IstorijaMiestasŽmonės2020-uosius numatoma skelbti Čiunės Sugiharos metais

Projekto iniciatoriai akcentuoja Č. Sugiharos atminimo puoselėjimo reikšmę plečiant ryšius su Japonija. Seimas po svarstymo pritarė Seimo nutarimo projektui, kuriuo siekiama 2020-uosius paskelbti Čiunės Sugiharos metais. Šį sprendimą parlamentui siūloma priimti, atsižvelgiant į tai, kad 2020 metais bus minimos Japonijos konsulo Č. Sugiharos, išdavusio Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip išgelbėjusio daugiau kaip 6 000 žmonių gyvybių, veiklos Kaune (1939–1940 m.) 80-osios metinės. Kartu būtų paminėtos ir Č. Sugiharos 120-osios gimimo metinės. Kauniečiams...
www.kaunieciams.lt www.kaunieciams.lt2019 spalio 9

Projekto iniciatoriai akcentuoja Č. Sugiharos atminimo puoselėjimo reikšmę plečiant ryšius su Japonija.

Seimas po svarstymo pritarė Seimo nutarimo projektui, kuriuo siekiama 2020-uosius paskelbti Čiunės Sugiharos metais.

Šį sprendimą parlamentui siūloma priimti, atsižvelgiant į tai, kad 2020 metais bus minimos Japonijos konsulo Č. Sugiharos, išdavusio Japonijos tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms ir taip išgelbėjusio daugiau kaip 6 000 žmonių gyvybių, veiklos Kaune (1939–1940 m.) 80-osios metinės. Kartu būtų paminėtos ir Č. Sugiharos 120-osios gimimo metinės.

Seimo nutarimo projekte pabrėžiama Č. Sugiharos humaniško poelgio svarba šiandienos pasauliui, taip pat tai, kad 1985 metais Č. Sugiharai buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas, o Lietuvos ir Belgijos intelektualų ir verslininkų įkurta viešoji įstaiga „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę“ skatina menininkus kurti kūrinius jo atminimui įamžinti.

Projekto iniciatoriai akcentuoja Č. Sugiharos atminimo puoselėjimo reikšmę plečiant tarpvalstybinius, ekonominius, kultūrinius ir švietimo ryšius su Japonija, kurią Lietuva laiko savo strategine partnere Azijos regione.

Po svarstymo už Seimo nutarimo projektą vieningai balsavo 67 Seimo nariai. Tam, kad jis būtų priimtas, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up