Connect with us

Pasaulis

Sveiką gyvenimo būdą propaguojantis ir bėgiojantis 20-metis italas papasakojo, ką patyrė užsikrėtęs koronavirusu

kaunieciams.lt

Paskelbta

Nors klastingas koronavirusas didžiausią grėsmę kelia vyresniems žmonėms, nuo šios ligos neapsaugotas nė vienas. Apie savo karčią patirtį didžiausiu viruso židiniu tapusiame Milane papasakojo dabar jau sveikstantis 20-metis italas Edoardo Melloni.

Italija pastaruoju metu išgyvena tikrą dramą ir sveikatos sistemos krizę. Koronavirusu šalyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 40 tūkst. asmenų, mirčių skaičius perkopė 3400 ir yra didžiausias visame pasaulyje.

E. Melloni – sveiką gyvenimo būdą propaguojantis ir bėgiojantis italas, šiuo metu vis dar esantis milžinišką krūvį turinčioje atlaikyti Milano „Sacco“ ligoninėje.

Savo istorija Edoardo pasidalijo su Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) interneto svetaine. Duodamas interviu italas papasakojo apie viską – manomą užsikrėtimo vietą, ligos simptomus, atvykimą į ligoninę ir jam taikytą gydymą.

„Dabar jau jaučiuosi gerai. Laimei, man laiku buvo suteikta pagalba, medikai aptiko pneumoniją (plaučių uždegimą), o atliktas testas parodė užsikrėtimą koronavirusu. Pasisekė, kad viskas buvo tik pradinėje fazėje. Esame įsitikinę, kad gana greitai galėsiu iš čia ištrūkti“, – pozityvia gaida savo pasakojimą pradeda italas, netrukus nuosekliai papasakojantis ir visą savo ligos istoriją.

Simptomai: kosėjo krauju, nejautė skonio ir kvapo

„Simptomai yra subjektyvūs ir kiekvienam gali pasireikšti skirtingai, tačiau mano atveju tai prasidėjo nuo 37,5 laipsnio temperatūros ir nedidelio kosulio. Visgi kosulys pamažu stiprėjo, ėmiau kosėti intensyviai, stipriai ir sausai. Per vieną iš kosulio priepuolių pamačiau, kad spjaudausi krauju. Tada ir supratau, kad laikas į ligoninę“, – pasakojo E. Melloni.

„Dar vienas iš pasireiškusių simptomų buvo skonio ir uoslės susilpnėjimas ir praradimas. „Sacco“ ligoninėje šį simptomą aptinka dviems iš 3-jų pacientų. Tokie simptomai retkarčiais pasireiškia žmonėms, kurie nepatiria kosulio ar karščiavimo – tai naudinga žinoti savęs įsivertinimui. Žmonės negali atskirti šokolado gabalėlio, virtų morkų, makaronų su padažu“, – pridūrė jis.

Gydė kinų išbandytu metodu

Anot italo, ligoninėje medikai jam taikė Kinijoje jau išbandytą koronaviruso gydymo praktiką.

„Jie nusprendė man taikyti terapiją, kuri buvo naudojama Vuhano ligoninėse. Tai yra medikamentų, skirtų gydyti artritui ir ŽIV infekuotiems asmenims kombinacija. Pavadinimai – hydroxychloroquine, lopinavir/ritonavir“, – vardijo Edoardo.

„Tarp šalutinių efektų yra pirmą dieną pasireiškiantis viduriavimas. Visgi nuo antros dienos labai pagerėja. Kitų šalutinių efektų nepajutau“, – prisiminė jis.

Įsitikinęs, kad užsikrėtė metro

„Aš buvau izoliavęsis nuo socialaus gyvenimo netgi anksčiau, nei buvo gautas privalomas valdžios nurodymas tai daryti.

Dirbau iš namų ir anksti ryte išbėgdavau pasitreniruoti į Nord parką. Kas nežino, tai yra labai didelis parkas Milane. Kovo 9-ąją buvau nuėjęs tam tikrų dokumentų į darbovietę ir turėjau palikti įmonės automobilį. Grįždamas namo pasinaudojau metro ir esu įsitikinęs, kad infekciją pasigavau būtent ten, nes simptomai pasireiškė prabėgus trims dienoms“, – pasakojo jis.

Gyvenimas ligoninėje: kaltės jausmas

Anot E. Melloni, matydamas, kaip sunkiai tenka dirbti medikams, jis netgi pajuto kaltės jausmą dėl savo ligos ir gydytojams sukeliamų sunkumų.

Jis išsamiai papasakojo, kokių veiksmų ėmėsi jį priėmusi „Sacco“ ligoninė.

„Atvykus į ligoninę buvo ištirtas deguonies kiekis kraujyje – rodos, buvo 95 proc. Man buvo padaryta krūtinės rentgenograma, parodžiusi pneumoniją, taip pat kardiograma. Tuomet atliko ir pagreitintą koronaviruso testą, kurio rezultatų reikėjo laukti tik 10 valandų, o ne parą, – prisiminė jis. – Po infekcinių ligų specialisto konsultacijos jie nusprendė mane hospitalizuoti. Atvykęs į palatą sutikau gydytoją, kuris man paaiškino apie eksperimentinę terapiją ir paprašė sutikimo. Kai sutikau, gydymas prasidėjo.“

„Mano palata yra atskirta nuo koridoriaus dar viena patalpa, kurioje gydytojai, seselės ir aptarnaujantis personalas turi persirengti. Jie dėvi kombinezonus, dvigubas kaukes ir plastikinius skydelius, denginčius visą veidą. Tu beveik jautiesi kaltas kai supranti, kokią riziką žmonėms keli šiuo momentu“, – tikina sveikstantis italas.

Skaityti toliau

Pasaulis

Rugpjūtis gamtinių dujų rinkoje: nuo ruošimosi šalčiams iki uragano sustabdytų skystinimo terminalų

kaunieciams.lt

Paskelbta

Vėl pradėjęs augti užsikrėtimų COVID-19 atvejų skaičius Europos Sąjungos šalyse rugpjūtį atsiliepė ir šių šalių gamybos rodikliams. Ekonominių tyrimų instituto „IHS Markit“ sudaromas euro zonos Pirkimo vadybininkų indeksas (PMI) paskutinį vasaros mėnesį, lyginant su liepa, sumažėjo 0,1 punktu iki 51.7. Tačiau gamybos apimtys Kinijoje ir JAV rugpjūtį po truputį augo – atitinkamai 0,3 ir 2,2 punkto. Būtent gerėjančios nuotaikos šių šalių pramonės sektoriuose, neplanuoti gamtinių dujų infrastruktūros remonto darbai, itin galingas uraganas JAV bei ruošimasis šaltajam metų laikotarpiui rugpjūtį kėlė gamtinių dujų kainas.

Įtakos kainoms Europoje turėjo ir mažėjantys tranzito srautai

Europos dujų biržose Nyderlandų TTF kainų indeksas 2020 m. rugsėjo mėnesiui susiformavo ties 7,85 euro už megavatvalandę (Eur/MWh) ir buvo 2,48 Eur/MWh didesnis nei susiformavusi kaina rugpjūčio mėnesiui. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rugsėjo mėnesio Nyderlandų TTF kainų indeksas sumažėjo 30 proc.

Iš dalies tokį kainų lygį lėmė tiek numatyti, tiek neplanuoti remonto darbai gamtinių dujų perdavimų sistemose, ir beveik per pusę sumažėjusios išdujinimo apimtys iš Nyderlanduose esančio SGD terminalo, lyginant su ankstesniais šios vasaros mėnesiais. Be to, įtakos turėjo ir rusiškų dujų tranzito srautų per Vokietiją į Nyderlandus sumažėjimas. Pastarasis, „Ignitis“ vertinimu, siekė 45 proc., lyginant su šių metų birželio ir liepos vidurkiu.

Rugsėjo pradžioje Europos gamtinių dujų saugyklų užpildymas siekė nepilnus 92 proc. ir buvo tame pačiame lygyje kaip ir praėjusiais metais. Tokia situacija rodo, kad jau lapkritį Europos dujų saugyklos gali būti užpildytos maksimaliai, o tai mažintų gamtinių dujų importo poreikį 2021 metų balandžio – rugsėjo mėnesiais.

Dujų skystinimo gamyklas stabdė uraganas

JAV Meksikos įlankoje gamtinių dujų skystinimo gamyklos paskutinę rugpjūčio savaitę ruošėsi uraganui „Laura“, kurio vėjo greitis siekė iki 240 km per valandą. Dėl šios priežasties buvo ribojami, o kai kur visiškai sustabdyti gamtinių dujų skystinimo terminalų darbai bei evakuojami čia dirbantys asmenys. Šiuo metu yra vertinamas trumpalaikis uragano poveikis rinkai – po didelio kritulių kiekio kelioms dienoms, o galimai ir ilgesniam laikui gali sutrikti laivų eismas uragano paveiktose teritorijose.

Paskutinę rugpjūčio dieną Azijos SGD indeksas EAX pristatymui spalio mėnesį buvo 0,82 EUR/MWh didesnis už pristatymą į Vakarų Europos rinkas. JAV „Henry Hub“ indeksas rugpjūtį buvo mažiausias lyginant su minėtais regionais ir paskutinę rugpjūčio mėnesio dieną siekė 7,55 EUR/MWh.

Kainų skirtumai tarp JAV ir kitų pasaulio regionų leidžia prognozuoti, kad nuo spalio mėnesio rinkoje didės amerikietiškų krovinių skaičius.

Skaityti toliau

Pasaulis

Pasirašytas nacionalinių sankcijų sąrašas Baltarusijai

kaunieciams.lt

Paskelbta

Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasirašė įsakymą, kuriuo uždrausta atvykti į Lietuvą Baltarusijos piliečiams pagal sąrašą. Sąraše – 30 asmenų, kurie prisidėjo pažeidžiant tarptautinius rinkimų standartus ir žmogaus teises, taip pat vykdant represijas prieš pilietinę visuomenę ir demokratinę opoziciją.

Minėto vidaus reikalų ministrės įsakymo galutinį sąrašo variantą Užsienio reikalų ministerija pateikė praėjusį ketvirtadienį. Gavus papildomus teikimus, sąrašas gali būti pildomas.

Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos duomenis apie šiuos Baltarusijos asmenis pirmadienį įrašė į Užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, nacionalinį sąrašą.

Pirmą kartą ribojamosios priemonės Baltarusijai buvo įvestos 2004 metais dėl keturių žmonių dingimo. 2011 metais Europos Sąjunga paskelbė papildomas sankcijas asmenims, kurie vykdė represijas.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Skaityti toliau

Pasaulis

Suderinus senjorų ir vaikų priežiūros paslaugas laimi visi

kaunieciams.lt

Paskelbta

Sent Vinsento  (JAV) senelių namuose taikoma unikali Kartų Bendravimo programa. Joje senjorai ir vaikų globos namų auklėtiniai išgyvena visas gyvenimo spalvas, o darbuotojai sako tiesiog atsitraukiantys ir leidžiantys įvykti magijai. 

Mažas berniukas su ryškiai mėlynais marškinėliais suspaudžia saldainių maišelį ir klausia: „Ar galite man atidaryti?“ Jis kreipiasi į pagyvenusį vyrą, sėdintį iš dešinės. „Tai žinoma, prašom“, – sako 92 metų Deividas, ir jo rankos lėtai praplėšia pakuotę. Pasivaišinęs berniukas pasiūlo saldainių ir kitiems. „Aš jau kurį laiką dirbu su juo“ , – sako Deividas. „Jis protingas“.

Sent Vinsento senelių namuose (JAV) grupė senjorų ir vaikai kartu lanksto dėžutes pietums, kurios bus pristatytos benamiams. Tai vienas iš daugelio projektų, suartinančių pagyvenusius ir dar mažus žmones Kartų Bendravimo programoje – vaikų namus senelių namuose. Penkias dienas per savaitę vaikai nuo 6 savaičių iki 5 metų bendrauja su Sent Vinsento gyventojais, kurių amžiaus vidurkis yra 92 metai. Veikla svyruoja nuo muzikinės valandos iki pasakų skaitymo bei dailės užsiėmimų.

Šarlen, Sent Vinsento administratorė, sako, kad programa buvo sukurta prieš 23 metus kaip būdas toliau plėtoti Senelių namus pajungiant bendruomenę ir kurti paskutinius gyvenimo metus prasmingai ir įtraukiančiai. „Mes norėjome, kad tai būtų vieta, kur žmonės ateina gyventi, o ne mirti“, – sakė Šarlen. „Tai nėra raketų mokslas“, – pridūrė ji. „Tai apie normalumą“. Šarlen buvo komandos, 1991 m. nusprendusios atidaryti programą, dalis. „Gyvenimas yra gražus tiek pradžioje, tiek pabaigoje“, – sako Šarlen. Bendravimas su vaikais ne tik atgaivina daugelį gyventojų ir leidžia jiems patekti į „normalesnę“ ir įvairesnę sferą, bet ir padeda vaikams supažindinti su teigiama ir neigiama senėjimo realija. „Normalu, kad kažkas naudojasi neįgaliųjų vežimėliu, tai gyvenimo dalis“, – sakė Šarlen. „Šie vaikai mato tai kiekvieną dieną ir to nebijo“.

Dona, nacionalinės grupės, pasisakančios už programos plėtrą,  direktorė, sako, kad Kartų Bendravimo programos idėja davė didžiulę naudą. Senjorai, dalyvaujantys programose, paprastai būna optimistiškesni, turi geresnius ir platesnius socialinius santykius, geriau rūpinasi savimi. Vaikams vyresnio amžiaus žmogaus dėmesys padeda tobulinti socialinius įgūdžius ir mažina senėjimo baimę. Ji sako, kad programa populiarėja, nes žmonės ieško patrauklių priežiūros įstaigų senstantiems tėvams. „Žmonės pradeda suprasti“, – sakė Dona. „Turime situaciją ir galime į tai žiūrėti kaip į problemą arba kaip į turtą … bet kokio amžiaus žmonės turi ką duoti“.

Šiuo metu programos laukiančiųjų eilė yra dveji su puse metų. Auklėtoja Marie kartų bendravimo programą derina su ikimokykline programa. Ji sako dažnai girdinti iš tėvų gerus atsiliepimus dėl vaikų gebėjimo maloniai bendrauti su pagyvenusiais ir neįgaliais žmonėmis už klasės ribų. „Šie vaikai yra gana maži, todėl nebūtinai viską supranta“, – sako Marie. „Bet jau atsiranda sąmoningumas“.

Hirami, 13 metų dirbanti dienos priežiūros namuose, apibūdina šį poveikį kaip vaikų „emocinio sąmoningumo“ pradžia. „Nuo tada, kai esi kūdikis, iki pat mirties, tu esi asmuo, kuris nori būti pripažintas ir gerbiamas“, – sakė Hirami. Ji sako, kad vaikai tai pradeda suprasti kasdien bendraudami su keliomis amžiaus grupėmis – nuo įstaigos gyventojų, suaugusiųjų savanorių, mokytojų ir paauglių, norinčių vadovauti savitarnos parduotuvei. „Mes čia turime visą gyvenimo spektrą“, – sako ji.

Šarlen sūnus Rajanas buvo vienas pirmųjų vaikų, įrašytų į dienos globą. Dabar 23-ejų jis dėkingas programai už „poreikį padėti žmonėms“. Rajanas neseniai baigė Vašingtono valstijos universitetą ir mokosi tapti gaisrininku. „Dabar žvelgdamas atgal, manau, kad tai padarė didelę įtaką mano gyvenimui“, – sakė Rajanas. „Tai leido geriau suvokti savo aplinką ir pagyvenusius žmones“.

Senjorų veiklos organizatorė Eilen sako, kad tai nepanašu į jokią kitą priežiūros aplinką, kurioje ji kada nors dirbo. „Koridoriuje pasigirsta džiaugsmingas, siautulingas triukšmas, kurio jūs tiesiog nesiejate su senelių namais“. Ji sako, kad bendraujant su vaikais senjorų „akys užsidega“. „Jūs tiesiog atsitraukiate ir leidžiate šiai magijai įvykti“, – sakė Eilen .

Viktoras vienas iš daugelio, kuris pats augina du 5 ir 2 metų vaikus. Jo vaikai taip pat dalyvauja Sent Vinsento senelių namų Kartų Bendravimo programoje. Jis mano, kad programos filosofija, kurioje yra ir kitų lavinimo elementų, padarė didžiulę įtaką jų vaikų pasaulio matymui – nuo galimybės išspręsti problemas iki gebėjimo paaiškinti savo jausmus. Neseniai Viktoras su šeima persikėlė į kitą valstijos dalį. Bet jis ir toliau veža savo atžalas į užsiėmimus Sent Vinsento senelių namuose. „Manau verta, – sako jis. – aplink neradau nieko geresnio“.

Šaltinis

Autorius: Paulius Zaviša

Skaityti toliau

Naujienos

L. Linkevičius: Tik nauji, skaidrūs rinkimai gali išvesti Baltarusiją iš politinės ir moralinės aklavietės

kaunieciams.lt

Paskelbta

Rugpjūčio 27 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Berlyne dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime, kuriame daugiausiai dėmesio skiriama po rugpjūčio 9 dienos vykusių prezidento rinkimų susiklosčiusiai situacijai Baltarusijoje. Kalbėdamas apie situaciją Baltarusijoje ministras akcentavo, kad esame istorinio politinio ir visuomeninio virsmo savo artimiausioje kaimynystėje liudininkai.

„ES tenka unikali, itin svarbi rolė paremti šį virsmą – baltarusių siekį demokratiškai spręsti dėl savo ateities. Taikus valdžios perdavimas ir nauji demokratiniai rinkimai suteiktų baltarusiams tokią galimybę, o de facto valdžiai tai vienintelis šansas išeiti iš politinės ir moralinės aklavietės“, – sakė L. Linkevičius. Pasak ministro, ES tiesioginė parama turi atitekti pilietinei visuomenei, nepriklausomai spaudai ir ypač represijų aukoms.

„Įtempta situacija Baltarusijoje reikalauja neatidėliotino tarptautinės bendruomenės dėmesio – piliečių represijos tęsiasi, valdžia atsisako bet kokios mediacijos, mobilizuoja karines pajėgas ES pasienyje, stebime ir Kremliaus kišimąsi, hibridinius veiksmus“, – teigė ministras.

ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai vieningai pasmerkė tebesitęsiančią valdžios struktūrų prievartą prieš taikius gyventojus, streikų dalyvių sulaikymus, koordinacinės tarybos, žiniasklaidos atstovų persekiojimą, aptarė tarpininkavimo galimybes, ESBO vaidmenį, ES – Baltarusijos santykių perspektyvas. Daugelis ministrų akcentavo neatidėliotinos ES pagalbos represijų aukoms, pilietinės visuomenės organizacijoms, nepriklausomai žiniasklaidai poreikį.

Dėl sankcijų Baltarusijos pareigūnams ir jėgos struktūrų atstovams, atsakingiems už smurto ir represijų prieš taikius demonstrantus ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimo organizavimą, sutarta toliau tęsti darbą, ES institucijoms atlikti reikiamas teisines procedūras, ES sankcijų sąrašą nuolat pildyti.

Šiandien Berlyne  L. Linkevičius susitiko su Vokietijos Federalinės Kanclerės Angelos Merkel patarėju Jan Hecker bei Körber fondo organizuotoje diskusijoje su Vokietijos akademine ir politine bendruomene aptarė politinę krizę Baltarusijoje, pagalbos pilietinei visuomenei teikimo būtinybę.

Berlyne ES užsienio reikalų ministrai taip pat susitiko su Izraelio diplomatijos vadovu Gabi Ashkenazi, aptarė Artimųjų Rytų taikos proceso perspektyvas bei taikos ir stabilumo regione užtikrinimo galimybes, sutarė plėtoji ES –Izraelio bendradarbiavimą artimiausiu metu surengiant Asociacijos tarybą.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
Nuotraukos (Copyright): Auswaertiges Amt/photothek

Skaityti toliau

Pasaulis

Lietuvos asmens tapatybės kortelė atitinka aukščiausią saugumo ir patikimumo lygį

kaunieciams.lt

Paskelbta

Lietuvos elektroninės atpažinties schema, pagal kurią išduodama asmens tapatybės kortelė, pripažinta viena saugiausių ir patikimiausių Europos Sąjungoje. Nuo šiol, naudodamiesi viešojo administravimo paslaugomis, Lietuvos piliečiai galės naudoti asmens tapatybės korteles kaip elektronines atpažinties priemones visose Europos Sąjungos valstybėse. 

„Gavome patvirtinimą, kad Lietuvoje išduodamos asmens tapatybės kortelės atitinka aukščiausią saugumo ir patikimumo lygį. Tai labai svarbus Lietuvos išduodamų dokumentų ir elektroninės atpažinties sistemos įvertinimas. Lietuvos piliečiams bus paprasčiau naudotis internetu teikiamomis viešojo administravimo paslaugomis kitose valstybėse. Pateikus asmens tapatybės kortelę, bus patvirtinta, kad duomenys yra tikri“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) numato pereinamąjį laikotarpį (iki vienų metų) Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės valstybėms, siekiančioms užtikrinti sklandų procesą, kad po kurio laiko Lietuvos Respublikos išduodama asmens tapatybės kortelė būtų pripažinta kaip pakankama priemonė pasinaudoti viešosiomis paslaugomis kitose valstybėse.

Lietuvoje asmens tapatybės dokumentas (kortelė ir (arba) pasas) išduodamas kiekvienam Lietuvos Respublikos piliečiui, sertifikatas su PIN kodu asmens tapatybės kortelėje išduodamas piliečiui nuo 14  metų amžiaus.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Skaityti toliau

Lietuva

Panaikinus būtinybę izoliuotis atvykusiems iš Ukrainos, vežėjai tikisi padidėjusio keleivių srauto į Lvovą

kaunieciams.lt

Paskelbta

Panaikinus būtinybę izoliuotis atvykusiems iš Ukrainos, vežėjai tikisi padidėjusio keleivių srauto į Lvovą.

Sveikatos apsaugos ministerijai atnaujinus valstybių, iš kurių atvykus Lietuvos gyventojams nebus privaloma 14 dienų izoliacija, sąrašą, keleivius į Ukrainą vežantys autobusų vežėjai džiaugiasi teigiamais pokyčiais ir tikisi sulaukti didesnio keleivių susidomėjimo.

„Tai rodo, kad situacija kaimyninėse šalyse stabilizuojasi. Džiugu, kad laikydamiesi prevencijų priemonių, galime po truputį atnaujinti keliones. Be abejo, dabar didžiausias dėmesys skiriamas saugiam keliavimui. Autobusus ir toliau dezinfekuojame prieš ir po reiso, taip pat vėdiname. Keleiviams autobusuose įrengti dezinfekatoriai, vairuotojai taip pat aprūpinti visomis reikalingomis priemonėmis. Darome viską, kad keliauti autobusais būtų saugu”, – pasakoja tarptautinių kelionių autobusu vežėjo „Eurolines“ vadovas Edmundas Pavlovas.

Praėjusią savaitę atnaujinę vykimą autobusais į Ukrainą, vežėjai tikisi, kad būtinybės izoliuotis panaikinimas turėtų paskatinti keliones į Lvovą, į kurį vykstant nėra reikalinga viza.

„Jei į Kijevą vykstame per Baltarusiją, į kurią reikia vizos, tai į Lvovą vykstame tiesiogiai per Lenkiją. Turistams vis dar tenka priminti, kad čia keliaujant nereikia leidimo patekti į šalį. Sėdi į autobusą iš Vilniaus ar Kauno ir keliauji aplankyti šio istorinio miesto”, – pasakojo E. Pavlovas pridurdamas, kad keliaujant į Ukrainą reikalaujama turėti medicininių išlaidų draudimą, dengiantį galimą COVID-19 testavimą ir gydymą Ukrainoje.

Šiuo metu „Eurolines” tarptautiniais maršrutais keleivius be minėtų Ukrainos miestų veža į Varšuvą, Gdanską, Rygą, Taliną, Parnu, Ventspilį ir Liepoją.

Šaltinis: Kautra

 

Skaityti toliau
Miestasprieš 1 d.

Pagarba istorinei atminčiai: Ramybės parke atnaujintas monumentas

Augančiame mieste svarbūs ne tik infrastruktūros pokyčiai ir tvarkingos gatvės. Europos paveldo ženklu tituluotas Kaunas rūpinasi ir istorijos puoselėjimu. Miestas...

Naujienosprieš 2 d.

Patikslinti reikalavimai, kada besimokantys mokiniai ir studentai turėtų nevykti į švietimo įstaigą

Žvelgiant į švietimo bendruomenės siūlymus, sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio operacijų vadovo sprendimais patikslinti reikalavimai dėl sąlygų, kada žmonės...

Sveikataprieš 2 d.

Mieli kauniečiai, maloniai Jus kviečiame į praktinius-teorinius mokymus „Vyresnio amžiaus žmonių burnos sveikata”

Mieli kauniečiai, maloniai Jus kviečiame į praktinius-teorinius kursus apie vyresnio amžiaus žmonių burnos sveikatą. Paskaitoje sužinosite apie burnos sveikatos svarbą...

Lietuvaprieš 2 d.

Greitaisiais COVID-19 testais galės tirtis kultūros darbuotojai, teikiantys paslaugas

Paslaugas teikiantiems kultūros darbuotojams sudaroma galimybė išsitirti greitaisiais COVID-19 testais. Tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendime, kuriuo...

Naujienosprieš 2 d.

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais atliekami 79 tyrimai – D. Remeika

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais šiuo metu Lietuvoje atliekami 79 tyrimai, sako Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Darius Remeika. Pasak...

Rajonasprieš 2 d.

Domeikava jau turi šiuolaikinį verslo centrą

Nors Kaunas pasiekiamas ranka, tačiau Domeikavos gyventojams važiuoti į miestą pramogauti arba apsipirkti nebūtina – centrinėje Mildos gatvėje įsikūrė šiuolaikinis...

Kultūraprieš 2 d.

Pristatome naujai sukurtą jungtinio projekto „Atgimimo vaikai” vaizdo klipą „Lietuva – Milžinų tauta”

Šiemet, minint Lietuvos žydų genocido dieną (rugsėjo 23 d.), muzikinis projektas „Atgimimo vaikai” visuomenei pristato muzikinį vaizdo klipą „Lietuva –...

Grožisprieš 2 d.

Kosmetologė Edita Debesienė išvardijo didžiausias odos priežiūros klaidas rudenį

Keičiantis metų laikams labai svarbu ne tik papildyti garderobą šiltais rūbais, bet ir veido odos priežiūrą pakeisti iš esmės. Mat...

Miestasprieš 2 d.

Socialiniai būstai – ne loterija

Manipuliacijos, bandymai pasinaudoti lengvatomis, nesibaigiančios laukiančiųjų eilės ir jokios motyvacijos kabintis į gyvenimą. Socialinio būsto srityje tai vis dar yra...

Miestasprieš 3 d.

Pirmasis modernus hibridinis autobusas – jau Kaune

Išaušo ilgai laukta diena – Kauną pasiekė pirmasis iš šimto naujasis hibridinis „MAN Lion’s City 12“ autobusas. Jis atvežtas į...

Skaitomiausi