NaujienosVerslasSustabdytos nelegalios daugiabučio statybos Kaune

www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 18 spalio
« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija atmetė atsakovų apeliacinį skundą ir paliko galioti pirmos instancijos teismo sprendimą, kuriuo visiškai patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, Marijaus Šalčiaus pareiškimą dėl Kauno mieste, Baltijos gatvėje, planuoto statyti daugiabučio, kuris būtų pažeidęs teritorijų planavimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus ir kitų dviejų greta esančių daugiabučių gyventojų teises.

Teismas, kaip rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, konstatavo, kad būsimo daugiabučio užstatymo intensyvumas viršytų maksimaliai leistiną užstatymo intensyvumo rodiklį, kuris yra nustatytas Kauno miesto Bendrajame plane. Žemės sklype planuotas statyti daugiabutis būtų itin pabloginęs šalia esančių namų gyventojų gyvenimo sąlygas, būtų sumažinta apžvalga, natūrali dienos šviesa. Taip pat, pastačius planuojamą daugiabutį, būtų sutrikdyta infrastruktūra – būtų sudėtinga pravažiuoti specialiosioms tarnyboms, kiltų kitų problemų.

Kadangi planuotas pastatas būtų 24 metrų aukščio, tai atstumas tarp jo ir jau esančių namų privalėjo būti nemažesnis nei 24 metrai, tačiau planuotas atstumas buvo net 5 kartus mažesnis, lyginant su atstumais tarp kitų šalia esančių pastatų.

„Svarbu, kad šiuo atveju pažeidimams kelias buvo užkirstas dar iki pradedant statyti daugiabutį, o ne statybų eigoje“, – pranešime cituojamas Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Marijus Šalčius.

« 1 reklama iš 5 »
« 1 reklama iš 11 »

Šis teismo sprendimas yra neskundžiamas.

„Statybunaujienos.lt “ informacija

Dalinkitės su savo draugais
0 0 vote
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti
Informuoti apie
guest
0 Komentarų
Inline Feedbacks
View all comments

[contact-form-7 id=“152467″ title=“prenumerata“]

Scroll Up
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x