konkurso, Startuoja „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Nacionalinio prizo konkursas, Kaunieciams.lt

Startuoja „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Nacionalinio prizo konkursas

0
40

Pasaulio fotografijos organizacija paskelbė, kad startuoja fotografų darbų atranka „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Nacionalinio prizo konkursui. Šiems apdovanojimams savo darbus kviečiami teikti ir lietuvių fotografai, iš kurių vienam bus įteiktas Lietuvai skirtas nacionalinis prizas. Iš viso nacionaliniais prizais bus apdovanoti fotografai iš daugiau kaip 50 skirtingų pasaulio šalių.

Fotografai iš Lietuvos, kurie pateiks savo darbus bet kuriai iš dešimties „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojo konkurso kategorijų, iš karto turės galimybę varžytis ir dėl Lietuvai skirto nacionalinio prizo. Vertinimo komisija ketina atrinkti vieną geriausią kadrą architektūros, kelionių, kultūros, gatvės fotografijos ar kitoje šio konkurso kategorijoje.

Nacionalinio prizo laimėtojas bus apdovanotas „Sony“ skaitmenine technika, o jam laimėjimą atnešusi nuotrauka bus paviešinta pasaulio mastu ir įtraukta į „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų parodą, kuri bus surengta 2019-ųjų balandį Londone.

Ankstesniais metais „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Nacionalinį prizą yra laimėjęs lietuvių fotografas Tadas Kazakevičius.

Pasak Nacionalino prizo laimėtojo fotografo Tado Kazakevičiaus, vien patekti tarp šio konkurso nominantų reiškia labai daug. „Šis konkursas yra be galo didelis ir natūralu, kad autoriui tai garantuoja platų žinomumą. Man tai buvo ypatingai svarbu, nes kadras, atrinktas dalyvauti konkurse, buvo iš mano ilgalaikio kuriamo fotografijų ciklo „Tai, ko nebebus“, kuriame fiksuoju nykstančio Lietuvos kaimo vaizdus. Konkurse pelnytas dėmesys paskatino daug žmonių pasidomėti visu ciklu“, – teigia Tadas Kazakevičius, kurio darbas 2017-ųjų „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų Atvirojoje kategorijoje buvo atrinktas tarp dešimties geriausių kadrų iš viso pasaulio.

Jau 12 metus rengiami „Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimai siekia atkreipti dėmesį į ir įvertinti geriausius fotografų darbus įvairiose kategorijose, kurie buvo padaryti per pastaruosius 12 mėnesių. Fotografai savo darbus šiems apdovanojimams gali teikti nemokamai registruodamiesi svetainėje. Šiuose apdovanojimuose nugalėję ar į finalininkų sąrašą patekę fotografai turi galimybę pelnyti piniginius prizus, naujausios skaitmeninės technikos ir būti įtraukti į pasaulines parodas.

„Sony“ apdovanojimų tarptautinę vertinimo komisiją sudaro patyrę fotografijos ekspertai iš muziejų, leidybos bendrovių, žiniasklaidos ir renginių. Su jų biografijomis galima plačiau susipažinti čia.

„Sony“ pasaulinės fotografijos apdovanojimų studentų konkursui darbus galima pateikti iki šių metų lapkričio 30 d., Atvirajam, Jaunimo ir Nacionalinio prizo konkursams darbus galima pateikti iki 2019 m. sausio 4 d., o Profesionalų konkursui pateiktų darbų laukiama iki 2019 m. sausio 11 dienos.

Į apdovanojimų finalą patekę Atvirojo ir Jaunimo konkurso darbai bus paskelbti 2019 m. vasario 5 dieną. Atvirojo konkurso ir kiekvienos šalies Nacionalinio prizo laimėtojai bus paskelbti 2019 m. vasario 26 dieną. Tuo metu Profesionalų ir Studentų konkursų finalininkai bus paskelbti 2019 m. balandžio 2 dieną.

Galiausiai, Atvirojo, Studentų, Jaunimo ir Profesionalų kategorijų laimėtojai, taip pat Metų fotografo titulo laimėtojas bus paskelbti per oficialų renginį 2019 m. balandžio 17 dieną.

Facebook Comments