Kauniečiams redakcijaKauno RajonasSudegintų bažyčių likimas – skirtingas

2012 metų spalio mėnesį rimtų psichikos sutrikimų turintis padegėjas supleškino dvi bažnyčias. Viena jau senokai prikelta, kitoje atstatymo darbai vyksta labai lėtai. Ateitis – miglota Piktavališkai sukelta ugnis 2012 metais sunaikino Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčią ir Paštuvos Šv. Barboros bažnyčią. Pastaroji atstatyta ir vėl pradėjo veikti 2015 metais, tuo tarpu Kulautuvos bažnyčioje atstatytmo darbai dar net neįpusėjo ir neaišku, kada jie bus baigti. Apie situaciją, bandant prikelti maldos namus, portalui „kauniečiams.lt“ papasakojęs Kulautuvos...
Avatar Arūnas Dambrauskas2019 2 rugpjūčio

2012 metų spalio mėnesį rimtų psichikos sutrikimų turintis padegėjas supleškino dvi bažnyčias. Viena jau senokai prikelta, kitoje atstatymo darbai vyksta labai lėtai.

Ateitis – miglota

Piktavališkai sukelta ugnis 2012 metais sunaikino Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčią ir Paštuvos Šv. Barboros bažnyčią. Pastaroji atstatyta ir vėl pradėjo veikti 2015 metais, tuo tarpu Kulautuvos bažnyčioje atstatytmo darbai dar net neįpusėjo ir neaišku, kada jie bus baigti.

Apie situaciją, bandant prikelti maldos namus, portalui „kauniečiams.lt“ papasakojęs Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios klebonas Antanas Gražulis sakė neprarandantis optimizmo, nors ūpą pakeliančių naujienų ir nėra daug.

„Statome, stengiamės, bet kaip bus ateityje, kas ten žino. Mūsų parapija nedidelė, žmonėms sunkoka, lėšų trūksta. Žingsnelis po žingsnelio kaip nors atstatysime. Šiais metais labai norėtumėme stogą užsidengti, jeigu pasiseks“, – apie kuklius planus pasakojo dvasininkas.

Surinko 30 tūkst. Eur

Per pastaruosius šešerius metus Kulautuvos tikintieji bažnyčiai atstatyti surinko apie 30 tūkst. eurų.

Pasak klebono, suma nėra maža, tačiau ji negali padaryti reikšmingo postūmio statybos darbuose, kurių kaina – per 600 tūkst. eurų.

Šiek tiek pedada ir savivaldybė. Deja, menkas galimybės paremti turi parapijos bendruomenė, mat daugumą sudaro garbaus amžiaus darbo rinkoje ne itin aktyvūs ir didesnėmis pajamomis negalintys pasigirti žmonės.

„Pernai gimė 4 kūdikiai,  o palaidoti 33 žmonės“, – optimizmo nekeliančia informacija pasidalijo klebonas.

Jis atkreipė dėmesį, kad sudegus bažnyčiai tikintieji iki šiol meldžiasi netoli Kulautuvos seniūnijos esančiame nemalyje.

„Esame susispaudę, bet nesiskundžiame“, – patikino Kulautuvos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčios klebonas A.Gražulis

Palaužtas psichikos sutrikimų

Priminsime, kad Kulautuvos ir Paštuvos bažnyčias supleškinęs padegėjas buvo greitai suimtas. Paaiškėjo, jog tai rimtų psichikos sutrikimų turintis gana jaunas vyras.

Jis teisme viešai prisipažino deginęs bažnyčias. Vyras kalbėjo tai daręs dėl to, kad ateiviai neva atlieka eksperimentus su žmonėmis ir dešinėje galvos pusėje jam įstatė implantą.

“Ateiviai Saulę naudoja kaip kompiuterį, keičia žvaigždes ir veikia mus per tą nelemtą bažnyčią”, – nerišliai paistė bėdų pridaręs keistuolis.

Kokia Jūsų nuomonė šia tema?

avatar
  Prenumeruoti naujus komentarus  
Informuoti apie
Scroll Up