Naujienos

Švęskite šį kartą Šv. Velykas kitaip!

0

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Egipte tokie pavadinimai kaip Giza, Liuksoras, Abu Simbelas, Sinajus ar Aleksandrija mus iš kart nuneša į Egiptą ir jo istoriją. Faraonų, graikų, romėnų, pradžioje musulmonų ir koptų paveldėtoja, kuri taip pat siūlo savo dykumas ir Raudonosios jūros pakrantes pasižyminčias puošnumu. Net Herodotas rašė, kad „Egiptas – Nilo dovana“, sugebanti uždegti keliautojų vaizduotę. Šalis yra subtilaus Rytų ir Vakarų derinio, prabangos ir vargo, seno bei naujo.

Dauguma egiptiečių gyvena Nilo upės slėnyje. Nors bendras šalies plotas yra daugiau nei milijonas kvadratinių kilometrų, 90 procentų egiptiečių gyvena siaurame derlingos žemės ruože aplink Nilą. Pietuose, kur Nilo pakrantės labiau kalnuotos, derlingos žemės ruožas labiau susiaurėja, o šiaurinėje dalyje derlingos žemės slėnis aplink Nilo upę yra platesnis – apie 20-30 km pločio. Į Rytus nuo Nilo upės slėnio driekiasi Rytų (Arabijos) dykuma – nederlingos žemės plotas, apsuptas kalnų grandine, kurios aukštis siekia daugiau kaip 2 km, o ilgis – daugiau kaip 800 km. Į Vakarus nuo Nilo slėnio yra Vakarų (Libijos) dykuma, kuri užima 2/3 Egipto ploto. Vakarų dykuma tęsiasi iki pat Šiaurės Afrikos kranto ir yra geriau žinoma kaip Sacharos dykuma. Šioje dykumoje, nepaisant labai aukštos oro temperatūros, nederlingos žemės ir kitų neigiamų faktorių, vis dėl to yra gyvybės, nes vėjų audros ir žemas slėgis leidžia susiformuoti derlingoms oazėms.

Egipto sostinė – Kairas yra kaip tik toje vietoje, kur Nilas skyla į daugelį mažesnių atšakų, Nilo delta išplatėja iki 200 km, o dar toliau Nilas įteka į Viduržemio jūrą. Egipto dalis, esant į šiaurę nuo Kairo, vadinama Žemutiniuoju Egiptu, o pietinė dalis – Aukštutiniu Egiptu.

Į rytus, už Sueco kanalo, trikampio forma yra įsiterpusios Sinajaus žemės. Ši teritorija yra geografinis Rytinės dykumos tęsinys, o panorama čia kinta nuo aukštų kalnų grandinių, tokių kaip Sinajaus kalnas ir Katerinos kalnas (dar vadinamas Gebel Katarina, aukščiausias Egipto kalnas – 2642 m) pietuose, iki dykumos lygumų ir lagūnų šiaurėje.

Holiday Travel – marginkit margučius Egipte!

Papuošalų verslo idėja Remigijui gimė prekiaujant dėvėtais drabužiais

balandžio 13,15,16 d /7 n
4* viešbučiai viskas įskaičiuota nuo 410 eur!
5* viesbučiai viskas įskaičiuota nuo 525 eur!

Užsuk į: http://holiday-travel.lt/paskutines-minutes-pasiulymai 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”1914″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos