ĮmonėsSveikata

Specialisto patarimas: ką daryti netekus danties?

1

Pagal praeitų metų statistiką, net apie 30% vyresnių nei 65 metų amžiaus lietuvių – bedančiai. Tačiau tai yra ne tik senjorų problema, kaip rodo skaičiai, virš 20% vyresnių negu 45 metų amžiaus Lietuvos gyventojų taip pat susiduria su šia problema, o bent vieno danties neturi net kas antras lietuvis!

Dantų atstatymo technologijos jau senokai atkeliavusios ir į Lietuvą, viena iš jų – implantacija. Tai lengvas būdas atkurti prarastus dantis bei atstatyti estetines ar fiziologines dantų funkcijas. Kaip susigrąžinti šypseną bei atkurti teisingą kramtymo funkciją, kalbamės su Ž. Kazakevičiaus implantologijos centro burnos chirurgu Laurynu Baniu.

Laurynai, koks dantų atkūrimo būdas šiuo metu yra šiuolaikiškiausias?

Netekus vieno ar kelių dantų, dažniausiai jaučiame diskomfortą kramtydami maistą. Šią svarbią funkciją atstatyti galima taikant skirtingus gydymo metodus. Pacientai,  kurie prarado vieną, kelis ar net visus dantis, vis dažniau renkasi šiuolaikinį sprendimą – atkurti trūkstamus dantis implantais. Šiuo metu dantų implantacija – vienas pažangiausių ir ilgaamžiškiausių dantų atstatymo būdų. Odontologijoje jis yra  plačiai taikomas jau daugiau nei 50 metų. Ant implantų protezuoti dantys jaučiasi ir atrodo tarsi natūralūs.

Sakykite, o ar tiesa, kad praradus dantis reikėtų nedelsti bei kuo skubiau juos atkurti?

Išties, praradus net ir vieną dantį, jį reikėtų atkurti. Tam yra ne viena priežastis. Žmogaus dantys – tai viena iš harmoningos sistemos grandžių. Praradus bent vieną jų, prasideda pokyčiai: šalia esantys dantys gali pakrypti į tuščios ertmės pusę, o tai įtakoti sąkandžio netikslumą. Kramtymo metu jiems tenka didesnis krūvis, todėl ir jų tarnavimo laikas trumpėja. Taip pat keičiasi estetinis vaizdas, žmogus nenori šypsotis. Jei netenkama kelių dantų, gali būti sunkiau sukramtyti maistą, o tai  skatina  virškinimo sutrikimus. Be to, žandikaulio kaulas negauna natūralaus krūvio, tad prasideda irimo procesas. Gali atsirasti ir neigiamų išvaizdos pokyčių: lūpos įdubimas, intensyvėti raukšlės nosies-lūpų, smakro srityse.

Kokie yra dantų implantacijos privalumai?

Atliekant dantų implantaciją nereikia šlifuoti gretimų nuosavų dantų, todėl jiems nedaromas neigiamas poveikis. Be to, implantais galima atkurti pavienius trūkstamus dantis ar visą žandikaulį. Tokiu būdu užkertamas kelias kaulo tirpimui. Nors yra daug būdų atstatyti danties vainiką, tačiau tik implantavimas gali pilnai atkurti trūkstamą dantį, jo funkciją bei leisti sustabdyti kaulo nykimą ir veido senėjimą. Dar vienas privalumas, kad implantai įsitvirtina žandikaulyje, taigi yra patvaresni už tiltus ar plokšteles. Lyginant su išimamais dantų protezais, implantai leidžia jaustis visiškai laisvai, kalbėti, valgyti, nebereikia baimintis, kad protezai bet kada gali pasislinkti ar iškristi. Šiandieniniai implantai prigyja net 98-100% atvejų bei tinka ir į alergijas linkusiems pacientams. Galiausiai, dantų implantus yra nesudėtinga prižiūrėti. Taigi, iš esmės, tai – ilgalaikė investicija, leidžianti žmogui gyventi visavertį gyvenimą.

Gal galite papasakoti, kokia implantologijos metodika naudojama, norint atkurti bedantį žandikaulį bei kaip yra atliekama pati procedūra?

Žmonėms, praradusiems visus dantis yra taikoma unikali All-on-4® gydymo metodika  (išvertus iš anglų k. – „visi ant keturių“), ši metodika tinka tiems, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi silpnai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir neretai gomurį žeidžiantys išimami dantų protezai. Jie neleidžia tinkamai sukramtyti maisto, dėl to dažnai sutrinka virškinimas. Remiantis All-on-4® gydymo metodika, pilnam vieno žandikaulio dantų atkūrimui naudojami keturi implantai. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, laiką ir kaštus. Ši metodika leidžia išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Vieno vizito pas gydytoją metu yra įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini dantys, kurie po kurio laiko yra pakeičiami nuolatiniais. Dėl gydymo paprastumo, praktiškai, neegzistuoja nei amžiaus, nei bendros paciento sveikatos būklės apribojimai.

Laurynai, o kaip prižiūrėti implantuotus dantis?  Ar, norint tai atlikti teisingai, yra keliami kažkokie specialūs reikalavimai?

Jokių specialių ar papildomų sunkumų sukeliančių reikalavimų tikrai nėra, implantuotų dantų priežiūra beveik nesiskiria nuo natūralių. Dantis reikia valyti 2 kartus per dieną, kaip įprasta. Naudokite ne tik dantų šepetėlį, dantų pastą, bet ir tarpdančių siūlą, tarpdančių šepetėlį, liežuvio valiklį, burnos skalavimo skystį. Rekomenduoju išbandyti ir burnos irigatorių – vandens srove valantį prietaisą. Priklausomai nuo to, kaip greitai formuojasi dantų apnašos, 2-3 kartus per metus patariu atlikti profesionalią burnos higieną. Implantuoti dantys – ilgaamžis sprendimas. Svarbu tinkamai juos prižiūrėti, o tada jie tarnaus jums visą gyvenimą.

Ką patartumėte pacientams, kurie bijo implantavimo procedūros?

Dantų implantai yra pasaulyje pripažintas, saugus ir pažangiausias būdas atkurti prarastus dantis. Šiuolaikiniai implantai pasižymi aukštu biosuderinamumu ir nesukelia jokių alerginių organizmo reakcijų. Jeigu pacientas laikosi tinkamos burnos higienos ir reguliariai lankosi pas jį prižiūrintį gydytoją, implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą. Implantacijos operacija įprastai atliekama vietinėje nejautroje, todėl jau kitą dieną pacientas yra pilnai darbingas.

Daugiau informacijos apie klinikoje atliekamas dantų  implantacijos paslaugas, galite sužinoti susisiekę tel. +370 605 27574 arba apsilankę kazakeviciausklinika.lt

5 2 votes
Jūsų vertinimas
Prenumeruoti naujus komentarus
Informuoti apie
guest
1 Komentaras
Naujausi
Seniausi Labiausiai reitinguoti
Inline Feedbacks
Visi komentarai
Ramūnas

Pamiršote paminėti kainas 🙂

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Įmonės