TenisasTarptautinis „Tennis Europe | „Kaunas open“ by Neodenta“ turnyras: kam pergalė atiteko šiais metasi?

VS Fitness sporto ir sveikatingumo centre PLC MEGA rugsėjo 20-27 dienomis ūžė Teniso akademijos Neodenta surengtas turnyras „Kaunas Open“ by Neodenta. U16 kategorijos finale aukščiausią meistriškumą demonstravo svečiai iš Lietuvos bei užsienio šalių. Na, o finale iškovotais apdovanojimais galėjo džiaugtis Lietuvos ir Estijos atstovai. Geriausią rezultatą tarp vaikinų vienetų mače pasiekė lietuvaitis Edas Butvilas iškovojęs pirmąją vietą vienetų turnyre. Merginų vienetų mače Lietuvos atstovė Uma Bakaitytė paskutiniame mače nusileido savo varžovei iš Estijos ir liko...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 rugsėjo 30

VS Fitness sporto ir sveikatingumo centre PLC MEGA rugsėjo 20-27 dienomis ūžė Teniso akademijos Neodenta surengtas turnyras „Kaunas Open“ by Neodenta. U16 kategorijos finale aukščiausią meistriškumą demonstravo svečiai iš Lietuvos bei užsienio šalių. Na, o finale iškovotais apdovanojimais galėjo džiaugtis Lietuvos ir Estijos atstovai.

Geriausią rezultatą tarp vaikinų vienetų mače pasiekė lietuvaitis Edas Butvilas iškovojęs pirmąją vietą vienetų turnyre. Merginų vienetų mače Lietuvos atstovė Uma Bakaitytė paskutiniame mače nusileido savo varžovei iš Estijos ir liko antroje lentelės vietoje. Vaikinų dvejetų mače lietuviai Edas Butvilas ir Dominykas Stonkus po ilgos kovos išplėšė pergalę iš Baltarusijos atstovų rankų. Merginų dvejetų mače lietuvės Uma Bakaitytė ir Liepa Šataitė nedideliu rezultatų skirtumu nusileido Estijos atstovėms.

Antrą kartą Kaune organizuojamu renginiu susidomėjo ne tik aukščiausio lygio teniso žvaigždės iš Lietuvos, bet ir užsienio sportininkai. Vienintelis toks, aukščiausius standartus atitinkantis, turnyras džiugino puikiais mačais, kuriuose varžėsi šimtas vienuolika žaidėjų iš įvairių šalių: Japonijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Švedijos ir Pabaltijo valstybių.

“Labai džiugu, kad tradicija tampantis turnyras ir šiais metais sulaukė tik teigiamų atsiliepimų iš žaidėjų bei jų palaikyti atvažiavusių artimųjų. Stengiamės nenuleisti kartelės, nes tai mūsų varomoji jėga, norint sėkmingo projekto tęstinumo. Pagrindinis teniso akademijos siekis ─ žaidėjų profesionalumo kėlimas aukšto lygio varžybose, teniso kultūros puoselėjimas bei ryšių užmezgimas tarp teniso bendruomenės profesionalų,” ─ mintimis dalijosi renginio globėja Eglė Kunčiuvienė.

Pasak Tennis Europe | „Kaunas open” by Neodenta dalyvių didžiausią įspūdį šiais metais paliko renginio infrastruktūra: moderni aplinka bei aptarnaujančio personalo dėmesingumas net menkiausioms detalėms. Oficialios atidarymo ceremonijos metu kiekvienos valstybės atstovas turėjo progą reprezentuoti savo šalį bei įsiamžinti segint dovanotą lietuviškos simbolikos atributiką.

„Daugelis turnyrų organizatorių nesivargina pasiūlyti kavos ar saldumynų, o „Kaunas open“ by Neodenta tuo ir išsiskiria. Rengėjai ne tik pasiteirauja žaidėjų ar nieko netrūksta, bet ir nepraeina dalyvių palaikyti atvykusių artimųjų. Tai tikrai vienos geriausių varžybų, kuriose esu buvęs. Palanki atmosfera pakelia žaidėjų dvasią ir gerina jų žaidimą,“ ─ teigia jau kone dešimties metų patirtį sukaupęs pagrindinis turnyro teisėjas iš Estijos Madis Tarum.

Pajėgiausių merginų tenisininkių 16 metų amžiaus kategorijoje vienetų varžybas užtikrintai laimėjo Estijos atstovė Brit Martin (Tennis Europe reitingas-293), rezultatu 2-1, (3:6; 7:5; 6:3) įveikusi Lietuvos atstovę Umą Bakaitytę (Tennis Europe reitinga-541). Sportininkė jau nuo pirmųjų minučių demonstravo aukštą profesionalumą, kurį išlaikė iki pat pabaigos.

Nė kiek neprasčiau šiais metais pasirodė ir finaliniame merginų dvejetų mače pergalę iškovojusios Estijos atstovės, tarp kurių ir vienetų turnyre pergalę iškovojusi Brit Martin. Ji, su komandos drauge Andrea Roots (Tennis Europe reitingas-282), įveikė lietuvių komandą rezultatu 2-1 (3:6; 6:2; 10:8).

Vaikinų  grupėje aukščiausią titulą iškovojo nuo dvejų metų rankose raketę laikantis lietuvaitis Edas Butvilas (Tennis Europe reitingas – 37), kuris finalo vienetų dvikovoje parodė ilgo pasiruošimo vertą žaidimą bei nuskynė pergalę rezultatu 2-1 (6:7(4); 6:3; 6:4).

Vaikinų dvejetų mače nugalėtojais tapo Lietuvos atstovai Edas Butvilas bei Dominykas Stonkus (Tennis Europe reitingas-183). Vaikinai po ilgos ir įtemptos kovos varžovus įveikė rezultatu 2-1 (3:6; 6:2; 13:11).

Pagrindinis teisėjas Madis Tarum teigia, kad visų pasirodžiusių sportininkų forma išties puiki: „Negaliu išskirti konkrečios favoritų šalies. Labai gerų žaidėjų yra ir iš Rusijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ar Lietuvos.“

Geriausiems vienetų bei dvejetų grupėse buvo įteikti apdovanojimai ─ išskirtinio dizaino taurės ir aukščiausios kokybės rėmėjų prizai.

Finalinėse renginio kovose dalyvavo ir Kauno jungtinės metodistų bažnyčios vaikų dienos centro auklėtiniai. Jiems tai buvo pirmoji išvyka į tarptautinį teniso turnyrą. Čia vaikų dienos centro svečiai galėjo ne tik stebėti stipriausiųjų dalyvių U16 kategorijoje vykusias kovas, bet ir patys pasimokyti žaidimo subtilybių, susipažinti su taisyklėmis ir pamėginti pamušinėti kamuoliuką.

Dėkojame „Kaunas Open“  renginio partneriams: Tarptautinei teniso akademijai „Mouratoglou“, Kauno miesto savivaldybei, Lietuvos teniso sąjungai, Europos teniso federacijai „Europe Tennis“ bei informaciniam rėmėjui „Lrytas“.

Daugiau nuotraukų iš 2019 metų turnyro rasite galerijoje: ĮDĖTI NUORODĄ

*Žaidėjai reitinguojami pagal Europos teniso federacijos Tennis Europe U16 nuostatus.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up