Connect with us

Pasaulis

Sveiką gyvenimo būdą propaguojantis ir bėgiojantis 20-metis italas papasakojo, ką patyrė užsikrėtęs koronavirusu

Paskelbta

Nors klastingas koronavirusas didžiausią grėsmę kelia vyresniems žmonėms, nuo šios ligos neapsaugotas nė vienas. Apie savo karčią patirtį didžiausiu viruso židiniu tapusiame Milane papasakojo dabar jau sveikstantis 20-metis italas Edoardo Melloni.

Italija pastaruoju metu išgyvena tikrą dramą ir sveikatos sistemos krizę. Koronavirusu šalyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 40 tūkst. asmenų, mirčių skaičius perkopė 3400 ir yra didžiausias visame pasaulyje.

E. Melloni – sveiką gyvenimo būdą propaguojantis ir bėgiojantis italas, šiuo metu vis dar esantis milžinišką krūvį turinčioje atlaikyti Milano „Sacco“ ligoninėje.

Savo istorija Edoardo pasidalijo su Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) interneto svetaine. Duodamas interviu italas papasakojo apie viską – manomą užsikrėtimo vietą, ligos simptomus, atvykimą į ligoninę ir jam taikytą gydymą.

„Dabar jau jaučiuosi gerai. Laimei, man laiku buvo suteikta pagalba, medikai aptiko pneumoniją (plaučių uždegimą), o atliktas testas parodė užsikrėtimą koronavirusu. Pasisekė, kad viskas buvo tik pradinėje fazėje. Esame įsitikinę, kad gana greitai galėsiu iš čia ištrūkti“, – pozityvia gaida savo pasakojimą pradeda italas, netrukus nuosekliai papasakojantis ir visą savo ligos istoriją.

Simptomai: kosėjo krauju, nejautė skonio ir kvapo

„Simptomai yra subjektyvūs ir kiekvienam gali pasireikšti skirtingai, tačiau mano atveju tai prasidėjo nuo 37,5 laipsnio temperatūros ir nedidelio kosulio. Visgi kosulys pamažu stiprėjo, ėmiau kosėti intensyviai, stipriai ir sausai. Per vieną iš kosulio priepuolių pamačiau, kad spjaudausi krauju. Tada ir supratau, kad laikas į ligoninę“, – pasakojo E. Melloni.

„Dar vienas iš pasireiškusių simptomų buvo skonio ir uoslės susilpnėjimas ir praradimas. „Sacco“ ligoninėje šį simptomą aptinka dviems iš 3-jų pacientų. Tokie simptomai retkarčiais pasireiškia žmonėms, kurie nepatiria kosulio ar karščiavimo – tai naudinga žinoti savęs įsivertinimui. Žmonės negali atskirti šokolado gabalėlio, virtų morkų, makaronų su padažu“, – pridūrė jis.

Gydė kinų išbandytu metodu

Anot italo, ligoninėje medikai jam taikė Kinijoje jau išbandytą koronaviruso gydymo praktiką.

„Jie nusprendė man taikyti terapiją, kuri buvo naudojama Vuhano ligoninėse. Tai yra medikamentų, skirtų gydyti artritui ir ŽIV infekuotiems asmenims kombinacija. Pavadinimai – hydroxychloroquine, lopinavir/ritonavir“, – vardijo Edoardo.

„Tarp šalutinių efektų yra pirmą dieną pasireiškiantis viduriavimas. Visgi nuo antros dienos labai pagerėja. Kitų šalutinių efektų nepajutau“, – prisiminė jis.

Įsitikinęs, kad užsikrėtė metro

„Aš buvau izoliavęsis nuo socialaus gyvenimo netgi anksčiau, nei buvo gautas privalomas valdžios nurodymas tai daryti.

Dirbau iš namų ir anksti ryte išbėgdavau pasitreniruoti į Nord parką. Kas nežino, tai yra labai didelis parkas Milane. Kovo 9-ąją buvau nuėjęs tam tikrų dokumentų į darbovietę ir turėjau palikti įmonės automobilį. Grįždamas namo pasinaudojau metro ir esu įsitikinęs, kad infekciją pasigavau būtent ten, nes simptomai pasireiškė prabėgus trims dienoms“, – pasakojo jis.

Gyvenimas ligoninėje: kaltės jausmas

Anot E. Melloni, matydamas, kaip sunkiai tenka dirbti medikams, jis netgi pajuto kaltės jausmą dėl savo ligos ir gydytojams sukeliamų sunkumų.

Jis išsamiai papasakojo, kokių veiksmų ėmėsi jį priėmusi „Sacco“ ligoninė.

„Atvykus į ligoninę buvo ištirtas deguonies kiekis kraujyje – rodos, buvo 95 proc. Man buvo padaryta krūtinės rentgenograma, parodžiusi pneumoniją, taip pat kardiograma. Tuomet atliko ir pagreitintą koronaviruso testą, kurio rezultatų reikėjo laukti tik 10 valandų, o ne parą, – prisiminė jis. – Po infekcinių ligų specialisto konsultacijos jie nusprendė mane hospitalizuoti. Atvykęs į palatą sutikau gydytoją, kuris man paaiškino apie eksperimentinę terapiją ir paprašė sutikimo. Kai sutikau, gydymas prasidėjo.“

„Mano palata yra atskirta nuo koridoriaus dar viena patalpa, kurioje gydytojai, seselės ir aptarnaujantis personalas turi persirengti. Jie dėvi kombinezonus, dvigubas kaukes ir plastikinius skydelius, denginčius visą veidą. Tu beveik jautiesi kaltas kai supranti, kokią riziką žmonėms keli šiuo momentu“, – tikina sveikstantis italas.

Skaityti toliau
Spauskite norėdami komentuoti

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Pasaulis

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su vizito į Lietuvą atvykstančiu JAV sausumos pajėgų sekretoriumi

Paskelbta

Liepos 16 d.  kašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą  atvykstančiu Jungtinių Amerikos Valstijų Sausumos pajėgų sekretoriumi Ryan D. McCarthy. Ministras su aukštu  JAV pareigūnu aptars Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą gynybos srityje, JAV karių buvimą regione, bendrus įsigijimų projektus bei Lietuvos kariuomenės infrastruktūros plėtros projektus.

Siekiant, kad sąjungininkų pajėgų buvimas Lietuvoje veiktų kaip atgrasymo priemonė, Lietuva investuoja į infrastruktūros plėtrą Pabradėje bei kitur, gerina kitas priimančios šalies paramos sąlygas. JAV  kariai  kartu su Lietuvos ir kitų  sąjungininkų šalių kariais ne tik naudojasi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra, tačiau taip pat prisideda prie jos modernizavimo. Vien į  Pabradės poligoną  per 2017-2019 metus JAV yra investavusios  apie 4,1 mln. JAV dolerių.

Be to, stiprinant Lietuvos kariuomenės pajėgumus, vykdomi  ir bendri JAV ir Lietuvos įsigijimo  projektai – praėjusių metų rudenį pasirašyta sutartis su JAV Vyriausybe dėl Lietuvos kariuomenės aprūpinimo šarvuotaisiais kovinės paramos visureigiais JLTV.

Atkreipiame Vilniaus miesto gyventojų ir svečių dėmesį, kad vizito metu, liepos 16 d. 8.40-9.30 val. bus ribojamas eismas Liejyklos, Benediktinių, šv. Ignoto ir Totorių gatvėmis.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija

Skaityti toliau

Kultūra

Unikali fotografijų paroda sujungė Vilnių ir Paryžių

Paskelbta

Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

„Idėja surengti virtualią fotografijos parodą gimė karantino metu, pamačius ištuštėjusias Paryžiaus gatves, sustojusį didmiesčio ritmą ir netikėtai įsivyravus tylai. Pasirodė, jog ta tyla yra universali ir ji paradoksaliai suartino Vilnių ir Paryžių. Tai – unikalus momentas, reikalaujantis unikalios fotografijų parodos“, – teigė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

Parodos kuratorė bei fotografinio filmo autorė yra Prancūzijoje gyvenanti lietuvių menininkė Jolita Renė. Parodoje pristatoma devynių fotografų – Michel Bourguet, Olivier Marchesi, Ludo Segers, Edvardo Blaževič, Ramūno Danisevičiaus, Algimanto Kunčiaus, Justino Stacevičiaus, Beno Gerdžiūno ir Domanto Umbraso – fotografijos, kuriose užfiksuoti unikalūs Prancūzijos ir Lietuvos sostinių vaizdai karantino laikotarpiu.

Fotografiniame filme fotografų darbus lydi jaunosios kartos lietuvių kompozitoriaus Dominyko Digimo specialiai šia proga sukurta muzika, taip pat – žymaus lietuvių menininko Stasio Eidrigevičiaus Covid-19 pandemijos laikotarpiu sukurtas darbas „Coronavirus 2020“.

Virtualią foto parodą bei fotografinį filmą galima pasižiūrėti specialiai šiam projektui sukurtoje interneto svetainėje http://paris-vilnius.lt  (lietuvių k.) ir http://paris-vilnius.fr (prancūzų k.).

Projekto organizatoriai – Lietuvos ambasada Prancūzijoje ir Prancūzijos ambasada Lietuvoje, bendradarbiaujant su Lietuvos užsienio reikalų ministerija, Prancūzų institutu Vilniuje, Vilniaus miesto savivaldybe, LRT, „JCDecaux“ ir NFQ.

Šaltinis: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija

Skaityti toliau

Lietuva

Lietuva Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus ir prokurorus

Paskelbta

Liepos 13 dieną Lietuvos nuolatinis atstovas prie Jungtinių Tautų (JT) ambasadorius Andrius Krivas Žmogaus teisių tarybos 44-osios sesijos interaktyvaus dialogo su JT specialiuoju pranešėju teisėjų ir teisininkų nepriklausomumo klausimams Diego García-Sayán metu pasmerkė Rusijos veiksmus prieš Lietuvos Respublikos teisėjus ir prokurorus.

„Rusijos sprendimas iškelti baudžiamąsias bylas Lietuvos teisėjams ir prokurorams, nagrinėjusiems Sausio 13-osios bylą, laikytinas politiškai motyvuotu atviru spaudimu Lietuvai, jos teismams ir teisėtvarkos pareigūnams. Tokie veiksmai negali būti toleruojami,“ – sakė A. Krivas.

Teisėjų ir teisinės sistemos nepriklausomybė yra vienas svarbiausių teisės viršenybės principo elementų.

1991 metų Sausio 13-sios įvykiai nusinešė 14 taikių piliečių gyvybių ir daugiau nei 800 žmonių buvo sužeista. Po ilgus metus trukusio tyrimo Lietuvos teismas pripažino 67 Sovietų valdžios pareigūnus kaltais dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmogiškumui.

Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos informacija

Skaityti toliau

Skaitomiausi