Sportas

Sportavimui vietą reikia rinktis atsakingai

0

Įsivyravo labai gera tendencija – žmonės vis labiau pradeda domėtis ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą, rinktis sveiką mitybą, tampa fiziškai aktyvesniais. Sporto paslaugų pasiūla yra be galo didelė, tas, atrodo, tik rinkis ir sportuok.

Tik ar tikrai žinome kaip tinkamai pasirinkti sporto klubą, kuriame teisingai lavintume kūną, formuotume kūno linijas, jaustumėmės sveikesniais ir žvalesniais. Galima rinktis kur patogiau – arčiau namų ar darbo. Taip, galbūt sutaupysime brangaus laiko, kurį galėsime skirti kitiems užsiėmimams. Galima rinktis pagal įrangos prabangumą ir modernumą. Taip, jausimės išskirtiniais ir galėsime draugams pasigirti kokia įranga apstatytame klube sportuojame. Galima rinktis kur pigiau. Taip, daugeliui iš mūsų yra aktuali kaina, ypač kai pastaruoju metu viskas ženkliai brangsta ir turime skaičiuoti kiekvieną eurą.

O dabar pagalvokime kas yra treniruotės sporto klube, ką jos mums duoda ir ką gali „atimti“. Kiekvienas, eidamas į sporto klubą, įsivaizduoja, kad eina gražinti kūno linijų, pagerinti sveikatą ir savijautą, galbūt netgi reabilitacijos po traumų ar susirgimų tikslais. Pasirinkę arčiausiai namų, darbo, vaikų darželio ar popamokinio būrelio vietos esantį sporto klubą, mes nesame garantuoti, kad jame dirbantys treneriai tikrai išmano savo darbą. Gana dažnai vieną – du sezonus fitneso sportininkais pabuvę žmonės įsivaizduoja, kad gali treniruoti ir kitus asmenis, turi pakankamai žinių kaip padėti sporto klubų lankytojams suformuoti tvarkingas, dailias, jam konkrečiai tinkančias kūno linijas. Taip pat dažnai žmonės mano, kad patys žino kokius pratimus jie turi daryti ir kaip jie turi būti atliekami. Taip, buvo tokia tendencija viską mokėti ir viską žinoti. Tais laikais, kai nebuvo didelės paslaugų pasiūlos, visi dirbo didelėse gamyklose arba kolūkiuose, turėdavo išmanyti nuo įrangos sumontavimo iki skyriaus administravimo. Bet tie laikai praėjo seniai, semiamės patirties iš užsienio, kai autoelektrikas nemontuoja padangų, plytelių klojėjas nevedžioja elektros instaliacijos, biuro administratorius netaiso kompiuterių. Kiekvieną darbą turi atlikti specialistas, kuris tai geriausiai išmano. Todėl ir treniruočių procesus prižiūrėti ir koreguoti turi treneris, turintis patirties, specifinių žinių, gebantis atsakyti į lankytojo klausimus tiek apie treniruotes, tiek apie mitybą, tiek ir į kitus klausimus, susijusius su mūsų kūno ir psichologiniu gerbūviu. Jei jau odontologo ar kirpėjo nesirenkame pagal principą „arčiau namų“, tai ir sporto klubo nederėtų rinktis pagal šį principą.

Modernūs treniruokliai, kuriais didžiuojasi dauguma sporto klubų, sukurti taip, kad sportuojantysis neturėtų galimybės jame susižaloti, kad treneriai ir sporto klubų vadovai galėtų nusiimti atsakomybę dėl galimų traumų, kad nereikėtų samdyti patyrusių specilistų, kuriems reikės mokėti didesnį atlyginimą. Jie saugūs naudoti, bet neapkrauna tinkamai raumenų ir raiščių, todėl treniruotė nėra pilnavertė. Jei galima rinktis, visada didesnę įtaką raumenų apkrovai, treniravimui, vystymui, formavimui turi laisvai krintantys svoriai – hanteliai ir štangos. Tačiau čia slypi bėda – netaisyklingai atliekant pratimus ženkliai padidėja traumų tikimybė. Kadangi daugelis sporto klubų negali pasigirti didelę patirtį ir gilias žinias turinčiais treneriais, o ir pačių klubų darbo principas dirbti tik su asmenines treniruotes išsipirkusiais lankytojais, treniravimas su laisvai krintančiais svoriais tampa tikru galvos skausmu. Todėl klubai ir apsirūpina prabangia, saugia, bet nedidelę naudą kūnui duodančia įranga.

Šiai dienai sporto paslaugų rinka yra smarkiai perpildyta, klubai, norėdami išgyventi, bet kokia kaina konkuruodami ir stengdamiesi pritraukti lankytojų, mažina kainą, daro įvairias akcijas ir kitokius paslaugų pardavimo skatinimus. Tačiau ar visada pasigiliname kas slepiasi už mažos kainos? Ogi tik „įėjimas“ į sporto klubą. Tai reiškia, kad kaip ir „arčiau namų“ principu pasirinkus sporto klubą, taip ir šiuo atveju, esame paliekami savimonei treniruoklių salėje, kuri neužtikrina kokybiško, sveiko, teisingo, taisyklingo ir naudą teikiančio treniruočių proceso. O norėdami kokybiškų paslaugų, trenerių priežiūros, pagalbos, atsakymų į savo klausimus, būsite priversti mokėti už asmenines treniruotes, kurios, beje, kainuoja visai ne pigiai.

Sporto klubai „Geležiniai žmonės“ skaičiuoja 40 veiklos metų. Klubo vadovas ir įkūrėjas, praeityje garsus kultūristas Saulius Misevičius, per savo asmeninę patirtį ir eksperimentavimus sukūrė treniruočių metodiką, leidžiančią ne tik formuoti dailias kūno linijas, sveikai, gražiai ir nesunkiai atsikratyti viršsvorio, bet ir palengvinti sveikatos sutrikimus, kaip skausmai, kamuojantys dėl stuburo išvaržų, stuburo rotacijos, stuburo iškrypimai, raiščių ir raumenų traumos, greitesnis atsistatymas po įvairių traumų ir operacijų. Pats, turėdamas 6 stuburo išvaržas, gautas jaunystėje, užsiiminėjant kitomis sporto šakomis ir tarnavimo Sovietų armijoje metu, visą savo sportinę karjerą sėkmingai kovojo dėl aukščiausių vietų, aktyviai gyvena pilnavertį gyvenimą, kurio nekartina nugaros skausmai, būdamas 62 metų toliau treniruojasi ir jaučiasi sveikai bei žvaliai. Norėdamas kokybiškai padėti žmonėms spręsti jų sveikatos sutrikimus, Saulius Misevičius bendradarbiauja su medikais, savo srities profesionalais – Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. Gydytoju D. Barkausku, kineziterapeutu – kineziologu V. Zavecku, neurologu K. Petrikoniu ir kitais. Neurologai ir ortopedai savo pacientus drąsiai patiki Sauliaus Misevičiaus priežiūrai po operacijų ir reabilitacijų, kad žmonės greičiau gryžtų į pilnavertį gyvenimą.

Papuošalų verslo idėja Remigijui gimė prekiaujant dėvėtais drabužiais

Saulius Misevičius subūrė puikią jaunų, žingeidžių, nuolat besitobulinančių žmonių komandą, mylinčią savo darbą ir kokybiškai dirbančią su sporto klubų lankytojais. Kiekvienas „Geležinių žmonių“ treneris geba atsakyti į įvairiausius klientams iškylančius klausimus tiek apie treniruočių procesus, tiek apie taisyklingą mitybą, galinčius patarti ir kaip sustiprinti kūną, ir kaip numesti nereikalingo svorio, ir kaip jo priaugti to norintiems. Pagrindinis „Geležinių žmonių“ skirtumas nuo visų likusių sporto klubų – kiekvienas klubo lankytojas gauna trenerių dėmesį, nesvarbu ar jis išsipirkęs asmenines treniruotes, ar ne. Manoma, kad kiekvienas lankytojas turi teisę į taisyklingas ir sveikas treniruotes, todėl treneriai neleidža klubo lankytojams pratimų atlikti netaisyklingai, kiekvienas yra pastebimas, matomas, taisomas, jam aiškinama ir diskutuojama. Dažnas naujai pradėjęs sportuoti klubo lankytojas nusistebi, kad sporto klubuose „Geležiniai žmonės“ trenerių nereikia ieškoti, bandyti prisiprašyti patarimo ar pagalbos, o treneriai patys rodo iniciatyvą paaiškindami ir padėdami. Klubuose vyrauja draugiškai darbinė atmosfera, kur kiekvienas lankytojas siekia savo tikslų, tobulindami kūną gilina žinias apie sveiką mitybą ir gyvenseną. Taip pat organizuojami įvairūs projektai, kurių dalyviai papildomai motyvuojami ir skatinami per nustatytą laiko tarpą pakeisti savo kūno linijas ir pasijausti gražesniais, žvalesniais, laimingesniais.

Rinkdamiesi sporto klubą, rinkitės patirtį, žinias, kokybę, sveikatą, grožį, o ne tik kainą ar modernią sporto įrangą!

Informacija: www.geleziniaizmones.lt ir Facebook „Geležiniai žmonės“.    

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Sportas