Tarptautinio kino festivalio „Kaunas kine” organizatoriai sako: „Kaune kaip kine”. Toks palyginimas puikiai dera prie nuolat tobulėjančio ir atsinaujinančio miesto auros, kuriame modernumas ir senovė puikiai sugyvena tarpusavyje. Šio renginio organizatoriai didelį dėmesį skiria tarptautiniams kino projektams bei filmams, kurie yra nufilmuoti ne kur kitur, o Kaune. Šiame straipsnyje kviečiame susipažinti su mūsų mieste pastatytais filmais bei tiksliomis jų filmavimo lokacijomis.

2018-ųjų metų filmas „Tarp pilkų debesų” (režisierius Marius A. Markevičius), pasakoja istoriją apie moters gyvenimą Stalino represijų ir tremčių laikotarpiu. Filmas pastatytas pagal autorės Rūtos Šepetys romaną, kuris yra išverstas į 27 kalbas. Ši kino juosta buvo nufilmuota gerai žinomose Kauno vietose, tokiose kaip Rotušės aikštė, Kauno arkivyskupija, Kauno dailės gimnazija, Vytauto Didžiojo bažnyčia. Filme galima pamatyti netgi legendinį Kauno funikulierių. 

« 1 5 »
« 1 11 »

2019-aisiais pasirodęs TV serialas „Jekaterina Didžioji” (režisierius Philip Martin) pasakoja apie audringos prigimties monarchę ir politikę, valdžiusią Rusijos imperiją XVIII a. Šiame seriale pasakojama apie paskutinius jos valdymo metus ir meilės istoriją su Rusijos karo vadu Grigorijumi. Ši kino juosta buvo nufilmuota Kauno Pažaislio vienuolyno ansamblyje ir Lietuvos liaudies buities muziejuje. 

Puikiai visiems žinomas 2019-ųjų televizijos serialas „Černobylis” (režisierius Johan Renck) – taip pat nufilmuotas Kaune! Kaip jau išduoda pavadinimas, serialas pasakoja apie 1986 m. įvykusią Černobylio atominės elektrinės katastrofą bei žmonių dramą ir tragediją, praradimus ir skausmą tuo laikotarpiu. Šis serialas buvo filmuojamas įvairiose Kauno vietose – Vytauto prospekte, Kęstučio gatvėje, Savanorių prospekte bei Europos prospekte. 

« 1 5 »
« 1 11 »

Kitas ne ką prasčiau žinomas 2017-ųjų metų filmas „Emilija iš Laisvės alėjos” (režisierius Donatas Ulvydas), taip pat nufilmuotas Kaune. Tai jautri drama apie žmonių gyvenimą sovietų okupuotoje Lietuvoje bei idilišką kovą už laisvę. Šis filmas buvo statomas įvairiose Kauno Laisvės alėjos vietose, tokiose kaip Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kauno Valstybinio muzikinio teatro sodelis, Kauno Valstybinis lėlių teatras, Žaliakalnio funikulierius ir J. Zikaro memorialinis muziejus. 

2019-ųjų serialas „Kriminalinė Maskva” pasakoja istoriją apie jauną investuotoją, kuris įsivelia į mafijos reikalus Maskvoje. Šiame seriale, kaip ir įprasta kūriniuose apie kriminalinį gyvenimą, yra daug smurto bei kraujo. Šis filmas pastatytas remiantis autorių Gamillos Grebe ir Paulo Leanderio Engstromo knyga „Dirigentas iš Sankt Peterburgo”. Filmas nufilmuotas Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje, Lietuvos aviacijos muziejuje, Dariaus ir Girėno aerodrome ir Kauno Valstybinėje filharmonijoje. 

« 1 5 »
« 1 11 »

2019-aisiais pasirodęs kino filmas “Vogti arklius” (režisierius Hans Petter Moland) – tai istorija apie senyvą vyrą, planuojantį sutikti Naujus metus vienumoje. Vėliau paaiškėja, kad jis turi kaimyną, kuris sugrąžina jį į praeities prisiminimus. 2019-aisiais šis filmas laimėjo sidabrinio lokio apdovanojimą. Nufilmuotas šis filmas taip pat Kaune – centriniame knygyne, Kauno įgulos karininkų ramovėje ir MRU viešojo saugumo akademijoje. 

Jausminga istorija apie 1947-1952 metais Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius bei partizanų judėjimą, jų ryžto ir nešamos žinios kelionę, pralietą kraują, herojų tarpusavio meilę bei santykius. Pasakojimas apie baimę, kuri nenumalšino nepriklausomybės siekio, kartu ir reveransas turtingam Kauno urbanistiniam paveikslui. Skamba įdomiai? Tai yra filmo „Pelėdų kalnas” (režisierius Audrius Juzėnas) aprašymas. Šis filmas buvo nufilmuotas įvairiose Kauno lokacijose, tarp kurių Lietuvos zoologijos sodas, Kauno tvirtovės I fortas, J. Zikaro memorialinis muziejus bei kitos vietos. 

2019-ųjų dokumentinis filmas „Nacių iškilimas” (režisierius Julian Jones) – trijų dalių istorinis kūrinys, išsamiai parodantis kaip naciai užvaldė Vokietiją. Filme kalba žymūs istorikai, kurie nagrinėja nacių fenomeną bei apžvelgia įspėjamuosius ženklus, kurių Europa nesuspėjo laiku pastebėti. Psichologinė įvykių grandinė, pasirodo, buvo aiškiai matoma ir nacių iškilimą buvo galima nujausti bei užkirsti jam kelią anksčiau laiko. „Kaunas kine” organizatoriai sako, jog nustebsite sužinoję, kokios Kauno vietos parinktos šio filmo statymui. O jos tokios: buvę KTU VIII rūmai, Kauno įgulos karininkų ramovė, Adelės ir Pauliaus Galiaunų namai ir viešbutis „Metropolis”. 

2016-aisiais pasirodė televizijos mini serialas „Tokijo teismas”. Tai istorinė, keturių dalių drama, atkurianti teismo procesą, kuris prasidėjo 1946 m. Tokijuje. Vienuolika teisėjų iš viso pasaulio dvejus su puse metų sprendė Ramiojo vandenyno regiono karinių ir politinių lyderių, kaltinamų karo nusikaltimais, likimus. Filmas buvo filmuojamas nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. 

Dar vienas televizijos serialas – 2016-ųjų metų „Karas ir taika” (režisierius Tom Harper) – pirmoji sagos apie XIX a. vykusią Napoleono invaziją į Rusiją, dalis. Serialas sutraukė dvigubai daugiau žmonių prie ekranų, nei Lietuva turi gyventojų. Šis stilingas ir aukštos klasės serialas sudomino net ir tuos, kurie anksčiau buvo abejingi Rusijos istorijai. Beje, Rumšiškės šiame seriale virto… Sibiru! Tarp įvairių filmavimo vietų, šis filmas taip pat buvo statomas ir Kaune – Lietuvos liaudies buities muziejuje. 

0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments