Lietuvos futbolo A lygos 10-ojo turo rungtynėse Kauno „Stumbras“ išvykoje sostinėje rezultatu 1:4 (0:3) pripažino šalies čempiono ir vienvaldžio lyderio Vilniaus „Žalgirio“ pranašumą. Paguodos įvartį kauniečiams pelnė Danielis Romanovskis.

Startinėje komandos sudėtyje vyriausiasis treneris Mariano Barreto didelių pokyčių neatliko – šį kartą nuo pirmųjų minučių žaidė Marius Papšys, tuo tarpu Levanas Matčarašvilis pirmą kartą A lygos mačą pradėjo vidurio saugo pozicijoje.

Rungtynių pradžia svečiams susiklostė tiesiog tragiškai. Jau aštuntąją minutę Serge‘as Nyuiadzi atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, kur kauniečiai be priežiūros paliko Bahrudiną Atajičių ir šis galve smūgiavo tiksliai – 1:0.

Prabėgo vos kelios minutės ir tas pats B. Atajičius dar kartą triumfavo – šį kartą po užsitęsusios atakos jis įmušė iš artimos distancijos, kai „Stumbro“ futbolininkai ir vėl tinkamai neišsirinko žmonių (0:2).

« 1 5 »
« 1 11 »

Deja, bet ir tai dar nebuvo košmariško starto pabaiga. 15-ąją minutę Rolandas Baravykas pabėgo nuo Jardelio Nazare ir atliko juvelyrinį perdavimą prie tolimojo virpsto buvusiam Komnenui Andričiui, kuriam beliko kyštelėti galvą – 0:3.

Natūralu, jog po tokios pradžios „Stumbrui“ visų pirma reikėjo galvoti apie tai, kaip sugrįžti į žaidimą bei bent kažkiek palaikyti kamuolį, nusiramintį. Akivaizdu, jog žaidžiant prieš čempioną atsitiesti po tokio starto yra praktiškai neįmanoma.

« 1 5 »
« 1 11 »

Nepaisant to, M. Barreto auklėtiniai sudėtingoje situacijoje atrado vidinių jėgų ir kiek išlygino rungtynių eigą bei pirmasis kėlinys taip ir pasibaigė.

Po pertraukos vaizdas aikštėje jau buvo gerokai malonesnis. „Stumbras“ vietomis demonstravo simpatišką futbolą ir sukūrė ne vieną pavojingą epizodą prie varžovų vartų.

Po sumaišties baudos aikštelėje pasižymėti galėjo Marius Papšys, tačiau jis nusprendė nesmūgiuoti vienu lietimu, o vėliau kamuolį blokavo varžovai.

Įpusėjus kėliniui laimę iš toli pabandė, tačiau jos nesurado Fabio Lopesas, taip pat iš baudos aikštelės prieigų į vartų plotą smūgį atliko Levanas Matčarašvilis.

« 1 5 »
« 1 11 »

Tas pats gruzinas itin pavojingai atliko ir baudos smūgį iš maždaug 20 metrų, tačiau po rikošeto kamuolys praskriejo pro pat vartų virpstą.

Tiesa, vilniečiai taip pat nesnaudė ir ne kartą vertė paplušėti M. Barreto auklėtinių gynybą, o 85-ąją minutę pasižymėjo ir dar kartą, kai tiesiog tobulą M. Ljujičiaus perdavimą įvarčiu pavertė Mantas Kuklys – 0:4.

Paguodos įvartį „Stumbrui“ jau per teisėjo pridėtą laiką įmušė iš Vilniaus „Žalgirio“ pasiskolintas Danielis Romanovskis, kuriam tai buvo debiutinis įvartis A lygoje „Stumbro“ gretose.

Po šios dvikovos „Stumbras“ su šešiais taškais turnyro lentelėje užima šeštąją poziciją.

Šaltinis: fcstumbras.lt