne pirmus metu domiuosi TEDx: stebiu jų keliamus vaizdo įrašus Youtube platformoje, domiuosi, pagal kokius kriterijus jie atrenka dalyvius, kaip išrenka tokias temas ir kaip rengia jų pristatymus. Todėl labai džiaugiuosi galėjęs sudalyvauti šių metų TEDxKaunas renginyje, kuris paliko išties didelį įspūdį. Sužavėjo tiek konferencijos dalyviai ir jų temos, tiek pats renginys, kaip pažangumo skatinimo visuma.“

TEDx pasaulyje

Pasaulyje TED (angl. „Technology Entertainment Design“) buvo pirmą kartą suorganizuota 1984 m. kaip konferencija, skirta technologijų, pramogų ir dizaino suartėjimui. Konferencijos šūkis – „Idėjos, kurias verta skleisti“.

Konferencijoje sakomos kalbos aprėpia platų temų spektrą: mokslas, menai, dizainas, politika, kultūra, verslas, globalūs klausimai, technologijos bei pramogų sfera. TEDx konferencijos vyksta 79 pasaulio šalyse.

„TEDxKaunas. Terra Incognita“ vyko lapkričio 18 dieną, VDU Didžiojoje salėje.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.738773049789387&type=1&l=bf4ee6ae83

Scroll Up