Įmonės

Tarptautiniai egzaminai – objektyviam žinių įvertinimui ir motyvacijai

0

Kauno centre,  Laisvės alėjoje, įsikūrusi kalbų mokykla „American English School“ (AMES) kviečia vaikus nuo 5 iki 19 metų mokytis anglų kalbos. Seniausioje Lietuvoje kalbų mokykloje dirba didelę patirtį turintys kvalifikuoti dėstytojai, anglų kalbos specialistai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Ši mokymo įstaiga rengia ne tik kalbų kursus, bet ir stovyklas, studijas bei kalbų mokymo keliones į Jungtinę Karalystę, Airiją, Jungtines Amerikos Valstijas, Maltą, Vokietiją, Prancūziją ir kitas šalis.

Siūlo galimybę nemokamai laikyti tarptautinį egzaminą

AMES – vienintelė kalbų mokykla, siūlanti integruotą mokymų programą ir nemokamus tarptautinius egzaminus kas 2 metus. Visi – nuo pradinuko iki abituriento – išlankę mokyklos kursus 2 metus, PTE Young Learners ar PTE General egzaminus gali laikyti nemokamai.

PTE Young Learners ir PTE General egzaminų centras esame jau seniai, tačiau tik nuo 2018 m. rugsėjo pradėjome juos integruoti į kursų programas. Ankstesniais metais turėdavome iki 10 pradinukų, laikančių PTE Young Learners egzaminą gegužės arba birželio mėnesiais, tačiau 2019 m. gegužę jį laikė jau beveik pusšimtis. 2020 m. gegužę laikyti egzaminą nemokamai turės galimybę visi AMES moksleiviai, išlankę mūsų kursus ne mažiau kaip 2 metus. Pavasario sesijos rezultatai buvo puikūs, vaikai ir tėveliai labai patenkinti, – apie išskirtinę galimybę nemokamai laikyti PTE egzaminus pasakoja Greta Balaišienė, AMES kalbų mokyklos Kauno filialo direktorė.

Egzaminas PTE Young Learners yra skirtas 7 – 11 m. moksleiviams. Jis sudarytas taip, kad būtų įdomus ir patrauklus vaikams, o pirmoji patirtis mokantis anglų kalbos, liktų teigiama ir skatinanti toliau jos mokytis. Egzamino užduotys apima kasdienes gyvenimo situacijas bei tikrina moksleivių anglų kalbos klausymo, skaitymo, kalbėjimo bei rašymo gebėjimus.

Vyresniems moksleiviams yra suteikiama galimybė nemokamai laikyti tarptautinį PTE General egzaminą. Tai – vienas populiariausių tarptautinių anglų kalbos egzaminų, kuris galioja neribotą laiką. Išlaikius šį egzaminą, gautą sertifikatą pripažįsta daugelis Lietuvos ir užsienio universitetų. Kauno mieste šį egzaminą kasmet laiko nemažai 11–okų ir 12–okų, nes jis užskaitomas vietoj valstybinio anglų kalbos egzamino. Išlaikę šį tarptautinį egzaminą, vienuoliktokai gali iš anksto užsiskaityti valstybinį anglų kalbos egzaminą ir 12–toje klasėje susikoncentruoti į kitus mokomuosius dalykus. Išlaikiusiems PTE General 4 lygio (C1) ar 5 lygio (C2)  egzaminą, stojimo į aukštąsias mokyklas metu užskaitomas įvertinimas – 100 balų vietoje valstybinio anglų kalbos brandos egzamino.

Prieš laikant PTE General egzaminą, AMES kalbų mokykla siūlo pasitikrinti savo žinias. Bandomieji egzaminai visuose AMES filialuose rengiami kiekvieną penktadienį. Puikių rezultatų siekiantiems moksleiviams rekomenduojamas parengiamasis kursas, padėsiantis pasiruošti PTE General. Patyrę dėstytojai parengs egzaminui ir patars, kurį jo lygį pasirinkti.

Egzaminus ir užsiėmimus naudingais laiko ir tėveliai, ir patys moksleiviai

Kursų metu tiek patys jauniausi moksleiviai, tiek ir vyresni įgyja daug naudingų kompetencijų bei įgūdžių. Daugelio apklaustų AMES moksleivių tėveliai teigia, kad jų vaikai kalbos kursų metu ne tik stipriai pagilino savo anglų kalbos žinias, bet ir tapo labiau motyvuoti bei labiau savimi pasitikintys. Mūsų redakcijos pakalbintas AMES moksleivio Justo tėtis Zigmundas pastebėjo, kad lankydamas šiuos anglų kalbos kursus sūnus įgavo drąsos bendraujant ir reiškiant savo mintis, taip pat tapo atsakingesnis ir disciplinuotesnis, kai reikia ruoštis užsiėmimams ar deramai elgtis pamokų metu. Šie įgūdžiai neabejotinai praverčia ne tik lankant AMES, bet ir besimokant bendrojo lavinimo mokykloje. Vaikams anglų kalbos kursų metu tenka bendrauti su daugiau žmonių nei jie tai daro mokyklos ar namų aplinkoje, o tai padeda lavinti komunikacinius ir socialinius įgūdžius gimtąja ir anglų kalbomis. Buvusi kalbų mokyklos mokinė Viktorija teigia, kad mokymasis AMES mokykloje jai padėjo tapti labiau savimi pasitikinčia asmenybe, be to, mergina užsiėmimų metu išmoko argumentuotai išsakyti savo nuomonę bei įgijo itin naudingų viešojo kalbėjimo įgūdžių. Moksleiviai AMES pamokose įgytus komunikacinius ir viešojo kalbėjimo įgūdžius gali panaudoti ne tik mokykloje pristatymų ar renginių metu, bet ir vėliau, jau studijuodami Lietuvos bei užsienio aukštosiose mokyklose ar dirbdami.

Moksleivių išlaikyti tarptautiniai PTE Young Learners ir PTE General egzaminai jiems padeda siekti užsibrėžtų mokslo ar karjeros tikslų. Mūsų pakalbinta AMES besimokančio Kristupo mama Skirmantė pasakoja, kad sūnaus išlaikyti PTE egzaminai ne tik motyvavo toliau mokytis anglų kalbos, bet ir padėjo jam įstoti į norimą gimnazijos klasę: „Šiemet mano sūnus stoja į Tarptautinio bakalaureato klasę. PTE General egzamino sertifikatai suteikė jam pranašumo prieš kitus stojančiuosius.“ Tai tikrai ne vienintelė tokia sėkmės istorija. Daugelis anglų kalbų kursus baigusių ir PTE General egzaminą geriausiais balais išlaikiusių moksleivių dabar mokosi Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose ir ten kuria savo ateitį. Prieš kelerius metus AMES anglų kalbos kursus lankiusiai ir 4 lygio PTE General išlaikiusiai Viktorijai turimas sertifikatas suteikė galimybę įstoti į išsvajotąjį universitetą. Mergina dabar studijuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos fakultete. Lietuvos mokslo sistemoje PTE General egzaminas yra itin vertinamas ir pripažįstamas, todėl 4 lygio egzaminą išlaikiusi moksleivė buvo prilyginta valstybinio egzamino šimtukininkams.

AMES mokinio Armino mama Viktorija teigia, kad puikiai išlaikytas PTE egzaminas jos sūnui ne tik suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, bet ir motyvavo toliau gilinti anglų kalbos žinias ir pasiekti dar aukštesnius įvertinimus. Šis tarptautinis egzaminas leidžia vaikams suvokti, ko iš jų bus reikalaujama per egzaminus vėlesnėse klasėse, nes jie jau vaikystėje ar ankstyvoje paauglystėje susipažįsta su tarptautinio egzamino laikymo procesu. Pasak AMES besimokančio Kristupo tėčio, sūnus laikytą PTE Young Learner egzaminą laikė tiesiog tarpiniu žinių įvertinimu. Pašnekovas pasakoja, kad jam nereikėjo sūnaus motyvuoti papildomai – jis pats labai norėjo eiti į anglų kalbos kursus, įgyti naujų žinių, laikyti PTE egzaminą ir iš jo gauti aukščiausią įvertinimą. Sužinojęs egzamino rezultatus, berniukas kėlė klausimą, kodėl jis nesurinko maksimalaus balo, bet gebėjo labai aiškiai pasakyti, kur jam buvo sunku ir kaip tai atsispindėjo egzamino įvertinime. Taigi, PTE egzaminas – puiki galimybė išsiaiškinti savo silpnąsias vietas mokymosi procese ir jas tobulinti.

Teigiami moksleivių ir tėvelių atsiliepimai apie AMES kalbų mokyklą kalba patys už save! Šios mokyklos kursai ne tik ugdo vertingus įgūdžius, bet ir neabejotinai praverčia siekiant mokslo ir karjeros aukštumų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse. Todėl mokytis AMES ne tik smagu, bet ir labai naudinga!

ames.lt

0 0 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
Visi komentarai

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Įmonės