Milda VedegytėNaujienos

Stambulo konvencija – daugiau palaikančiųjų ar prieštaraujančių?

0

Stambulo konvencija jau kuris laikas yra viena iš aktualiausių diskusijų socialiniuose tinkluose, ją aptardami žmonės skirstosi į dvi puses – tuos, kurie palaiko ir pritaria, ir tuos, kurie itin stipriai prieštarauja. Norėdami išsiaiškinti, kurią pusę kauniečiai palaiko labiau, portale atlikome apklausą.

Pirmiausia, kas yra Stambulo konvencija?

Tai Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje, jos esmė – saugoti moteris nuo visų smurto formų prieš jas. Konvencija įpareigoja valstybes užkirsti kelią smurtui prieš moteris ir už jį bausti. Konvencija taip pat nustato specialų stebėjimo mechanizmą, siekiant užtikrinti, kad valstybės narės veiksmingai įgyvendintų jos nuostatas.

Apklausos rezultatai – kurią pusę kauniečiai palaiko labiau?

Didžioji dalis komentaruose pasisakiusiųjų buvo priešiškai nusiteikę, kas sukėlė ne mažą diskusiją. ,,Nepritariu konvencijai, nes reikia kurti ne naujus įstatymus, o tiesiog pradėti vykdyti esamus, juk Lietuvoje smurtas jau yra baudžiamas‘‘, – komentavo viena skaitytoja, ,,Mums reikia ne konvencijos, o viso labo suvokimo, kad smurtas nėra sprendimas jokioje situacijoje.‘‘,- pritarė kita skaitytoja. Daugelis po apklausa pasirodžiusių komentarų skambėjo būtent taip: ,,Kategoriškai prieštarauju‘‘. Taigi galima daryti išvadą, kad dauguma kauniečių vis dar išlieka kritiški Stambulo konvencijos atžvilgiu.

Kita dalis apklaustųjų – skatina perskaityti dokumentą ir dar kartą pamąstyti

Likusi komentuojančiųjų dalis skatino visus labiau pasidomėti apie ką gi iš tiesų yra Stambulo konvencija ir teigė, kad dalis žmonių net nežino, kas tiksliai ten rašoma, todėl jai nepritaria. ,,Skriaudų, smurto, fizinės jėgos per akis šeimose. Tik visi tyli..‘‘,- komentavo viena portalo sekėja, vėliau taip pat pridūrė, kad pritaria konvencijai: ,,Esu prieš smurtą dėl rasės, tikėjimo, lyties..‘‘ ir skatino visus įsiskaityti į dokumento esmę.

Kokie punktai iš tiesų aptariami Stambulo konvencijoje?

Konvencija labiausiai koncentruojasi į šiuos aspektus:

– Persekiojimas

– Seksualinis priekabiavimas ir smurtas

– Fizinis ir psichologinis smurtas

– Priverstinė santuoka

Nuo ko prasidėjo nesutarimai dėl Stambulo konvencijos?

Didžioji diskusija prasidėjo tada, kai buvo pradėta inicijuoti peticijas, kurias pasirašyti kvietė net populiarūs dvasininkai –  čia ir susidūrė dvi skirtingos pasaulėžiūros. Vėliau, didžiulio reakcijų kiekio socialiniuose tinkluose sulaukė ir Stambulo konvencijoje minima socialinės lyties sąvoka. Taigi šiuo metu ši diskusija vis dar stipriai verda tiek viešojoje erdvėje, tiek seime, mitai pinasi su realybe, o visko baigtis vis dar išlieka neaiški.

Komentarai

Comments are closed.

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Milda Vedegytė